Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaki el tudná nekem mondani...

Valaki el tudná nekem mondani lépésről lépésre, hogyan kell árvaellátást igényelni? Az is érdekelne, hogy igénylés után körülbelül mennyi idő múlva kapok pénzt?

Figyelt kérdés
2010. júl. 26. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:
37%

Hívd fel a helyi családsegitőt bár szerintem ez automatikusan jár ha az egyik szülöd már nincs .


[link]

[link]

2010. júl. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A meghalt szülő munkahelyének kell eljárni a Nyugdíjhivatalnál. Kb 2-3 hónap,mire elbírálják és küldik a pénzt,visszamenőleg is.
2010. júl. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A meg halt szülő minden papírjával (halotti kivonat, bizonyítványa, katona könyve, minden munkáltatónál kapott éves papír)el kell menned a legközelebbi hivatalba, vagyis a családsegítőhöz,akár az okmány irodába és segítenek milyen papírokat és hova kell vinni.A papírokból állapítják meg az illető akkor mennyi nyugdíjra lenne jogosult és ennek a %-át kapod meg.Kb. két hónap, de visszamenőleg meg kapod az összeget.Családi pótlékot is kérd.Egyébként ha nappali tagozaton tanul(sz)akkor 24 illetve 25 éves korig jár.Minden nyárra meg szüntetik míg iskola látogatásit nem viszel és visszamenőleg ezt is ki fizetik.
2010. júl. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ennek az oldalnak a 6. linkjén megtalálod az árvaellátás igényléséhez szükséges nyomtatványt. (ki is lehet nyomtatni) [link]

Annak a végén fel van sorolva, hogy mit kell beszerezni és csatolni az igényléshez.

2010. júl. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!