Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, ha a családom...

Mit tehetnék, ha a családom támad a terhességem, babám miatt?

Figyelt kérdés

Nem akartunk még gyereket a barátommal, majd csak 4-5 év múlva. De terhes lettem, és nem akartuk elvetetni (a barátomat az anyukája 20 évesen szülte, és nagyon közeli a kapcsolatuk). Szerencsés a helyzetünk, mert az ő családjának több vállalkozása is van, több területen jelen vannak. Tehát gazdagok... Nem kérkedésből írom le, hanem mert emiatt lett konfliktusom a családommal. Anya férje folyamatosan megjegyzi, hogyha nem dolgozok a diplomámmal, később csak kávét főzni mehetek valami irodába. Közben fogalma sincs, hogy nekem/nekünk mik a terveink. Meg röhög, hogy "tudtam én, hogy kell helyezkednem", stb. Anya már ezerszer rászólt, hogy fejezze be, mert ez undorító, de hatástalan. Folyamatosan ezen pörög, hogy na majd kíváncsi lesz, mit csinálok, ha ez a vagyon elfogy. Ha visszaszólok valamit, azonnal ordít és csapkod.


Nagynénémék ugyanez. Hogy bezzeg nekik 9 évig nem jött össze a gyerek, pedig házasságban vállalták. És hogy jól elintéztem az életemet, élhetem majd az otthonlévő feleségek életét, akik egész nap kávézni, szépségszalonba, meg barátnőzni járnak. Ennek egy örömteli időszaknak kéne lennie, mégis úgy érzem, hogy a családomnak az a célja, hogy elrontsák.


2018. júl. 9. 13:09
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
65%
irigyek. ennyi. mit tehetsz? egyik füleden be, a másikon ki. esetleg képen röhögöd őket, hogy még jobban felbosszantsák saját magukat.
2018. júl. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
66%

Jókora irigységbis van bennük, de az sem kizárt, hogy féltenek, mert bizony a mai fiatalok felelőtlenek, meggondolatlanok. Ők idősebbek, többet tapasztaltak. Neked nemsok tapasztalatod lehet a különálló élettel, önfenntartással kapcsolatban. Jóformán iskolapadba szülsz, saját egzisztenciád nem alakult ki. Szép és jó a szerelem, ha a párodnak jó állása, pénze, háza, vállalkozása van, stabilan fenn tud tartani mindent. Neked ennek legalább a fele megvan? Mert bármikor eltalálhatja a szar a ventillátort. Tudom, szeretitek egymást, nem hagy el, de csak magadban lehet biztos. És a szakítás mellett baleset, munkahely elvesztese, csőd, bármi lehet.

De a korotokat nem írtad. Meg neked van-e munkád, stb.?

2018. júl. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
51%

Ne másokat szapulj, írd le, hány éves vagy, mi a végzettséged, mit dolgoztál eddig...


Ha a semmire szülsz, akkor tök jogosan "támadnak".

2018. júl. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
54%
Irigyek és bunkók. Anyádnak meg gratula,hogy egy ilyen paraszttal él,ráadásul elintézi egy ejnye-bejnyável,ha a lányával bunkózik..Én kiverném az összes fogát,hogy hogy merészel konkrétan le*urvázni téged és mit enged meg magának,aztán azonnal lapát. Nagynénit szintén elküldeném a russzindulatával a sunyiba,téged meg ezerrel támogatnálak.
2018. júl. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
42%

Irigyek. Frusztrálja őket a saját ęlbąszott, csóró életük.

Próbáld meg nem felbosszantani magad, kerüld velük a találkozást és a babádra koncentrálj.

2018. júl. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
68%
Ugyanis gyereket akko vállaljon akárki is, ha EGYEDÜL képes eltartani, mert a társa leléphet, meghalhat, és akkor ciki van.
2018. júl. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
82%
Meg többesszámban írsz, "szerencsés a helyzetünk". Nem, az ő helyzete esetleg, a tied ez alapján gondolom nem. Neki van pénze, neked nincs. Kell, hogy legyen egy B-terv a mai világban. Ha mégis úgy gondolja, lelép, akkor ne hidd, hogy a gyerek majd kelleni fog neki. És te el tudnád tartani? Majd mikor mindent felgór, hogy ezt is ő vette, azt is ő vette, ilyen bölcsipénz, olyan magánovi, te csak a 25 ezer gyest kapod, ami kb pelenkára elég. Nem vehetsz magadnak egy jobb minőségű, drágább, ruhát, sminket, mert ciki pénzt kérni magadra, neked meg nem lesz. Tudom, ő nem olyan férfi. Senki sem olyan. :) Aztán mégis.
2018. júl. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
22%
Irigyek, ennyi. Ne foglalkozz velük, mindenki a saját életéért felelős ezt azért ne felejtsd el.
2018. júl. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim válasza:
72%
Mennyi idős vagy?
2018. júl. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
47%

Irigyek. Teny. En orulnek hogy jo helyre kerul a lanyom. Van diplomaja, mi a garancia hogy 10 ev mulva akkora karriert fut be a mai vilagban(?) ugyan mar! Van vegzettsege utana is tud menni dolgozni. Semmivel se lesz elkesve. A karriert meg nem csak 20 evesen osztogatjak. A poziciokban idosebbek vannak. Es nem is azert adjak altalaban mert felkuzdotte magat a rangletran... ugyhogy manapsag nem garancia ha meg 10-15 evet gurizik majd micsoda karriert fut be..

hagyjuk mar. Ehezni ezek szerit nem fognak.. es ki tudja mi a kerdezo vegzettsege a csaladi vallalkozasban a gyerek apja felol miert is ne dolgozhatna majd?! Gondolom nem wct kene pucolnia. Szoval ha nagyon gaz is lenne a helyzet munka teren akar igy is meg lehetne oldani. Az elegge nagy elony.

2018. júl. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!