Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nevelőapámat miért zavarja,...

Nevelőapámat miért zavarja, hogy vallásos vagyok?

Figyelt kérdés
Nevelőapám állandóan rajtunk pattog és lehord mindennek csak mert vallásos vagyok. Nem imádkozom előtte, nem mondunk köszönetet az ételért semmivel nem akarjuk rávenni,hogy az legyen ő miért akarja rám erőltetni az akaratát? Nekem megnyugtat a tudat, hogy hiszek valamiben és amiben valóban hiszek kérek/gondolok dolgokat be vonzom. Ez megy 5 éve hogy szóba jön akkor elkezdi hogy tudományosan nincs bebizonyitva, hogy jézus létezik, de őt miért zavarja a tudat hogy vannak akik hisznek? Családom vallásos így lettem nevelve. (Ez nem azt jelenti hogy éjjel nappal bibliát olvasunk és minden héten templomba járunk) Engem nem érdekel mi az amiben hisz vagy nem hisz viszont ugyan ezt elvárnám tőle. Olyan nehéz ez? Vagy mert nem szeret engem mert nem vagyok a vérszerinti gyereke és állandóan belém köt ez csak egy indok amivel kötekedni tud?

2020. ápr. 21. 11:08
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Vannak emberek, akik nem tudják elfogadni, hogy mások másmilyenek. Nem kell, hogy utáljon hozzá téged. Teljesen idegen emberek vallásosságát sem fogadja el az ilyen ember. Nem kell vele foglalkozni. Majd egyszer elköltözöl és akkor még beszólni sem tud.
2020. ápr. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

1: Ez ugye vallási kérdés.

2: Sajnos ez emberi jellem probléma.

Mennyi idős vagy?

Mondd meg neki, hogy ha ilyen, akkor el fog veszíteni téged, és ahogy lehet, elköltözöl.

2020. ápr. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Anyukád hol van ebben a történetben?

Családod vallásos - eszerint anyukád is az? Ha igen, akkor ő hogyan fér meg nevelőapáddal? És miért nem áll melléd? Egyáltalán, miért van együtt nev.apáddal?

Ha anyukád nem vallásos, akkor is undorító, hogy nem véd meg ettől a szekálástól.


Valószínűleg sok igazság van abban, hogy nev.apád elsősorban azért szekál, mert utál, mert nem vagy a gyereke.


Amúgy: "tudományosan nincs bebizonyitva, hogy jézus létezik".

De. Be van bizonyítva, hogy létező személy volt. Csak az nem, hogy csodákat tett és halála után föltámadt. Nev.apád leragadt az 1970-es évekbeli "tudományos szocializmus" tantárgynál. :-))))

2020. ápr. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Nincs bebizonyítva, hogy Jézus létezett.

Ettől függetlenül a kérdezőnek igaza van abban, amit írt.

2020. ápr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Anyukám azt mondta ne foglalkozzak vele. Többször össze vesztem már mert állandóan engem figyel és minden mozdulatomba bele köt. A múltkor azért kezdett velem veszekedni mert a tusfürdőnek a tetejét nem hajtottam le. Apukámat szokta szidni nagyon durván és akkor viszont én sem hagyom magam így összeveszünk. 16 éves vagyok. Apukámhoz nem tudnék költözni a párja azt mondta szeret engem, de nem akar olyan gyerekkel együtt lakni akit nem ő szült. Tudom apa ott hagyná, ha odáig fajulna a helyzet, hogyha vele kéne laknom viszont tudom, hogy szomorú lenne. Próbálok kerülni minden beszélgetést apa párjával és nevelőapámmal csak, hogy legyen apja a húgomnak anya boldog legyen és apát se szakítsam el a barátnőjétől.
2020. ápr. 21. 15:09
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Milyen gyakran jársz náluk?

Hétvégenként elmehetnél oda.

Nem most... majd ha a járványnak vége van.

2020. ápr. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
1 évben 1x megyek fel hozzájuk. A barátnője nem lát szívesen. Apával normál esetbe olyan 2-3 hetente találkozok. Néha feljön 5 percre, de csak ha pl.átad valamit és ennyi.
2020. ápr. 21. 17:28
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hányingerkeltő családi légkör...

Anya hagyja, hogy a párja folyton cseszegesse a gyerekét. Apa barátnője nem akarja, hogy odaköltözzön, mert nem ő szülte. Mindkét utánfutót úúúúúgy kéne kib...ni az ablakon, hogy a lábuk ne érje a földet!

2020. ápr. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyet értek az utolsóval. milyen beteg világban élünk már, hogy egyes embereknek még egy utolsó hülye is fontosabb mint a saját gyereke...
2020. ápr. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!