Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Féltesóm gyerekével milyen...

Féltesóm gyerekével milyen rokoni kapcsolatban állok? Hogy mondanátok?

Figyelt kérdés

Ráadásul idősebb.


Apum első házasságából van két feltestvérem. Az idősebbiknek született egy fia, ő nálam idősebb. Unokabátyám? Unokatesóm?


Köszönöm a segítséget!



2019. okt. 6. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Unokaöcséd lenne. Most mindegy, hogy idősebb nálad, vagy hogy csak a féltestvéred gyereke.
2019. okt. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Ha idősebb, akkor az unkabátyád, ha fiatalabb, akkor az unokaöcséd, te meg a nagybátyja/nagynénje vagy, még akkor is, ha te vagy a fiatalabb.

(Nem érdekes, hogy féltestvértől van)

2019. okt. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Mind a kettőnek nagybátyja/nagynénje vagy.
2019. okt. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
#2 Nem a nagybátyja, akkor sem ha idősebb. Simán unokaöcs, ahogy az első válaszomban is írtam. A nagybátyád az valamelyik szülődnek a testvére. És igen, akkor is nagybátyád a nagybátyád, ha fiatalabb nálad.
2019. okt. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
97%

#4

Olvasd már el még egyszer, FIGYELMESEN, hogy mit írtam!

A (fél)testvér gyerekének ő igenis a nagybátyja/nagynénje, mindkettőjük korától függetlenül.

2019. okt. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

#5 "Ha idősebb, akkor az unkabátyád, ha fiatalabb, akkor az unokaöcséd"


Erre írtam, amit írtam, csak véletlenül nagybátyt írtam unokabáty helyett.

2019. okt. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"A (fél)testvér gyerekének ő igenis a nagybátyja/nagynénje, mindkettőjük korától függetlenül."


Ezzel viszont teljesen egyetértek.


De azért te is elolvashatnád figyelmesen, amit írtam.

2019. okt. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!