Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok a koronavírus miatti...

Nálatok a koronavírus miatti bezártság milyen következményekkel jár (t)?

Figyelt kérdés
Összességében pozitív vagy negatív a hangulat? Miért?
2020. ápr. 5. 15:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%

Unalmas. Feltalálom magam itthon, de én inkább emberek között lennék már.


Persze tudom, hogy nem szabad, de hiányzik az emberi társaság.


Ilyen természeti dolgok annyira nem érdekelnek, sose voltam nagy túrázó.

2020. ápr. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Negatív. A bezártsággal nincs bajom. Viszont a munkám bizonytalan lett, szinte minden leállt, nem tudom, mikor szűnik meg. 1-2 hónapig szerintem elbírja a teljes leállást, de hosszú távon nem.
2020. ápr. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Kevesebbet költünk, mivel élelmiszerek és háztartási cikkeken kívül mást nem veszünk, ezeket is csak online, így nincs impulzív vásárlás.

A hangulat pozitív. Egyikünk sem beteg, négyünk közül ketten dolgozunk, a másik kettő eddig se dolgozott-egy idős nyugdíjas és egy fiatal rokkantnyugdijas. Mivel amugy se vagyunk nagy tarsasagi emberek, ezen az oldalon sincs gond, egyedul a kamaszkorú gyerekemnek nehéz, mert nem találkozhat a barátaival, de megérti.

2020. ápr. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
63%
Pozitív. Az életem nem sokban változott. Kicsit nevetségesnek, gyengének és már nagyon idegesítőnek tartom azokat az emberek akik szinte balahalnak abba, hogy otthon kell lenni. Extrovertáltak: ez nem a világ vége.
2020. ápr. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
50%
Örülök hogy nem kell dolgozni,kár hogy ez nem év végéig lesz.Sőt.Ezt az állapotot életem végéig is el tudnám viselni.
2020. ápr. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
75%

Attól még, hogy valaki utál a négy fal közé bezárva lenni, nem kell ilyen burkoltan lekezelő megjegyzéseket tenni rá...Minden ember más, miért gúnyoljuk a másikat? Az introvertáltak többségének rosszul esik, ha begubózott antiszocnak titulálják, az extrovertáltakat meg most nyugodtan lehet bántani?


De hogy ne csak offoljak, hát nekem ma kb extázist okozó élmény volt beülni az autóba és 3 hét után kitenni a lábam otthonról (kaját venni, nem bulizni, mielőtt valaki ezzel jön).

Egyébként szinte mindig mindent rendelünk, nem érintkezünk nagyon, postára kellett csak menni, mivel sajnos a kilépőpapírjaimat át kellett vennem.

A hangulat vagy semleges vagy feszült, mivel én már elvesztettem a munkámat, a (nem sokkal a veszélyeztetett korosztálynál fiatalabb) szüleimé is kezd bizonytalan lenni. Ha elvesztik, akkor pedig nagy baj lesz, mert tele vagyunk hitellel :(

Egyébként én személy szerint a bizonytalanságot viselem a legnehezebben, hogy nem tudjuk, 2 hónap vagy fél év múlva lesz-e vége pl a korlátozásnak. Én sem éltem hatalmas társasági életet, a munkám töltötte ki az életem nagy részét az elmúlt időben, de imádtam csinálni, és nagyon hiányzik. Egy barátnőm van csak, de vele sem találkozhatok, ahogy nyilván a kollégákkal sem, akikkel mindig jó volt a hangulat. Nem a vásárlások meg kávézgatások, bulik (bár abban már rég nem voltam a járvány előtt sem) elmaradása miatt sírok, nekem a személyes kontakt az, ami fontos.

2020. ápr. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%

Pozitív.

A társasági kapcsolatok most ugye főként a telefonra és a netre korlátozódnak, és pár gyakorlat elmaradt az egyetemen + néha szívesen kijárnék, főleg ilyen jó időben. Ennyi a negatívum.

De pozitívum SOKKAL több van: nem kell időre ébredni, nem kell napi 3 órát utazni, nem kell egy csomó időt elpazarolni felesleges, ámde katalógusos órákon való jelenléttel ELLENBEN rendesen ebédelhetek minden nap, és itthon a saját ritmusom szerint sokkal hatékonyabban tudok tanulni. Plusz egy csomó pénzt spórolok ételen és utazáson.

2020. ápr. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
38%

16:35, nem az a baj, hogy nehezen viselik, hanem az hogy tele van az internet a panaszkodásukkal. Már olyan posztok terjednek, hogy "introvertáltak, nézzetek rá a extrovertált ismerőseitekre mert krízisben vannak", komolyan mintha ez valami halálos vagy mentális betegség lenne és rájuk kéne nézni, hogy nem lettek-e még öngyilkosok. Már' mér' én lennék azért felelős, hogy valami extrovertált nem képes egyedül lenni magában egy kicsit? Amúgy meg introvertáltakat folyamatosan szídják, sőt az egész világ ellenük van berendezkedve és azt várják tőlük, hogy 'gyógyuljanak ki ebből' és legyenek extrovertáltak. Ha valaki oda mer szólni, hogy ő pl. nem élvezné annyira az újonnan divatba jött bömbölő panel diszkót, mert csak csöndben el akar lenni a kis életében, akkor lehurrogják, hogy milyen sz*r ember.

A másik kedvencem meg az, hogy ilyenkor, mint midig, elfelejtik a kertesházak létezését. Csak arról megy a szó, hogy milyen nehéz mindenkinek bezárva lenni, meg kutyát sétáltatni, meg hogy tilos a házat elhagyni karantén idején. Mikor az ország, sőt merem állítani, hogy a világ nagyobbik része a mai napig kertes házban él és nyugodtan kimehet a saját területére. Aki meg lehurrogta a kerteseket, hogy milyen sok munka meg milyen rossz, az most nézhet. Meg a sok szülő aki nem bírja, hogy 24 órában a gyerekével kell lenni. Hát akkor minek csinálták? Az introvertáltak is megérik a pénzüket, mert ők meg most azon nyavajognak, hogy nem tudnak egyedül lenni mert az egész család otthon van. Hát talán előre kellett volna gondolkozni. Én pont azért nem sem élek együtt senkivel vagy sok emberrel, nem házasodok és lesz gyerekem mert nekem a saját időm fontosabb.

2020. ápr. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%

Általánosítasz. Attól még, hogy van egy hangos réteg, aki a neten pattog meg mindent leszól, nem kell támadnod mást, akiről nem tudsz semmit...Azt honnan tudod, hogy akik most ide válaszoltak, hogy nekik nem telik csuda jól a karantén, ők leszólnak-e mást? Itt egy rossz szót sem írtak senkire. Én pl soha nem cseszegettem egy introvertáltat sem, ha neki jó otthon, legyen. Te ellenben rögtön elítélsz kollektíven a nagypofájú emberek miatt. Ez szerinted korrekt?

Panaszkodni meg azért merészeltem, mert a kérdező épp arra volt kíváncsi, ki hogy érzi magát.

2020. ápr. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
90%
Én egy introvertált ember vagyok, ennek ellenére rosszul viselem.
2020. ápr. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!