Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más családokban is előfordul...

Más családokban is előfordul ilyen kollektív elmebaj, vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen?

Figyelt kérdés

Meg sem mertem mondani, hogy felvételiztem, mert lenézik a továbbtanulást, szerintük az egyetemisták mind hülyék, az igazi férfiak a kőművesek, asztalosok, meg ilyenek. 😑

Sajnos ezt a gondolkodást nem fogják tudni levetkőzni, már a nagyszüleim is így álltak hozzá.


2020. ápr. 28. 10:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Nem. Nyugi nálunk a tanult ember kimerül a sofőrben.
2020. ápr. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%
Sok ilyen család van, ne aggódj. Te csak csináld, amit elterveztel. Az én családom (távolabbi) csak a diplomaoszton tudta meg hogy végeztem az egyetemen. Nem azért mert ellenezték, hanem mert én féltem, hogy nem tudom majd vegigcsinalni, és beegek. Én vagyok az egyetlen a családban, aki tovabbtanult érettségi után.
2020. ápr. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Igen, van bőven ilyen család. Te csak csináld azt, amit szeretnél, senkinek nincs beleszólása.
2020. ápr. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

hát szerintem a tovább tanulás nagyon fontos,de sajnos sok ilyen felfogású család van.

Azt viszont elismerem, hogy a mai férfiak csak kis töredéke ért az építkezéshez, szereléshez. Holott régen nagyapám apja maga építette a komplett családi házat.

2020. ápr. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%
Diploma és diploma között is különbség van, ma már gyakorlatilag mkndenből lehet diplomát szerezni! Sajnos tényleg kihalóban vannak a szakemberek, nem kis tudás van egyébként egy jó villanyszerelő,vagy egy jó fűtés-gázszerelő fejében,és a "kezében"! Egy orvosi, vagy egy mérnöki diploma nem hasonlítható össze egy manageri diplomával
2020. ápr. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem te vagy az egyetlen szerencsétlen, máshol is vannak ilyen emberek, sőt.


A felvételit mondd meg és állj ki magadért. Vagy tán titokban akaraz egyetemre járni? Hazudozni akarsz? Ha te okos ember vagy, akkor tudsz butákkal konfrontálódni. Amúgy is kell, különben egy idő után a te gondolkodásmódod sem lesz más, mint az övék.


Egyébként ez nem kollektív elmebaj. Azt te ne is képzeld, hogy pontosan micsoda. És nagyon nehéz belőle ép ésszel kivergődni, főleg, ha az, akinek megfognád a kezét, hogy segítsen, csak egy lelkileg vak sarlatán.

2020. ápr. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
#5-s vagyok,véletlenül rányomtam,azt akartam még írni, hogy azért az érthetetlen, hogy ellenzik a továbbtanulásodat, már csak azért is, mert ez a te életed, te döntsd el mit kezdesz vele!
2020. ápr. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek!

#2 gratulálok a diplomádhoz! :)

Már felvételiztem és ha sikerül, nem mondok le róla a család miatt! A kérdés, hogy hogy fogok élni, mert apám megmondta, hogy senkit nem segít, aki nem szakmát tanul azok közül, amik neki megfelelnek.

2020. ápr. 28. 11:26
 9/18 anonim ***** válasza:
18%
Ha értelmes szakra jelentkezel, az jó lehet. De közgazdász, jogász, kultúrantropológus, stb. felesleges. Egy jó szakma ezektől manapság többet ér!
2020. ápr. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%

ismerőseim építőmérnöki diplomával rendelkeznek és csak egy maradt az és ő keres a legkevesebbet a legtöbb melóval. Buszsofőr ismerősöm többet keres mintha építőmérnök maradt volna :D

egy ritka szakma (amire igény is van) többet ér.

2020. ápr. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!