Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Lányom nem akar...

Mit tehetnék? Lányom nem akar tanulni?

Figyelt kérdés
Lányom elsőéves a középsuliban. Szakmát tanul, amit ő választott. De az a helyzet, hogy nem tanul. Év elején kollégiumba ment. Ő szerette volna azt is, ám legyen, beköltözhetett. De azzal a feltétellel, hogy ha nem tanul, kiveszem onnan. 8 tárgyból állt bukásra, tehát kivettem. 3 havonta kitalálja, hogy ő mégis más akar lenni, viszont mindig mást mond. Egyszer elvittem, hogy átiratom abba a másik iskolába amit ő mondott, kvázi kiröhögték, hogy mit akar ő ott ilyen jegyekkel. Azóta valamelyest javított, év végén csak 1- ből bukott. Most nyári gyakorlat van nekik, ott érdeklődtem, hogy hogy dolgozik a leány, és tulajdonképlen nem mondtak róla se jót, se rosszat. A környék legjobb üzemében helyeztem el, de ő csak a vállát vonogatja. Már elkopott a szám annyit beszéltem vele. A főnöke is próbál vele zöld ágra vergődni, nem tudom, hogy mennyire hallgat rá. A saját tankönyveit adja neki kölcsön, a recepteket kiírhatja, hogy gyakoroljon itthon. De tegnap kiderült azt mondta ott, hogy nem olyanok itthon a körülmények. Valóban nincs itthon egy profin felszerelt sütödénk, de tálak, tepsik, alapanyagok vannak. Bármit meg lehet sütni, én is szoktam. Azt hittem, hogy a föld alá süllyedek szégyenemben, mikor ezt meghallottam. Már nem tudom, hogy mit tehetnék még. Mivel nem olyanok a jegyei, mondtam neki, hogy érettségiig maradjon meg a fenekén, utánna ha lehet, felőlem választhat másik szakmát, csak kezdjem magával végre valamit. Amúgy nem buta lány, okos ő, de most egyszerüen nem értem, hogy mi lelte. Már nem tudom, mit tehetnék még?
2018. júl. 7. 13:59
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
100%
Hagyjd, majd megbánja.
2018. júl. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
43%
Én a kemény kéz politikáját követném. Nincs internet, okostelefon stb, amíg nem javulnak a jegyek.
2018. júl. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
91%
Üdv! Nekem sok ilyen lány osztálytársam volt, csomóan csak azért mentek volna át bármelyik másik szakmára, mert nem jöttek ki jól a többiekkel, lányok közt úgy volt, hogyha kicsit csendesebb volt / zárkózott, nem foglalkoztak vele, csak piszkálták, én fiúba nem voltam nagy szájhős de oda szóltam ha volt valami, meg tőlem féltek mert oda is vertem ha valaki szórakozott velem.,A lányoknál meg nem tudnak mit csinálni nekik állnak 4en oltogatni és elmegy az életkedvük/önbizalmuk is, én csak ezt látom reális oknak hogy ilyen lett a lány és sajnálom:/ Próbáljon vele beszélni megértően és kedvesen, mert veszekedéssel nem lehet előrébb jutni.
2018. júl. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Ez nettó belesz*arás, kérdező. Téged sem tisztel semennyire sem. Azt mondod okos, de valami nem lehet ennyire ostoba, hogy minimum kettesre ne tudjon állni mindenből. Én a helyedben hagynám, de megmondanám neki, hogy ha nem lesz érettségije, otthonról repül.
2018. júl. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
2%

#1es vagyok,én kitartok amellett hogy lányának kell döntenie.

A "kemény kéz" se megoldás...

De itt a nyár és igen,Döntenie kéne?!

Gondolom 12-13 éves kortól az iskolába is szóba kerűlt a pálya választás,annó nálunk 6.os ként.Nem gimnázium miatt,hanem mint a normális felnőtté válas része...

