Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki lehet ebből jutni?

Ki lehet ebből jutni?

Figyelt kérdés

Nos, meglehetősen hosszú story lesz, de aki unatkozik, majd elolvassa és megköszönöm neki!

Amikor 6 éves voltam anyám megcsalta apámat, majd le akart lépni a csávóval Németországba, de valamiért mégsem jött össze neki. Apám elnézte neki...Később megint megtette, aztán megint. Apámnál betelt a pohár, így amikor 11 voltam elváltak a szüleim. Apám külföldön dolgozott, én nélküle nőttem fel igazából. Így nem volt választásom kivel maradni, csak anyával. Apám itt hagyta nekem, anyának és a bátyámnak a lakást, majd elvitte a cuccait és elköltözött. Bátyám 18 évesen elköltözött a barátnőjéhez, így anyámmal maradtam, ketten. Testvérem lakást keres és kipattant a fejéből, hogy engem és anyámat kiköltöztet innen, ő pedig a barátnőjével ide költözik...Természetesen nemet mondtunk, közben telt az idő én, pedig összevesztem anyámmal valamin elég csúnyán, közben apámnak másik felesége lett. Mondanom sem kell, rögtön apámhoz furdultam, azzal az indokkal, hogy látni sem akarom anyámat.Azt mondta "Mivel ez, egy két szobás lakás, ezért nem költözhetsz ide, mert a vendégek hol fognak aludni akkor?" Nem mondom, hogy ez után repdestem az örömtől. Nyílván tudom, hogy ezt apám felesége mondta neki, mivel mindenki utálja azt a nőt a családban. Volt arról szó, hogy intézetbe adnak, de végül nagybátyámhoz költöztem egy időre. (Anyámmal a csávója miatt IS vesztem össze) Azt mondta, hogy nem fogja miattam eldobni a paliját, legalább ennyi boldogsága legyen az életben. Testvérem magasról leszarja mi van az öccsével. A lényeg, hogy pár év után visszaköltöztem anyámhoz, és azóta a folyik a harc a házzal kapcsolatban, én meg úgy érzem magam, mintha egy feketebárány lennék, aki kilóg ebből a szarnak nevezett családból. Nem vagyunk túl gazdagok anyámmal (Nem vagyok rá büszke, de ez van) viszont apám tele van. Az én hobbim a motorozás, van is egy motorom, amit tesómtól örököltem, mert persze neki meg lett véve ez is, ugyan úgy mint az első kocsija. Szóval igen, motorozok és nagyjából 6 éven keresztül nyúztam apámat, hogy lehessen, egy motorom, de meg sem hallotta a szavam, természetesen a feleségének lehet venni milla 20-ért gyűrűt. Most vagyok 17 éves fiú, lassan 18 és igazából 7 éve megy a cirkusz folyamatosan, én meg csak arra várok, mikor fog következni valami jó. (Van egy idézet a Zombie-land című filmből, ami így szól hogy "Élvezzük az apró örömöket" ez nagyon megragadt bennem és ki is élvezem, de az a baj, hogy ettől még nem oldódik meg semmi a családon belül) Tehát fogalmam sincs mit tehetnék, vagy mit kellene lépnem. Köszönöm, ha elolvastad és időt szántál rá!!



2020. ápr. 7. 15:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
tanulás, egyetem, kolesz. Diákmeló félretett pénz és munka, közben albérlet. Ez van megszívtad :(
2020. ápr. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Ezektől ne várj csodát.
2020. ápr. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
18 évesen kezdj el dolgozni és azon lenni, hogy mielőbb elköltözz! Utána gondolkozz azon, hogy mit tanuljál levelezőn. A lényeg: mielőbb megoldani, hogy ne kelljen senkire sem támaszkodnod és senkitől sem függened!
2020. ápr. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#1 kérdező

Sajnos felesleges lenne a kollégium, mert 15 km-re van a sulim, anyám meg nem értené meg minek pluszba fizetni azt is...

2020. ápr. 7. 15:55
 5/11 anonim ***** válasza:
34%
Nem vesznek neked mocit, szegényke...
2020. ápr. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is a kollégiumot látnám járható útnak. Édesanyáddal nem jössz ki, bár nem írtad, hogy miért. Ha nincs hová menned, talán jó lenne megbeszélni vele a dolgokat, mert nem vagy abban a helyzetben, hogy te diktálhass.


Apukádat is megértem valahol, annak ellenére, hogy legalább pénzzel segíthetne. Egészben biztosan nem lenne jó ötlet oda költözni hozzá, egyrészt utálod a feleségét, ő sem szeret téged. Ők már kialakítottak egy megszokott életformát, ami egészen biztosan nem sokban hasonlít a te 17 évesen kialakított életeddel. 2 szoba tényleg nem sok, egymás agyára mennétek.

2020. ápr. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
kolesz államilag támogatott bizonyos esetekben, plusz apukádtól inkább erre kérj akkor pénzt ne mocira.
2020. ápr. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszolóknak a segítséget!
2020. ápr. 7. 17:10
 9/11 anonim ***** válasza:
46%

Szia, egyrészt, előre is boldog szülinapot (írtad, h nemsokára leszel 18), másrészt:

Tanulj, de nagyon.


A neten esetleg nézz utána valami online kurzusnak is (java script, python3, digitális marketing, etc.), hogyha gyorsan kell lepni, akkor tudj mivel, de elso az erettsegi!!!


Egy kicsit meg szivnod kell, de motivaljon, h minnel hamarabb szabadulhatsz!


Nagyon sajnalom ami veled van, es bar igy nagyon konnyu gep mogul mondani barmit, azert remelem segitettem valamennyit.


(Egy osztalytarsam van hasonloan rossz szituban, o egy ismerosehez koltozik gimi utan, beszall a rezsibe, meg minden, es onnan fog egyetemre jarni.)


Nagyon sok kitartast!


17/L

2020. ápr. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is kollégium, messzebbi suliban. Remélem, bejutsz. Ha nem, akkor diákmunkából még kihozhatsz esetleg egy magánkolit, a kaució és a díj is kb feleannyi, mint amennyit egy szobáért elkérnek, albérletről nem is beszélve.
2020. ápr. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!