Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vékonyak! Ti hogyan táplálkozt...

Vékonyak! Ti hogyan táplálkoztok? Mi a titkotok?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy a genetikailag vékonyaknak egész más a viszonyuk az ételhez. Igaz az, hogy nem leltek különösebb örömöt a kajálásban/nassolásban? Csak akkor esztek, ha nagyon muszáj, mert majd megöl az éhség? Tényleg viszonylag állandó az étrendetek? (Pl. minden reggelire zabkása, minden vacsi pirítós) Nekem hogyan lehetne ilyen a viszonyom a kajáláshoz?

2016. ápr. 11. 16:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a genetikailag vékonyak pont, hogy nem viszonyulnak máshogy hozzá.
2016. ápr. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
9%
Butaságot írsz. De az igaz, hogy reggel délben este csak tökfőzeléket eszek. Így jó neked, dagikám?
2016. ápr. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
5%

Miért, van akinek öröm a kajálás? Szükséges dolog, mint levegőt venni, azt sem élvezetből teszi senki.

Én akkor eszek amikor éhes vagyok, azért hogy ne legyek éhes... az étrendem meg összevissza. Van mikor vacsira eszem az ebédet, ebédre meg a vacsit... attól függ mikor mennyi időm van rá, vagy mi kerül a kezembe épp. Reggelizni sose szoktam, arra sosincs idő.

2016. ápr. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Genetikailag vékony vagyok és imádok enni, nassolni is, semmi zabkása, inkább egy jó kis libazsíros kenyér és kakaó a reggeli, szeretem a sütiket, csokit, fagyit, magokat, és mindenevő vagyok.
2016. ápr. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk inkább úgy, hogy megszoktam, hogy keveset eszek, így ha szeretnék sem tudnék hatalmas adagokat befalni. (hányingerem lesz) Naponta kétszer eszek, reggel és délután. Délután főételt, reggelire egy zsemlét. Ritkán vagyok éhes azért eszek, mert tudom, hogy kell enni. De nem hiszem, hogy követendő példa az étkezési szokásom...
2016. ápr. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hasonlóan vagyok, mint az 5. válaszoló, viszont nekem időbeli problémáim vannak, ha pl. 6-kor kelek fel reggel tudok enni, ha 8-kor, akkor kevésbé és átcsúszik 10-11 órára a reggelim, ami nem jó, napközben keveset eszek! Éjszaka pedig akár 11-kor is tudok enni. Tehát gyakorlatilag nekem ebédem és késő vacsorám szokott lenni. És hiába eszem a vacsorám késő este hízni nem tudok. Inkább tényleg azért lehetek ennyire vékony, mert én is csak akkor eszek, amikor már muszáj.
2016. ápr. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6. vagyok. Azt hozzátenném még, hogy süteményeket, édes dolgokat nem igazán szeretek, imádom a csokit, de egy tábla csoki kitart nekem 4 napig minden nap egy kicsit eszek. Húsból pedig inkább csak a szárnyas hús, amit kedvelek.
2016. ápr. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok vékony, inkább ellenkezőleg, de evidens számomra, hogy nem minden vékony ugyanúgy táplálkozik... Tuti van, aki kifejezetten hízékony, de nem szeret enni vagy nem mer, s nyilván nem hízik a szinte semmitől. Van, aki élvez minden falatot, de nem kíván sokat (jó étrend mellett nálam is ez van kalóriadeficitben, bőven jóllakom és nagyon jókat eszem, miközben fogyok. ez nyilván működni fog akkor is, amikor karcsú leszek, most már nincs olyan sok hátra). S van, aki rengeteget eszik, de nem hízik.


Az étkezéshez való viszonyt nagyban befolyásolja az étrend, én ezt tapasztaltam. Tudom, hogyan kell úgy ennem (de nem teszem, mert nem egészséges), hogy koplalás mellett is egész nap jóllakott legyek s ne érdekeljen az evés, étvágyam és éhségérzetem teljesen megszűnjön... Ésatöbbi. De olyat nem tudok csinálni, hogy ne élvezzem a finom falatokat, javíthatatlan hedonista vagyok ;). Bár étvágy és éhség nélkül sokat csökken ez is, de azért az ízlelőbimbóim működnek.

2016. ápr. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem akkor kell enni, amikor üt az óra, hanem ha éhes vagy. Éé nem muszáj állandóan és minden kajánál mindig tiszta tányérig felnyalni az összes kaját. Miért nem lehet otthagyni belőle, ha már nem érzed az éhséget? Különösen pl éttermekben, ahol a gyerekadag is elég lenne egy felnőttnek, nemhogy a normál.
2016. ápr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9: Nagyvonalakban egyetértek, bár én pont nem így csinálom. Sosem vagyok igazán éhes, vacsorakor pedig inkább jóllakott, de valamikor ennem kell. Úgyhogy akkor eszem, amikor a párom is ebédel, akkor azért már tudok enni, minimum 18 órával az előző étkezésem után... Vacsorakor neccesebb, azt azért megvárom, hogy az alapos jóllakottságom elmúljon, de éhes még véletlenül sem vagyok olyankor. De ha nem ennék, akkor éjfélkor lennék nagyon éhes s az nekem nem jó.

A másikkal inkább egyetértek, bár én sem szoktam a tányéromon hagyni semmit, de ez amiatt van, hogy elég tág határok között tudok enni a jóllakottsághoz, itthon egyszerre keveset szedek, étterembe pedig nem járok. De ha véletlenül mégis teljesen jóllaknék nem üres tányérral, nem enném betegre magam. Ez egy komoly gond egyeseknél, akik igen.

2016. ápr. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!