Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Mit javasoltok?

Mit tehetnék? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Kezdem az elején. Csecsemőkoromban elváltak a szüleim, és a mai napig nincsenek tisztában vele ez mekkora érzelmi törés volt nekem. Akkor természetesen még nem tudtam szavakkal megfogalmazni, de a lelkem mélyén valami megváltozott és ezt most érzem igazán.

4 éves koromig helyrerázódtam valamennyire. Nem sok emlékem van akkorról, de ahogy elnézem a képeket teljesen normális, kiegyensúlyozott kislány voltam. Addig, amíg apám meg nem jelent. A nagyszüleimmel éltünk akkor anyámmal, és gondolom őt is földhöz vágta a válás, mert a nagymamámat és a nagypapámat a mai napig jobban a szüleimnek tekintem, mint anyámat és apámat, mert velük ellentétben ök foglalkoztak velem. Visszakanyarodva apámhoz... A mai napig tisztán fel tudom idézni azt a napot mikor egyik pillanatról a másikra kiszakított a megszokott, szeretteljes környezetemből egy teljesen új, ismeretlen közegbe. (Élénken él bennem mennyire szorítottam a szekrény szélét és kiabáltam, hogy ne vigyen el, mert ott akarok maradni...) Időközben újraházasodtak anyámmal és lett egy öcsém. Ezzel nem is volt gond, imádtam rá vigyázni, sőt kis naivan, kisiskolásként azt hittem végre megnyugodhatok. Erre ismét jött a derült égből villámcsapás.

Délután itthon tanultam. Anyám épp főzött mikor segítséget kértem egy feladatban. Erre elkezdett velem üvöltözni, hogy miért nem tudom magamtól megcsinálni - talán 3.-os lehettem - mennyire hülye vagyok és rengeteg csúnya jelzőt vágott a fejemhez, majd mikor újra megkértem, hogy segítsen a hajamnál fogva az asztalba verte a fejem... Azóta nem tudom anyának hívni és azt mondani neki, hogy szeretem. Nem sokkal később szintén egy házi feladat miatt apám vert meg. Azóta rettegek tőle.

Ezután ismét egy kis szünet következett. A második öcsém is megszületett. Apám viszont egyre többször verte meg anyámat, ahol tudtam a magam módján próbáltam közbeavatkozni, vagy a testvéreimet mentettem előlük. Rengetegszer dobálóztak válással, és a körülmények ellenére minden erőmmel azon voltam, hogy összetartsam a "családunkat", mert tudtam, hogy legalább a testvéreimnek megmaradnak a néha-néha előforduló normális pillanatok. Anyámmal a mai napig nem tudom mi történt akkor, vagy csak kihasznált engem, mert sokszor hajnalban én keltem az öcsémhez, ha felsírt, én nyugtattam. Aztán másnap így mentem iskolába és még pofátlan módon mindig megkérdezte miért vagyok fáradt...

Ismét nyugi volt pár évig.

Aztán anyám apám előtt elhordott mindennek, pedig életemben nem voltam olyan, mint a mai tizenévesek. Szigorúan neveltek, általánosból is órák után egyenesen hazajöttem. Mindig itthon voltam, sokszor vagyok is a mai napig mindezek ellenére. Még mielőtt apám keze a levegőbe lendült a testvéreimet mentettem. Minden erőmmel nyugtattam őket. Persze mikor egyedül voltam már nem bírtam tovább és egy kiadós sírással kiadtam magamból a dolgot.

Szerintem ott, mikor anyám az asztalba verte a fejem elpattant benne valami, mert azóta megállás nélkül kritizál és belém köt. Ha takarítok az a baja, ha nem, akkor az. Ha a testvérem dolgozatot ír, én segítettem neki megtanulni az anyagot és netalántán 4-es lesz egyből az én hibám. Miért, én voltam ott az iskolában és én írtam a dolgozatra?! Persze ezzel nem a testvéremet okolom, hiszen nem tökéletes - ahogy senki sem az - és nem ezen fog múlni a jövője. De akkor miért jó az anyámnak, hogy bármi pl.: elromlik itthon az egyből az én hibám, akkor is, ha két hete a közelében sem jártam a tárgynak?!

