Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukám azt szeretné lakást...

Apukám azt szeretné lakást vegyek neki, nekem ebből hasznom nem lesz?

Figyelt kérdés

Van kb. 25-26 millió forint " fölösleges " pénzem. Különböző bankokban vannak lekötve külföldön (deviza, nem forint). A kamat, amit a bank ad szinte 0% tehát ebből hasznom nincs csak annyi hogy van hol tároljam a pénzt.


Saját lakásom és autóm van (bár a kocsi nagyon régi nekem tökéletesen megfelel, semmi esetre sem szeretném lecserélni mert nagyon olcsó a fenntartása, én csak a városban használom pár kilométerre arra pedig tökéletes szerintem legalábbis....)


Lakást nem szeretnék venni én mert tudom milyen szinten lelakják a bérlők és csak a kiadás lesz belőle, illetve a tartozás amit esetleg felhalmoz a bérlő. Ezt saját szememmmel tapasztalom itt a lakóparkban, ahol élek. Sok lakás ki van adva, és ahogy azt a bérlők kezelik, illetve a tulajdonosok beszámolója alapján, ettől inkább megkímélem magam.


Apukám azt szeretné, ha NEKI vennék lakást belőle és ő odaköltözne.

60+ évesen nem tudott magának lakást felmutatni, miért én oldjam meg ezt? Nekem ebből abszolút semmi hasznom nem lesz?


Mit csináljak akkor ezzel a pénzzel?


2017. máj. 27. 10:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
31%

hol lakik most apuka?


kaptál tőle annó pénzt hogy sikeres legyél?

támogatott?


vagy csak volt fedél a fejed felett, kaját is adtak, amitől kitűnő szülőnek tartja magát és úgy gondolja jár neki egy lakás?

2017. máj. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem tudod és akarod mire elkölteni ezt a pénzt, és apukádnak nincs saját lakása/pénze rá, akkor egy kisebb lakást vegyél neki. Én biztosan megtenném.
2017. máj. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

hol lakik most apuka?


- a volt feleségével lakik együtt mint kutya-macska állandó feszültségben egy panellakásban, amit anno a tanácstól kapott ingyen szociális alapon.


kaptál tőle annó pénzt hogy sikeres legyél?

támogatott?


vagy csak volt fedél a fejed felett, kaját is adtak, amitől kitűnő szülőnek tartja magát és úgy gondolja jár neki egy lakás?


- ezt jól megírtad, kitűnő szülőnek tartja magát, úgy gondolja támogatott. Ez azt jelenti, hogy felnőhettem abban a lakásban, ételt adott, " pelenkázott " ahogy ő szokott mindig fogalmazni, levitt a játszótérre, iskolába stb.

Tanítatásban, könyvekben, tanulásban és hasonlókban nem.

2017. máj. 27. 11:00
 4/30 anonim ***** válasza:
54%

Ez h.lyeség, hogyha kiadod csak a költség van vele. Szerinted akkor miért fekteti mindenki a pénzét ingatlanba és miért adja ki mindenki albérletbe, ha nem lenne nyereséges?

Megveszed, a te neveden van, ha kiadod írsz róla szerződést, mindenről. Kérsz kauciót, amit csak akkor adsz vissza, ha mindne olyan, mint volt és rendes fizető képes embereknek adod ki.

2017. máj. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
57%

Kinek a nevén van a lakás, amiben a volt feleségével civakodnak? Érthető, ha el akar költözni, hogy nyugalomban legyen, az viszont gáz, hogy tőled várja kompletten a megoldást. Inkább abban próbálj neki segíteni, ha tudsz és szeretnél, hogy kipateroljátok a volt feleségét (ő nem az anyukád, ugye?), amennyiben ez jogilag lehetséges.


Én teljesen értem a felháborodásodat, engem is zavarna, ha a szüleim az én megtakarított pénzemből akarnának kényelmesen élni, mert ők nem tudták megteremteni maguknak. Persze más az a helyzet, amikor valami rajtuk kívülálló ok miatt segítségre szorulnak anyagilag, abban az esetben én szívesen támogatnám őket.


Hogy mihez kezdj a pénzeddel: van párod/házastársad/családod? Vagy tervezel a jövőben? Amennyiben igen, akkor nagyon jó helyen van a pénz a bankban, bőven szükséged lehet rá később. Ha nem, akkor érdemes átgondolnod, van-e valamilyen különleges vágyad, szeretnél-e eljutni valahová, kipróbálni valamit stb., mert ebből a pénzből lelkiismeret furdalás nélkül áldozhatsz rá.

2017. máj. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
98%

Ha veszel is, semmiképp se neki, hanem magadnak. Maradjon a neveden. Még eladja, elkölti a pénzt és jön vissza új adag pénzért.


Mivel kihangsúlyozta, hogy "neki" vegyél, én arra gondolnék, hogy nem a lakhatási, hanem az anyagi gondjait akarja megoldani. Ennek ne dőlj be.


Nem szólhatok bele, mit tegyél, én azt tenném, hogy vennék valami olcsó, kicsi lakást, és a saját nevemre iratnám. Apukának se haszonélvezet, se semmi.

Ha odaköltözik, és nem fizeti, nem tartja fenn, azt is tőled várja, akkor kiteheted, mehet vissza a volt feleségéhez. 60 évesen nem tarthatod el.

2017. máj. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
19%

Itt látszik, hogy hiába van pénzed, de sajnos sok eszed nincs...

Lehető legrosszabb dolog az, amit most csinálsz. Semmit nem csinálsz vele, semmi befektetés, semmi....

Én vennék lakást, kiadnám faternak, majd ha már fater nem lenne, kiadnám újra....

Ismerek nem is 1 embert, aki csak ebből él nem is rosszul.

De ha Neked az jó, hogy csak ott van és nem kezdesz vele semmit, akkor legyen így....

2017. máj. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
98%

Veszel MAGADNAK egy lakást és ö lakhat benni szivességi lakáshasználóként - azaz a lakásra semmi joga sincs, a rezsiköltségeket neki kell fizetni és ha valami nincs rendben, akkor bármikor el tudod küldeni.


Ha meg neki már nem kell, akkor ki tudod adni normális bérlöknek, és akkor hasznot hoz, vagy ha erre nincs kedved, akkor el is lehet adni késöbb is.

2017. máj. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
89%
Én azt mondom hogy magadnak vegyél egy lakást amit apud használhat azzal a feltétele hogy ő fizeti a rezsit plusz egyéb költségeket. Egyébként egy lakás jó befektetés, én nekem ha lenne ennyi pénzem tuti vennék és kiadnám. Persze írtad hogy miket tapasztaltál ezekkel, ebben igazat is adok neked. Csak ugye albérleteknél kérnek kauciót, és ha leamortizálják akkor vagy ők csináltatják meg, vagy ugrott a kaució részükről ami a tiéd és abból hozatod helyre. Egy lakást minimálisan le lehet lakni úgymond "elhasználódás" ez benne van a pakliban sajnos, de mivel apukád költözne oda benne gondolom csak megbízol, aztán a lakás még mindig a tiéd amivel később azt csinálsz amit akarsz.
2017. máj. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
35%
Vehetsz lakást, amiben ő lakik, de csak úgy, ha fizet mindent és nem neked csinál adósságot pl. a villanyszámlával. Ha úgy gondolod, hogy ezzel az lenne, hogy ezután majd őt is eltartod meg lakást is vettél, amiben lakhat, akkor inkább nem. Egyébként meg nem értem, hogy jutott ez eszébe, nem vet rá jó fényt :/
2017. máj. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!