2018. júl. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim válasza:
26%
Azért nem kell kirúgni otthonrol mert nincs meg az érettségije. Az ő élete, az ő döntése.
2018. júl. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
88%
Nem teljesen. Van gyereked? Mit szólnál, ha egy olyan gyereket 'nevelnél ki', aki nagykorára egy érettségivel sem rendelkezik? Mi lesz utána? 3 havonta szakmát vált és talán 30 éves korára lesz belőle valami, addig meg eltartod? Lehet le leszek pontozva, de az én anyám, bár nem volt nagyon szigorú, de mindig mérges volt, ha nem tanultam, vagy nem csináltam meg a házi feladatot - pusztán lustaságból. Nem voltam egy éltanuló, matekból sík *ülye voltam, de a kettesért megizzadtam. Szerintem nem tűrte volna ezt a fajta hozzá állást.
2018. júl. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
66%
Én is ilyen voltam, hogy semmi nem érdekelt, 9-10-11 osztályba csak ketteseim voltak, aztán 12 osztályban rájöttem mi érdekel igazán és eldöntöttem egyetemre fogok menni. Elkezdtem tanulni nagyon, így 4-es 5-ös lettem mindenből érettségin. Meg felvettek arra a szakra amit tanulni akartam.
2018. júl. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Természetesen nem fogom kitenni itthonról, mert nincs érettségije. Pályaválasztáskor megmondtam neki, hogy nekem mindegy mi lesz, közmunkás utcaseprő, vagy űrkutató. De döntse el, annak megfelelően tanuljon, és tartson ki mellette akkor is, ha éppen nehéz. Természetes, hogy minden kezdet nehéz. Én minden segítséget megadok neki, de ő nem tesz semmit. Nem veszekszem vele. Beszélgetünk. Rengeteget. Az iskolában elnondása szerint nem piszkálják, ez már bennem is felmerült. És nem is az a csendes, könnyen zavarba hoztató lélek.
2018. júl. 7. 15:19
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Én elbeszélgetnék vele, hogy így mégis mik a tervei. Mit akar így csinálni? Mit vár ettől? Mert ilyen hozzáállással nem igen fog előre jutni semmiben sem... Nem arról van szó, hogy mindenkinek egyetemre kell mennie vagy mindenkinek le kell érettségiznie (bár azért az ma már egy alap), mert mindenkinek más az érdeklődési köre és mások a képességei stb. Ugyanakkor legalább egy szakmát ki kell tanulni, hogy legyen egy normális használható végzettsége, amivel könnyebben tud boldogulni. Nyolc általánossal azért nem olyan csudijó az élet...


Amúgy korábban, általános iskolában hogyan viszonyult a tanuláshoz? Akkor jobb eredményei voltak? Ezt csak azért kérdezem, mert pl. nekem az összes szakmára készülő osztálytársam így járt, mert nem szerettek tanulni és azt gondolták, hogy majd a szakiskolában nem kell csinálni semmit, nem kell tanulni stb., aztán ott szembesültek vele, hogy ez nem egészen igaz, mert bizony ott is tanulni és gyakorolni kell, különben nem ér semmit az a papírfecni, amit megkapnak, ha egyáltalán eljutnak odáig. Szükség van a szakmunkásokra, de csak a jó, képzett szakmunkásokra és ők nem azok közül kerülnek ki, akik a középiskolában csak a falat bámulták....


Nyilván az sem mindegy, hogy mit tanul és az érdekli-e, tetszike-e neki stb., és én megengedném, hogy egy másik szakot válasszon, mert tiniként az ember még nem biztos, hogy 100%ig meg tudja ítélni, hogy mivel szeretne foglalkozni. Minden másra is rá kell kérdezni, pl. nem került-e rossz társaságba, nem bántják-e és ilyenek. Ugyanakkor egy fentihez hasonló beszélgetés szerintem nem ártana, hogy tudatosuljon benne, hogy tenni is kell az adott cél elérésének érdekeben és semmi sem megy csak úgy magától. Lehet, hogy az is segítene, ha mutatnál neki egy-két példát, hogy mire viheti, ha nem tanul semmit pl. közmunkásokat vagy elküldhetnéd valamilyen betanított munkára a nyáron, hogy egy kis bepillantást nyerjen ezebe is.

2018. júl. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!