Pont a föntiek miatt alig vannak barátaim - akik ezeknek a feléről sem tudnak - és kapcsolatom sem volt, mert hiába lett volna rá lehetőségem, nem mertem meglépni a szüleim miatt. Nagyon félénk, visszahúzódó, bizalmatlan vagyok az emberek felé és a múltam miatt az önbizalmam is bőven a béka popsija alatt van. A többire gondolni sem merek, mert sokszor csak ültem pszichológia órán középiskolában és leesett az állam mennyi minden illett rám...

Elköltözés még pár évig biztosan nem játszik, de nem tudom ezen kívül mivel tudnám elszigetelni magam tőlük. (Ha tehetném a testvéreimet is vinném, de teljesen bizonytalan közegbe nem szeretném kockáztatni a dolgot, ha sikerülne is.)

Ha tudtok valamit javasolni, kérlek segítsetek mert ténykeg úgy érzem nem bírom tovább, hiszen a lelkem így is elég megtépázott ... Anyám ronda szavaitól a mai napig azonnal sírva fakadok, hiszen a lánya vagyok és ha minden igaz, feltétel nélkül kellene szeretnie. Helyette ezt kapom holott egyetlen szavába se kerül és egyből ugrok, segítek a házimunkában, mindenben.

*Az elírásokért bocsánat, nagyon nyersen jött ki az egész.


21/l


2020. ápr. 7. 23:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy hibás. Anyád-apád viselkedését rejtett kamerával felvenni, bemenni a családsegítőbe és kihívni őket rájuk családon belüli erőszakért.

Hidd el, még mindig jobb, ha családhoz kerülnek, vagy netalántán otthonba. Bár az otthon nem a legjobb sajnos, de talán szerencséjük lenne és találnának normális nevelőszülőket nekik.


"anyám ronda szavaitól a mai napig azonnal sírva fakadok, hiszen a lánya vagyok és ha minden igaz, feltétel nélkül kellene szeretnie"


Sajnos nem minden ember való szülőnek, és édesanyád nagyon nem. Próbálj találni barátokat, bár tudom nehéz, mert az emberek zöme nem együtt érző és sajnos belerúgnak még legtöbbször a földön fekvőbe is.

De azért vannak normális emberek is.

Értékelem, hogy félted a testvéreidet, de mindenképpen ki kellene törnöd abból az életből, mert soha nem lesz senkid és nem fogsz soha normális életet élni.

2020. ápr. 8. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Nagyon lényeges, hogy felfogd: 1. Nem vagy hibás! A szüleid viszont azok, ráadásul nem szeretnek! 2. Pszichológus shoz járj! Terápiával gyorsabban feldolgozod. 3. Olyan helyre menj suliba/dolgozni, ahol van koli/munkásszálló!
2020. ápr. 8. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
14%
Persze, egy csecsemőnek nagy érzelmi törés hogy elválnak a szülei. Imádod sajnáltatni magad a semmin? Nincs ott semmiféle törés, az lesz a normális a csecsemőnek hogy csak anyu van. És négy éves korodig helyrejöttél... Kamukirálynő.
2020. ápr. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

07:11


Köszönöm szépen, hogy még belém rúgsz egyet. :) Képzeld el, ezt tanulom 6 éve, és igenis, hiába nincs akkor még tudatában az ember, egy csecsemő is megérzi, ha valami nem okés egy családban.

A véleményed alapján összebandázhatnál anyámmal.

2020. ápr. 8. 07:47
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Véleményem szerint meg nagyon pocsék tanuló lehetsz.
2020. ápr. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, hagyjad szerintem ezeket a kommenteket. Sajnos sok itt a lelkinyomorék, szóval nem tudnak majd értelmes választ adni. Most meg ugye, minden 10-en éves csitri, akinek az az élet értelme, hogy mindenkibe bele kössünk. Nah, szerintem azt kellene csinálnod, hogy szépen odaállsz anyád elé, elmondod ezeket teljesen nyugodtan, majd megnézed anyád reakcióját... Ha nem látod rajta, a megbocsájtáást valamit, akkor teljesen reménytelen. :(
2020. ápr. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

A kérdező védelmében annyit elmondanék, hogy amikor kétéves voltam nekem egy nem egészen egyéves öcsém meghalt. Aztán lett másik. Anyám váltig hangoztatta, hogy (nagy)részben amiatt vannak párkapcsolati stb. problémáim, hogy ez érzelmileg libikókáztatott engem: kisgyerek, öcs születik nagy gyerek, öcs meghal, kisgyerek, öcs születik, nagy gyerek. Én ezt nem hittem el, és ennek ilyen hatását következetesen elutasítottam.

