Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más családban is állandó téma...

Más családban is állandó téma az étel?

Figyelt kérdés

Itt a húsvét és ünnepekkor a legrosszabb. Ez az állandó téma. De unokatesóméknál, barátom családjánál is. A kaja. Az, hogy mit együnk. Az, hogy kinél mi van.

Hogy ki, mit sütött.


Komolyan őrjítő már. Tényleg ez a legfontosabb dolog az életben?


2020. ápr. 9. 18:47
1 2
 1/20 anonim válasza:
68%
Szerintem idén többet beszélnek a koronavírusról.Bárcsak az ételről beszélnének ismét.
2020. ápr. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%

Mikor még otthon éltem, én is kivoltam attól, mikor anyukám faggatott, hogy mit főzzön, mit vegyen a boltban stb..

Na, mióta saját háztartást vezetek, már értem, hogy miért kérdezte mindig. Baromira nem könnyű kitalálni napról napra, hogy mit együnk, mit főzzek, miből vásároljunk be. Ünnepekkor meg pláne örömet szeretnék okozni a főztömmel, ezért közösn tervezzük meg a menüt.

2020. ápr. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%
Főztél már valakire? Agyaltál hogy mit csinálj hogy ne unja meg a család? nyilván nem , csak eléd tették az ételt. Na ezért nem téma neked.
2020. ápr. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
28%

Én önálló, felnőtt férfi vagyok, de továbbra is zavar a "mit eszel, mit viszel" kérdés.


Régen is az volt, haza mentem, első kérdés, mit eszek holnap, mit viszek ha megyek. Még a cipőm nem vettem le, de már mit viszek.

2020. ápr. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
46%

Anya vagyok és engem is kiakaszt.


Vesszük amit megkívánunk, majd azokból főzök valamit. Ha nincs hozzávaló, akkor majd főzök belőle mást.. Mondjuk nálunk csak a nagyi olyan hisztis, hogy “én most ezt akartam enni, más nem kell”, mindenki más abból válogat, ami van, a gyerek max fujjog az ételek 90%ára, a többieknek egy szavuk sincs.


Mindig legyen kétféle hús a fagyasztóban meg 5 fajta zöldség, minden fűszer otthon, akkor már 100 féle ételt készíthetsz.

2020. ápr. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%
Az idei húsvétból csak a kaja marad és az emberek szeretnek enni :) Sokan főzni is :)
2020. ápr. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk már leszoktak róla, vagy legalábbis engem megkímélnek ettől, miután párszor közöltem, hogy vannak ennél fontosabb dolgok is. Szeretek enni, de nehogy már ez legyen a legfontosabb.
2020. ápr. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%

Ja, én is ilyen vagyok.

Azért mert alig esznek meg valamit, hátha kapok valami jó ötletet.

Unom a főzést, és N tudom kit csináljak.


Egyébként én is tudom hogy sok.


A másik, hogy ha olyan a társaság inkább ilyenről beszélek, minthogy elkezdjenek valakit kibeszélni.

Tehát fwlhozom a témát azon ragodnak jó sokáig, és nem a szomszédot beszélik ki.

Még nem arról kerdezgetnek hogy menni pénzem van.

2020. ápr. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Metionin ***** válasza:
74%
Amíg a szüleimmel laktam, az volt. Nem csak ünnepekkor, hétköznap is hogy miért nem eszed ezt meg, miért ennyit ettél, miért akkor és úgy etted, miért hánytad ki, miért fostad ki. Sajnos nehezen emésztek zsírt és laktózérzékeny vagyok, így az életem első 18 évét kb. végigfostam mert otthon leszarták, enni meg kellett. Amúgy anyám és az ismerősei is csak a főzésről tudnak beszélni. De miután elköltöztem is, volt hogy anyám megsértődött mert nem tudtam előre hogy mit fogok főzni 3 hét múlva. Van akinek ez az élete, én meg csak szeretek gyorsan túllenni rajta mert időpazarlásnak tartom.
2020. ápr. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
81%
Nem
2020. ápr. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!