Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sajnos édesanyám elhunyt dec...

Sajnos édesanyám elhunyt dec 27-én. Van egy 16éves öcsém, aki nappalin tanul. Mivel az apja alkoholista, szeretném magunkhoz venni. Az apja hajlandó lemondani róla, törvényesen is. Igényelhetek-e árvaellátást neki, mindkét szülője után?

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 08:05
 1/10 anonim ***** válasza:
csak az anyukája után mert az hunyt el,az apja még él ő csak lemondott róla.
2011. jan. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Fogadd őszinte részvétem.
2011. jan. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak az anyuka után igényelhetsz.Őszinte részvétem.
2011. jan. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte részvétem, szerintem is csak az anyukája után.
2011. jan. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Őszinte részvétem. És légyszíves utánnanézni milyen anyagi támogatások illetik meg a tesódat, az árvaellátáson kívül.Például emelt családi pótlék.
2011. jan. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem. Árvaellátás igénylése halotti anyakönyvi kivonattal, illetve testvéred születési anyakönyvi kivonatával (eredetben vagy hitelesített másolattal, különben vesztesz pár hetet), emelt családi pótlék, önkormányzattól lehet kérni rendszeres és rendkívüli szoc. segélyt, illetve gyermekvédelmi támogatást, kedvezményt. Ezek jövedelemfüggőek. Az apának gyermektartás díjat kell fizetni. Ha magától nem fizet, akkor kérni kell a bíróságtól a tartásdíj megállapítását. Ne félj, az eljárás neked ingyenes és gyors.
2011. jan. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Jaay86 válasza:

Fogadd őszinte részvétem.


Árvaellátásit csak az édesanya után igényelhetsz, de te, mint törvényes gyámja kaphatsz családi pótlékot is. Ha édesanyátok nyugdíjas volt akkor a nyugdíja alapján számolják ki az árvaellátásit (50% vagy 30%-a erre nem emlékszem pontosan). Ha nem akkor sajnos nem tudom. Az árvaellátási addig jár amíg az öcséd nappali tagozaton tanul, de max. 26 éves korig.


Az önkormányzattól igényelhetsz támogatást a temetéshez is. Ezt csak az a személy igényelheti, aki eltemettette az édesanyátokat. Ezt a temetéshez kapcsolódó számlákkal lehet igazolni.


Ezenfelül igényelhetsz az önkormányzatnál átmeneti segélyt. Csak ki kell tölteni egy igénylő lapot, amibe röviden le kell írni, hogy mi történt. Ez kb 2x 8-10ft


Remélem tudtam segíteni.

2011. jan. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm...azt hallottam,amennyiben az apa rokkant,teljes ellátásra jogosult.valóban így van?mert rokkant az apja.
2011. jan. 3. 09:20
 9/10 anonim ***** válasza:
09.10-es hozzászóló vagyok. Az árvaellátás mértéke édesanyád nyugdíjának (ha nem volt nyugdíjas, akkor először megállapítják, hogy mennyi lenne)30 %-a, 16 éves korig, illetve addig jár, amíg nappali tagozaton tanul max. 25 éves korig.
2011. jan. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
09.10, 09.22-es vagyok. Igen, ha az egyik szülő elhunyt, a másik rokkant, akkor teljes árvaellátást állapítanak meg az árvának. Ebben az esetben is az anya nyugdíjából számolnak, mértéke 60 %.
2011. jan. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!