Utána terápiára jártam, és megértettem, hogy dehogynem, ennek hatása van rám, nem kevés.

A házileckés reakciója anyádnak a saját keserűsége/segítségnélkülisége feletti dühkitörése volt, nem neked szólt, de rajtad csattant. Ez egy át nem gondolt zsigeri, érzelmi reakció volt egy érzelmileg éretlen embertől (elválok - visszaveszem - válással fenyegetem). Baj, hogy anyád téged vert, de ezt még bocsánatkéréssel helyrehozhatta volna. Ennek elmaradása mutatja, hogy nem érdemes a tiszteletre. A szülő kerülhet szar helyzetbe, az élet ilyen. De sosincs joga ezt a gyereken leverni. Nagyapám erre a lovat tartotta.

2020. ápr. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Előzöhöz hozzá szólnék, hogy nálam is sokszor csattan az ostor. Ha anyám ideges, hiába pucoltam ki az egész lakást, úgy órdít velem, mintha elloptam volna a társasházból a liftet... Szóval érdekes ez, és bosszantó is. Amikor kitakarítok és ideges, az a baj, ha nem, az a baj. Mostanság az a taktikám, hogy teljesen nyugodtan elmondom, hogy te kezdted stb. és olyankor befejezi. Meg amikor megkérdezem mi a baj? Erre rávágja, hogy AZT! Mondom: Most akkor mondjad el, hogy mi a baj, mert erre nekem sincs idegzetem, hogy téged halgassalak. Ilyenkor általában befejezi. Egyébként ha apám itthon van nem mer, baszogatni, mert apám az leordítja a fejét, hogy minek már megint így viselkedni. De sajnos anyámnak ez a természete, mert apámat is, engem is ok nélkül szokta cseszegetni. Én csinálom a házi munkát, apám a kertet rendezi (külön kert, a város szélén), anyámnak csak a mosás, vasasalás a dolga, mégis mindig jajj, meg hogy mi semmit nem csinálunk. Meg a múltkor anyám elkezdett velem veszekedni, hogy miért nem takarítottam, erre én: Te szoktál ok nélkül mindig baszogatni, így legalább kevesebb a dolgom. Szóval sajnos van sok ilyen anya, főleg Magyarországon...
2020. ápr. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nálam is hasonló a helyzet. Apám 3 éves korom előtt utcára tett anyámmal együtt, így a nagyszüleimhez költöztünk. Anyám el ment katonának engem pedig mondhatni a nagyszüleim neveltek fel. Amikor anyám leszerelt akkor persze kellett neki meg az új kanjának az utánam járó támogatás. Az egész életemet megkeserítették. Volt egy nagyon jó karrier lehetőségem, de félbetörték mert szerintük ebből nem lehet megélni. Nevelőapám a barátai elött részegen vagánykodva a nyakamnál fogva emeltetett, anyám persze csak vihogott rajta. Ez csak egy példa a sok közül. Szépen elmúltam 18, a föld alá aláztam őket az összes ismerősük előtt szimpla tényekkel hogy miket műveltek, elköltöztem és azóta nem tudom mi van velük.


Én azt javaslom hogy próbálj mihamarabb kiszakadni a mérgező környezetből. Próbálj minél nagyobb karriert befutni, majd vedd magadhoz a testvéreidet. Nagyszüleiddel esetleg tudsz beszélni erről? Talán ők támogatnának is ha ismernék a történeted.

2020. ápr. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

tegnap 07:49


Képzeld,nem. :) 4,2-es alá sohasem ment az átlagom, (most az utolsó 4,85 volt) ami szerintem egyáltalán nem rossz, pláne a mai tinikhez mérten. :) De köszönöm, hogy így láthatatlanban így dobálózol...

2020. ápr. 9. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!