Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a párom utálja...

Mit tegyek ha a párom utálja a családomat és ezzel folyton meg is bánt?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt. Eleinte minden jó volt csak aztán megismerkezdtünk egymás családjával. Mondjuk úgy hogy baromi nagy különbség van a 2 család között, teljesen más felfogás, téma, viselkedés stb. Én mindig is tiszteletben tartottam az ő családtagjait, ha volt problémám ha nem, hiszen mégis csak az anyukája...

Fordított esetben már sajnos nem így volt. Párom egy igen szókimondó ember. Volt amikor annyira elfajult egy vita köztünk hogy anyukámat elég durva szavakkal illette előttem mert szerinte anyukám ránktelepszik stb.


Hosszú meg nehéz elmesélni mindent, a lényeg hogy nem bírom már elviselni azt hogy ő sokszor kiparodizálja nekem a családomat, kineveti hogy a családom ezt vagy azt csinálja, nálunk már lassan mindenki hülye stb.

Szeretem őt nagyon de nem tudon meddig kell vagy tudom ezt eltűrni...


Normális hogy ezt csinálja? Szerinte azért normális mert ő legalább nem játsza el és nem kétszínű hanem kimondja nekem őszintén.

Tudom hogy nem a családommal kell leélnem egy életet hanem vele de nekem ezzel akkor is fájdalmat okoz. Mit tegyek? Más mit tenne a helyemben?


2020. ápr. 12. 14:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
84%
Persze, hogy nem normális. Gondolom már sokszor beszéltél vele erről mindhiába, mégsem tartja tiszteletben a családodat. Ki kell rakni a szűrét, mert jobb nem lesz.
2020. ápr. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
80%
Nem, nem normális. És nem őszinte, hanem bunkó. Ezzel megsérti a szüleid és téged is. Parodizálja ki a főnökét vagy a saját szüleit, ha nagyon akarja. Én biztosan nem lennék együtt egy ilyen bunkó paraszttal.
2020. ápr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Sajnos igen, beszéltem már vele erről de ugye mindig van válasz mindenre... Nehogy már ne mondhassa ki amit gondol meg hogy én sosem állok ki mellette, mindig a családonat védem akkor is ha nem nekik van igazuk.

Teljesen mindegy szerintem hogy igazuk van vagy sem, én soha az életben nem csinálnék ilyet mert tiszteletben tartom mindig hogy neki az xy a tesvére vagy éppen az anyukája...

2020. ápr. 12. 14:42
 4/27 anonim válasza:
87%

Az is lehet, hogy tényleg rátoktelepszik az anyukád, de te nem veszed észre, viszont ő igen és zavarja is.

Üljetek le és beszéljétek meg. Tartsátok a távolságot a családoktól. Ne szakítsátok meg velük a kapcsolatot de vegyetek vissza belőle.

Figyeleld meg. Lehet hogy tényleg megfojt titeket az anyukád, csak nem vagy hajlandó beismerni

2020. ápr. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
59%
És miért is vagy együtt egy ilyen emberrel?
2020. ápr. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Igen erről már beszéltünk és azt a távolságot már rég tartjuk mert ő megmondta hogy nem akar annyit menni a családomhoz amit teljesen el is fogadtam. Jelenleg 4 hónapja nem jött át velem csak most Húsvét alkalmából.. Egészhéten hallgattam màr előre hogy ő már tudja hogy ki mit fog mondani és ki hogy fog viselkedni meg parodizált stb. Annyira zavart hogy erősen gondolkoztam hogy inkább jobb ha most sem jön de aztán mégis... És tessék, újabb konfliktus közöttünk
2020. ápr. 12. 14:46
 7/27 anonim ***** válasza:
80%
Arról részről, hogy rátok telepszik, írhatnál még. Egyáltalán nem mindegy, hogy ez valóban igaz-e, te meg hagyod és nem rakod helyre. Ok nélkül nem hinném, hogy bunkózna. Inkább besokallt.
2020. ápr. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
68%

En is olyan vagyok mint a párod, azzal a különbséggel hogy én próbálom nem meg bántani a párom család tagjait.

Párom eleinte nehezen vette hogy nem szeretném őket és hogy viccet csinálok belőlük meg a barátok előtt is, de megszokta és néha meg ő is nevet a dolgokon.

Mi el költöztünk kicsit messzebbre, csak olyan messzire h az anyós átszállás nélkül ne tudjon eljönni, és én sem megyek túl sűrűn feléjük(párom nem is erőlteti). Így könnyebb megtartani a családi békét.

Szóval amit tehetsz hogy nem erőlteted a családi látogatásokat és ha esetleg a te szüleid mennek hozzatok akkor küld el addig a haverokhoz stb..

2020. ápr. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
85%

Hát azért tisztelhetné a családodat annyira, hogy nem gúnyolja, parodizálja előtted őket. Ez a minimum. Egy intelligens, felnőtt ember ezt korrekten meg tudja beszélni a párjával és nem úgy, hogy azzal folyamatosan sértse a másik érzéseit.

Most még csak a családoddal csinálja, de ha ilyen érzéketlen és semmi empátia benne, legközelebb te kerülsz sorra.

Ő mit szólna, ha te is ezt csinálnád a családjával?

2020. ápr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
73%

“Szerinte azért normális mert ő legalább nem játsza el és nem kétszínű hanem kimondja nekem őszintén”

Nem, nem az. Ha valakit párunknak választunk, elfogadjuk a családját is. Még ha anyukád valóban rád is telepszik, TISZTELJEN legalább téged annyira, hogy nem beszél vele/róla úgy, mintha egy senki lenne.

Jól értem egyébként, hogy csak neked mer így fröcsögni, előttük már persze nem? Mert ez meg nem “szókimondás”, hanem sunyiság, kétszínűség, amit ő a leghevesebben tagad.

Ja és igen, ha gond van, azt normálisan beszélje meg veled felnőtt emberhez méltóan.

Esetleg legközelebbi alkalommal kezdd el te is szidni, kigúnyolni őt, mert hát miért ne.

2020. ápr. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!