Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám elviselni...

Hogyan tudnám elviselni anyukám párját?

Figyelt kérdés

Apukámmal már 18éve külön mentek, és már öt éve van együtt ezzel a "férfival". Ő tipikusan az az életképtelen ember. Egy nyamvadt porszívót nem tud megfogni, a villanykörtét se tudja kicserélni, azt is anyukám csinálja meg nála, nem húzza le a wct(emiatt többször szóltam, mert baromi undorító), a szennyesét is mindig a szennyestartó mellé dobja, nem ám bele. Anyukám is panaszkodik róla sokszor, hogy sose köszönti fel a névnapján, húsvétkor a volt feleségét elmegy meglocsolni, de anyut nem, nőnapra sem vesz virágot, mert szerinte a nők nem érdemlik meg...

Emellett ha mégis megajándékozza anyukámat, mindig inkább magának vesz dolgokat. Pl.:biciklilámpát, amikor anyunak nincs is biciklije, ő viszont imád bringázni. Vagy egy függőágyat, amiben mindig ő fekszik, mert neki otthon nincs kertje. Most karácsonyra vett egy főzőlapot, amivel az erdőben tudnak kávét főzni(nem mondom ki szeret túrázni kettejük közül..)

Engem pedig látványosan nem kedvel, bár ez kölcsönös, így megértem. Én viszont türtőztetem magamat, inkább hozzá se szólok, ő ezzel szemben mindig beszól valamit. Szóbeli érettségi után pl meséltem anyunak hogy max pontot kaptam, pedig nem éreztem olyan jónak, erre azt mondja biztos csak megsajnáltak. Vagy van hogy filmezek a nappaliban, erre odaül hangosan valami komolyzenei koncertet hallgatni. Bántja a kutyámat, mindig kizárja a lakásból, pedig bent szokott lenni, a papagájaimra mindig azt mondja, hogy egyszer szabadon engedi őket.

Nem tudom, anyukám mit eszik rajta, szerintem jobbat érdemelne sokkal. De nem érdekel, ha neki jó vele, engem nem zavar, viszont állandóan olyan ideges vagyok amikor itt van, hogy inkább itthon sem alszom olyankor, de ez nem mindig megoldható.

Szóval valami tippetek van?



2020. jan. 11. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Még annyi, ha anyukádat nem zavarja, szerintem nem tudsz vele mit csinálni. Anyuddal beszéltél már erről?
2020. jan. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonymousreview60 ***** válasza:
87%

Őt már alapvetően sehogy. Érettségi, egyetem/meló, azaz leválsz, eltávozol, elköltözöl.

Édesanyádban nagyobb volt a társra a vágy, mint az ésszerűség vagy szűk volt a kínálat, és egy ilyent kapott. Ne lobbizz ellene, de tarts anyádnak tükröt, hogy még időben észrevegye, legyen ereje kedve keresni egy rendes pasast!

Feltevés: Édesapád vagy főleg anyád apja nem volt ilyen, kicsit basáskodó beszólogató, mert akkor ez a beletörődés hozott minta a családban.

2020. jan. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Hú ez egy nagy barom lehet.

Inkább anyukáddal kellene beszélni, mert neki sem igazán jó ez a dolog. Ha később segítségre lesz szüksége bármiben, ez az ember használhatatlan lesz, ahogy már most is az!

Biztos hogy tudna tálalni sokkal jobbat! Vidd el anyukádat egy wellness hétvégére, fodrászhoz vagy új ruhákat venni hogy csinosabbnak, fiatalabbnak érezze magát.

Akár meg is próbálhatod fúrni ezt a pasast, anyukádnak panaszkodjál rá a fent leírtak miatt, hátha észbe kap!

2020. jan. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Felesleges ember.. hát az ilyet kedvelik a kiégett nők.. azért mert az ilyen úgy sem csalja meg mert nem meri. Kutyát és a papagájt sajnálom az egészben rajtad kívűl..
2020. jan. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
#3-nak igaza van.
2020. jan. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyetemre járok már, mellette dolgozom is, de egy albérletre valót a suli mellett nem tudok még megkeresni sajnos.😔 Pedig más vágyam sincs, mint végre elköltözni itthonról. Koliba se tudok menni, mert a közelben van az egyetem.
2020. jan. 11. 19:15
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer zárná ki a lakásból a kutyámat, úgy leüvölteném a fejét vagy seggbe rúgnám mint a szél. Nálam a kutyám szent, aki vele csinál(na) valamit, kinyírnám.
2020. jan. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!