Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem kéne ezt a koronavírusos...

Nem kéne ezt a koronavírusos dolgot elengedni egyszerűen?

Figyelt kérdés
oké meg hal akár több 100 ezer idős. Ami nagyon rossz de azzal hogy mindenkit bezárunk nem okozunk sokkal nagyobb károkat a társadalomban? Sokkal több lesz majd a beteg depressziós öreg ember ezáltal a túlélők élet esélyei jelentősen csökkennek. Ráadásul a gazdasági hatások miatt rengeteg munkanélküli lesz. Náluk is rengeteg depósióssal.

2020. márc. 23. 15:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Svédország, Hollandia is a nyájimmunitás elvét alkalmazza, azaz részben hagyja a vírust átmenni a népen. Az idő fogja eldönteni melyik a jobb verzió.
2020. márc. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, szerintem kérdezzük meg az olaszokat, mit gondolnak így utólag arról, hogy vajon jobb lett-e volna, ha komolyan veszik a vírust?
2020. márc. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
Mások életéről könnyen lemondasz, akkor is ezt mondanád, ha a tiedről lenne szó.
2020. márc. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"oké meg hal akár több 100 ezer idős" - nem, nem OK. (A te anyád él még? Megmutatnád, a képébe mondanád ezt neki?)

TE is belehalhatsz, akármennyire is úgy érzed, hogy papíron te vagy a Jani! De ha nem is halsz bele, nem hiszem, hogy ez a sz*r sokat használna a tüdődnek. Egyre többen feszegetik, hogy a felgyógyultak tüdőkapacitását hosszabb távon mennyire károsíthatja a betegség.

2020. márc. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Estádio de Felchút ***** válasza:
Én már elengedtem.
2020. márc. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én anyámmal is megbeszéltem, szerinte is jobb ötlet lenne elengedni a vírust, és nem csinálni a műbalhét.
2020. márc. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Az idősek veszik legkevésbé komolyan ezt az egészet. 80feltti ember meghal ebben a vírusban vagy túléli, és két hónap múlva sima influenzában. Halandóak vagyunk.
2020. márc. 23. 16:33
 8/16 anonim ***** válasza:
47%

Ilyesmit eretnekség demokráciában, jogállamban meg ilyen humánus, píszí ultracuciális civilszerelmetes, migránssimogatós ballibsi világban kijelenteni.


Látod, már jöttek is a "senkinek nincs joga más életével játszani" meg a többi. Mintha nem ezt tennék folyamatosan. Mintha nem erről lenne szó azóta, mióta a két fáról lejött ősember közül az egyik a másik fölé rendelődött egy hierarchikus rendben...


Ezt felejtik el sokan. Most is ez van, csak most a "senkit nem hagyunk az út szélén" meg a "mindenkinek joga van az élethez" logika mentén a fiatalok életét áldozzuk fel amiatt, hogy elhúzzuk még pár évig a nagy állami felosztó-kirovó piramisjátékok nyerteseinek élettartamát. Mert fosik mindenki, mert a politikusok többsége sem fiatal már...


De békeidőkben is ugyanez ment. Segítsünk meg mindenkit adóforintokból, osztogassuk a rászorulóknak azt, amit a dolgozóktól és a KKV szektortól elvettünk.

2020. márc. 24. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezen gondolkodom mostanában. Érdemes-e milliók életét megmenteni, akik többsége amúgyis krónikus beteg, idős, gyenge, néhány év múlva talán egyébként is meghalnak, de teljesen tönkretesszük a gazdaságot és nem lesz olyan ember, akit ez valamilyen értelemben ne érintene... Vagy inkább hagyni kéne, hogy menjen a maga útján, a gyengék meghalnak, de a maradék éli tovább életét.

Nehéz erre válaszolni, én utóbbira szavaznék, de könnyű erről addig beszélni amíg semmilyen formában nem vagyok a vírusban érintett (nincs beteg családtagom, megvan az állásom, stb.).

2020. márc. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%

"Érdemes-e milliók életét megmenteni" - bocs, de én már itt elakadtam. Nem tízes, százas, akár ezres, de milliós nagyságrendben beszélsz!

Amúgy az remélem, mindenkinek megvan, hogy messze nem csak az időseknek kell kórházi ellátás, csak jellemzően az idősek azok, akik kárházi ellátás ELLENÉRE IS könnyebben meghalnak. De ha túlterheljük a rendszert, akkor az aktív korosztálynak sem jut majd kórházi ágy!

2020. márc. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!