Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mire kell ügyelni a temetkezés...

Mire kell ügyelni a temetkezési szolgáltatókkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Tegnap halt meg az édesanyám.


Nem akarom, hogy lehúzzanak, átverjenek, becsapjanak, vagy hogy a holttesttel bármi méltatlan történjen. Szóval mire kell ügyelni? Hamvasztás lesz, és az urnát hazahozzuk. Apám mindenképp maga mellett akarja tartani.


Előre is köszönöm, ha leírjátok a tapasztalataitokat.



2020. ápr. 21. 11:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
51%

Három hónappal ezelőtt, amikor meghalt az édesanyám, bementem az első temetkezési vállalkozóhoz, akinek megláttam az üzletét. Bár választhattam volna jobban is, de végig kedvesek, segítőkészek voltak velem. 106 ezret fizettem. Hamvasztás, és kézbe kaptam az urnát. 10 nap kellett hozzá.

De őszintén szólva az, hogy lehúznak és átvernek, egyáltalán eszembe sem jutott....

2020. ápr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%

Részvétem. Mi februárban vesztettük el anyut, nemrég temettük el.


Szertartást sem akartok, csak hazavinni az urnát, és kész? Mert akkor csak a hamvasztást kell megrendelni, kiválasztani az urnát, és pár nap múlva oda is adják.


Semmi méltatlan nem fog a holttesttel történni, ettől ne félj.

2020. ápr. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
68%

Átverni direktbe nem fognak (legfeljebb rábeszélnek pár felesleges cafrangra, de ha nem lesz temetés, ettől nem kell talán tartani), és semmi méltatlan nem történik a testtel.

Ami nekem fura volt, hoyg egy csomó járulékos költséget felsoroltak: holttest elszállítása, tárolása, felöltöztetése+előkészítése, faláda, amiben betolják a krematóriumba, urna ideszállítása. Ezekre mind külön tételek voltak, és nem párezer Ft, hanem durva soktízezres összegek. Nekem ez nagyon durva lehúzásnak tűnt, de ki kell fizetni, hozzátartozik az egészhez, és ennyi az ára. Lehet, hogy máshol nem részletezik ki, csak annyit írnak, hogy hamvasztás x ezer Ft.

Ami még pluszban volt, és teljesen feleslegesnek éreztem: urnaterítő, meg pár ilyen marhaság szintén sokezer Ft-os tételben, de én csak kísérő voltam, nem az én ügyem volt, hogy végtisztesség gyanánt mit szeretne megadni a halottnak az eltemető rokon.

2020. ápr. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem.

Amikor apukám meghalt másfél éve, akkor én több környékbeli temetkezési vállalkozótól is kértem írásos árajánlatot. És nem azért, hogy mindenképpen a legolcsóbban hozzuk ki a dolgot, hanem egyrészt hogy lássam, adott árban hol mi van benne. Másrészt a profizmusra, hozzáállásra, emberségre is lehet következtetni abból, hogy mikor, hogyan, milyen ajánlatot adnak.

Nálunk is hamvasztás volt egyébként, utána kaptunk igazolást arról, hogy kegyelettel bántak a testével, és garantálják, hogy az ő és csakis az ő maradványai vannak az urnában. (Ezt ellenőrizni persze nyilván lehetetlen.)

Egyébként hasznos lehet a miateendo.hu oldal, ha nem tudjátok, mi mindent kell elintézni ilyenkor.

2020. ápr. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
53%

nem kötözködésből, de szerinted ezt mind:

"holttest elszállítása, tárolása, felöltöztetése+előkészítése, faláda, amiben betolják a krematóriumba, urna ideszállítása"

majd ingyen és bérmentve, csupa szívjóságból megcsinálják neked? ezek mind szigorúan szabályzott műveletek. nem szállíthatják akármivel akármilyen körülmények között, tárolásra ugyanez vonatkozik. felöltöztetni és előkészíteni is egy ember fogja, aki órabéren van. a hamvasztógép is pénzzel működik. valamint az urnát se adhatják oda az utcán a szomszédodnak hogy légyszi dobja már be nektek hazafelé menet. egy hulla kezeléséről beszélünk, komoly egészségügyi kockázatok vannak körülötte.

2020. ápr. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
20%

Én nem értem, hogy minek temetkezési szolgáltató - bármilyen is - ha nem lesz temetés?


Nekem apám halálakor a körzeti orvos aki kiállította a halotti bizonyítványt megrendelte az elszállítást. (Otthon halt meg) Kórháznál meg teljesen automatikus.

Mivel hamvasztást kértünk, így a hamvasztóba lett szállítva, ahol aztán másnap a kezünkbe nyomták az urnát.

És itt a ti történetetek véget is ér, ha vallásosok vagytok, lehet rendelni egy gyászmisét valamelyik templomban de ez nem kötelező.

Veletek ellentétben én az urnával utaztam 300 km-t, mert abban a temetőben szeretett volna nyugodni, ahol is leadtam az urnát és megrendeltem a temetést.

2020. ápr. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
26%

#5

6-os vagyok


Nyilván a tárolásnak, hamvasztásnak van egy díja, azt mindenki kifizeti a krematóriumnak.

Ha nincs előtte felravatalozás, akkor nem kell öltöztetni, így az elmarad.

De ezekhez nem kell semmilyen "Társaság", a hullaszállítás az eü. keretében megy és minden TB tagnak ingyenes.

2020. ápr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
65%
A patológián csak temetkezési vállalkozónak adják ki a holttestet. Kell "Vállalat". Legalábbis nálunk, megyeszékhelyen, januárban kellett.
2020. ápr. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
#7 nem tolják be a hullát meztelenül a krematóriumba. tudom semmi értelme, de akkor is felöltöztetik. valamint bele kell tenni valamibe (fa koporsó)
2020. ápr. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
31%

#8

Én nem patológiáról beszéltem, mert írtam, hogy otthon halt meg, boncolása sem volt, mert a halála körülményei egyértelműek voltak. Így a lakásról az elszállítása azonnal a 40 km-el arrébb levő a krematóriumba történt.

Tény, hogy ez nem tegnap volt vagy januárban, hanem 2 éve és szintén vidéken. Nem megyeszékhelyen, hanem falun.


Anyám viszont Budapesten halt meg, őt sem boncolták, őt hagyományosan temették. De az ő elszállítása is azonnal történt, a Köztemető halottasházába. A temetőben megrendeltük a temetést, kifizettük és eltemették.

Én még most sem értem, hogy az elhunyt ide-oda hurcolása miért szükséges, de ti tudjátok!


Konkrétan a kérdésre válaszolva, nem értem, hogyha valaki hamvasztva lesz és nem lesz temetése, akkor miért kell ebbe bármilyen társulatot bevonni?

Az elhunytat ingyen és bérmentve kötelesek elszállítani, vagy a temetőbe, vagy a krematóriumba.

Aztán onnantól kezdve jönnek a fizetnivalók, a Kérdező esetében csak a hamvasztáshoz kapcsolódó költségek.

Az urnát meg (a legegyszerűbb műanyag kapszulát) simán átveheti (apámét egy Tibi csokis dobozba tették) és az első Kegyszerboltban, vagy temetőben vehet egy neki tetszőt, amiben otthon tárolja.

2020. ápr. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!