Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kell bejelenteni, hogy...

Hogyan kell bejelenteni, hogy egyedülálló vagyok? Vagy nem is kell ilyen esetben?

Figyelt kérdés

A családi helyzet a következő. Párommal nem vagyunk házasok, és bejelentett élettársak sem. Természetesen együtt élünk, albérletben, van egy másfél éves kisfiúnk, aki rendesen a nevén van apasági nyilatkozattal. Ő viszont csak most lett magyar állampolgár, eddig az állandó lakcíme Szlovákiában volt, a tartózkodási hely pedig az eddigi albérletünkben. Kisfiúnknak és nekem pedig édesanyámnál az állandó, a tartózkodási hely pedig ugyanott az albérletben. Most elköltöztünk egy másik városba ugyanúgy albérletbe, ahova eddig csak a fiúnkat és engem jelentettünk be tartózkodási címre, a párom pedig apukámhoz jelentkezett be állandóra, hogy legyen állandó lakcíme Magyarországon.


A kérdést azért tettem fel, mert szeptemberben el szeretnék menni dolgozni, a kicsit pedig bölcsibe iratni. És ugye abba az ördögi körbe kerültem, hogy amíg nincs munkáltatói igazolásom, addig nem jelentkezhetünk bölcsibe, de mire szeptemberben munkába tudok állni, vagyis egyáltalán el tudok vállalni egy munkát, nem lesz hely a bölcsiben. Láttam, hogy egyedülálló anyaként munkáltatói nélkül is beadhatnám a jelentkezést. Ebben az esetben automatikusan annak számítok, ha papíron csak mi lakunk ebben a lakásban, vagy külön be kellene jelenteni? Csak ezt a megoldást látom, hogy beirathassam időben a bölcsibe, és szeptemberben munkába tudjak állni.


Szóval a bonyolult körülírás után a lényeg: hol és hogyan lehet bejelenteni az egyedülálló anyaságot? Köszönöm



2014. jún. 6. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

nem kell sehol bejelenteni, egyszeruen ugy toltod ki a kerdoivet.


papiron nem lakik veletek az apa, hazasok se vagytok, a hivtaalt meg csak az elavult marha lakcimkartya erdekli (ezesetben speciel ez epp szerencse)


amugy ismeros, ez a marhasag, mi is igy vagyunk, felesegem nem tud munkat keresni amig egesz nap a gyerekkel van, de addig nem veszik be amig nincs munkaja...

2014. jún. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem kell bejelenteni az automatikus, csak esetleg a bolcsodei beiratkozasnal irsz egy nyilatkozatot. en is egyeulallokent vagyok nyilvantartva a csaladipotlekot is igy kaptam , mint egyedulallo es az allamkincstar csak egy sajatkezel irt nyilatkozatot kert tolem.
2014. jún. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
42%
Sehogy mivel nem vagy egyedülálló. Együtt élő párok jogilag élettársak. Az az egyedülálló aki egyedül neveli a gyerekét és apa csak gyerektartást fizet. Bölcsibe szándéknyilatkozat is elég az elején.
2014. jún. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
a m3masnak jogilag igaza van, de nem nezi senki es nem elelnorizheto... ird be h egyedulallo vagy, ennyi
2014. jún. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó akkor bankot is rabolhatsz szerinted a kérdező ha nem bukik le, vagy akár gyilkolhat is?
2014. jún. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!