Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetek egyedülálló szülő?

Hogy lehetek egyedülálló szülő?

Figyelt kérdés

Mondhatnám, hogy a szükség törvényt bont... szóval nem kérek olyan választ, hogy csaló vagyok, stb. Köszi, tudom.

Nem vagyunk párommal házasok, de egy lakcímen vagyunk. Ha kell, ő át tud jelentkezni máshova.

Nem, nincs szükségem a havi +1500 forintra, viszont arra most nagyon, hogy 14 helyett 28 nap táppénz járjon a gyerek után.

Páromnak nincs jövedelme (erről sem kérek véleményt), így nem opció, hogy ő is elmegy 14 nap táppénzre.


Szóval mit kell tennem, hogy a következő gyermekápolási táppénznél már egyedülálló szülőként tüntethessem fel magam? Persze azon felül hogy azt a rubrikát ikszelem be.


2020. márc. 30. 11:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs jövedelme, akkor nyilván otthon van, minek a táppénz?

Amúgy át kell jelentkeznie másik állandó lakcímre, te pedig aláíród az igenylolapon, hogy "büntetőjogi felelossegem teljes tudatában nyilatkozom, hogy a megadott adatok a valóságnak megfelelnek." Ez így okirathamisítás lesz és igencsak büntetendő.

2020. márc. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
92%
Tök mindegy, hogy átjelentkezik vagy sem, a cst-ben élettársnak minősül, ha életvitelszerűen együtt éltek, lakcímtől függetlenül, és már így nem jár az egyedülálló csp.
2020. márc. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
cst és ebtv.
2020. márc. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Elköltözik tőletek te meg lenyilatkozod hogy egyedülálló vagy és imádkozol hogy nem néznek utána mert nagyot buktok.
2020. márc. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
14%

akkor ezek szerint , ha anyámmal és a pasijával élek, nekem is az élettársam?

Vagy ha két ember együtt vesz ki albérletet, de az egyiknek van gyereke?

2020. márc. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

De mondjuk mi van, ha együtt (vagyis egy lakcímen) élünk, de nem vagyunk együtt? Kb mint lakótársak, nem alkotunk családot, nincs vagyonközösség?

Számtalan ilyen simerősöm van, ahol elváltak a szülők, de nem tudott egyik fél sem elköltözni.


Milyen igénylőlapon írok alá mit?

Nem akarok emelt családit, mint írtam, nem ez a cél.


Ha jól értem

2020. márc. 30. 12:12
 7/28 A kérdező kommentje:

"akkor ezek szerint , ha anyámmal és a pasijával élek, nekem is az élettársam?

Vagy ha két ember együtt vesz ki albérletet, de az egyiknek van gyereke?"


Ez bennem is megfogalmazódott.


Simán élhetünk egy fedél alatt úgy, hogy nincs (már) közünk egymáshoz. Kvázi egyedülálló vagyok.

De hogy leszek "papíron" is az?

2020. márc. 30. 12:19
 8/28 anonim ***** válasza:
75%

Az élettárs egyértelműen a partner. Nem a gyereked, nem anyád. Egyedülálló az, akinek nincs partnere. Le van írva érthetően a törvényben

Ezt irod ala: [link] [link]

2020. márc. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
66%
tök mindegy, mit akasz, cst és ebtv is ugyanazt a fogalmat használja az egyedülállóra. Közös lakcím nélkül is élettársad a pasid.
2020. márc. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
egyik link sem elérhető :o
2020. márc. 30. 12:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!