Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 16 éves kortól dönthetek...

16 éves kortól dönthetek arról hogy hol akarok lakni? Mit tehetnek a rendőrök ha elköltözöm? Többi lent

Figyelt kérdés
Sziasztok 16 éves lány vagyok és van egy barátom 4 éve és hát a nagypapámmal élek és ő nem akarja hogy tartsam a barátommal a kapcsolatot tehát tiltja pedig nincs miértje ennek az egésznek szeretnénk együt lenni a barátommal együt lakni szeressük egymást én 16 éves vagyok barátom 17 hozzá akarok költözni de viszont ien helyzetben mit tehet a rendőrség? Hallodtam olyat ha én bejelentem hogy saját szándékból és hogy miért jöttem el akkor nem fognak haza vinni mert ugy hallodtam 16 éves kortól ezt én eldönthetem tehát mindenre kiváncsi vagyok ami ezzel a rendőrséggel gyámmal kapcsolatos előre is köszönöm a válaszokat negativ komentekre nem vagyok kiváncsi
2020. ápr. 8. 23:14
 1/9 anonim ***** válasza:
99%
18 évesen leszel nagykorú, akkor oda költözöl, ahova akarsz. Addig viszont fognak a rendőrök és hazavisznek.
2020. ápr. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
96%
Hozzáköltözni egy 17 éves "gyerek" fiúhoz? Nem tudom a szülei mit szólnak ehhez az meg a másik ,hogy ilyen korban a fiúk még nagyon gyerekek és lehet pár hónap után kiadná az utad...
2020. ápr. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Segítek neked!


16 éves kiskorú csak akkor dönthet, hogy hol akar lakni, amikor a szülei válnak, és a gyermekelhelyezési per sokáig húzódik mert mindkét szülő ragaszkodik a gyerekéhez. Ebben az esetben a bíró kikérdezi a 16 éves gyereket, hogy melyik szülővel élne szívesen, és miért. Majd a bíró mérlegel, és dönt.


De te 16 évesen nem dönthetsz úgy, hogy a gyámodat otthagyod és egy szintén fiatalkorúhoz költözzél.

Megszökhetsz ( valószínű, hogy meg is fogod tenni) nagypapád meg valószínű, hogy hívni fogja a rendőrséget. Rendőrök nagyon hamar megtalálnak, és visszavisznek a nagyapádhoz. Ha nagyapád a gyámod , és elege lenne belőled akkor intézetbe is betehet, mondván idős ember nem képes már gondoskodni rólad. Ha így döntene, nagyon hamar az intézet lakója leszel. Ott viszont nem lehet a barátod a látogatód, ha onnan is megszöksz nagyobb bajban leszel.

Nem hiába nincsenek még jogai a gyereknek, mert még nem képesek sem eltartani magukat, sem felfogni a döntésük következményeit.

2020. ápr. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Ahogy az előző mondja. Ez csak akkor él ha válnak a szüleid, és nem akkor ha a csávódhoz költöznél. Amúgy hogy gondoltad , a csávód tartana el? Mert a nagyapád helyében egy fillért se adnék ha lelépsz az aktuális farokhoz. Az nem úgy működik hogy eltartatod magad, de közben játszod a felnőttet.
2020. ápr. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
19%

4 éve?

És eddig nagypapad nem tudta? Vagy mi?

2020. ápr. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
És igen, 18 éves korodig visszavihetnek a rendőrök erővel is, ugyanis KISKORÚ vagy.
2020. ápr. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

Jogilag nem költözhetsz el, de nem tudom, hogy nálatok mi a szokás.


Mi van akkor ha a barátodhoz költözöl de egy hónap után összevesztek, akkor hová mész? Rengeteg olyan sztorit olvasni, hogy a lány a nagy szerelemben a párjához költözött aztán végül az utcán kötött ki.

2020. ápr. 9. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen és nem.

16 évesen jogod van bemenni a gyamhivatalba és kérelmezni a szülői ház elhagyását. Ezt első körben indokolninkell és a "hát a nagypapámmal élek és ő nem akarja hogy tartsam a barátommal a kapcsolatot tehát tiltja pedig nincs miértje ennek az egésznek szeretnénk együt lenni a barátommal együt lakni szeressük egymást " nem igazan indok.

Ezután meghallgatják a szülőt/gyámot és azt, akihez költöznél. Ez utóbbi vsak és kizárólag nagykorú személy lehet, ergo a 17 éves barátod nem, max a szülei.

Környezettanulmány is készül majd mindkét helyen.

A gyámhivatal döntés e Kötelező érvényű, tehát ha azt mondják, nem mehetsz, akkor nem mehetsz.

A rendőrség haza visz, ha magadtól elköltözöl, illetve akkor is, ha a gyámhivatali tiltás ellenére költözöl.

Jelenleg amúgy a vírus helyzet miatt kizártnak tartom, hogy egyáltalán befogadják a kérelmedet.

2020. ápr. 9. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, ne tüzelj már ennyire.
2020. ápr. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!