Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eddig szerették és visszasírtá...

Eddig szerették és visszasírták, most, hogy lánykérés volt, lebeszélnének róla? Ennek mi értelme van?

Figyelt kérdés
Viszonylag fiatalon volt az első kapcsolatom, 13-14 évesek voltunk a barátommal. Általános iskolás osztálytársakként kezdtük, barátságból lett ez diákszerelem, az elején még annyi volt a "párkapcsolatunk", hogy iskola után elmentünk mekizni, vagy fagyizni, utána pedig hazakísért. Ez nyilván a gimiben több lett, és nagyon nagy volt a szerelem. Valószínűleg ez azért is volt, mert sem az ő családja, sem pedig az én szüleim nem nézték le az érzéseinket, nem kaptuk meg azt, hogy úgyis szakítunk, ez nem igazi szerelem és hasonlók. Elfogadták, és tudtunk is erről beszélgetni. Anyukám később mondta, hogy ő azt hitte, hogy én 20-21 évesen már menyasszony leszek, mert annyira egy hullámhosszon voltunk a barátommal. Ez tényleg így volt, de aztán 18 évesen "bekattantam", hogy én még élni akarok, minden barátnőm "végigkavarta" a gimit, nekem meg már szinte egy élettársam van (rengeteget voltunk egymásnál, végzősként már néha hétköznap is együtt aludtunk) és hogy nekem ez nem jó. Pedig amúgy hiába voltunk osztálytársak, hagytunk a másiknak teret bőven, nem lógtunk mindig egymáson. Egyetem előtt szakítottunk, és ez a családomat jobban megviselte, mint engem... Mamám még évekkel később is folyamatosan mondogatta, hogy mennyire fogom én még bánni, hogy "azt a fiút" eldobtam. Eltelt 7 év, mindketten felnőttünk, közben viszonylag keveset beszéltünk. Voltak/vannak közös barátaink, ugyanúgy látjuk egymást Facebookon, Instagramon, így nem mondom, hogy semmit nem tudtunk a másikról, de így kettesben sosem beszéltünk. Neki is volt több kapcsolata azóta, nekem is egy rövidebb és egy komolyabb, 3 éves. Én nyáron szakítottam a volt párommal, és utána egy baráti sütögetésen találkoztunk a fent említett exemmel és valahogy rögtön megvolt közöttünk az a "klikk", mintha nem is telt volna el majdnem 10 év. Ezután 4 napra összejöttünk (2 randi után), egy hónap múlva már szinte együtt éltünk, csak tiszta ruhákért járt haza folyamatosan. Januárban pedig megkérte a kezem... Beszéltünk róla korábban, de engem is meglepett. Ettől függetlenül örültem neki és persze igent mondtam. Azóta heti szinten hallom, hol a nagyszülőktől, hol a szüleimtől, hol a nagynéném férjétől éppen, hogy hova ez a rohanás, nem tudom, mibe vágok bele, ez csak az exem miatt van, stb. Meg hogy ne érezzem magam öregnek 25 évesen, ez csak egy szám (!!) és emiatt ne akarjak házasodni. Pedig mondtuk, hogy esküvőt még nem szeretnénk, leghamarabb a jövő nyárban gondolkozunk. Amíg éltem az életem a párom nélkül, folyamatosan feljött témába a családdal, hogy mi lehet vele, bezzeg milyen boldog lennék, ha nem szakítok vele, stb. Most meg ez, hogy hova rohanok. Ma is meséltem az anyámnak, hogy májusban veszünk egy kiskutyát, ez már biztos és hogy mennyire várjuk, viccesen megjegyeztem, hogy első közös gyerekünk lesz ez a kutya. Erre hogy azért még gondoljam át ezt, nem kell rögtön idevenni egy kutyát, meg ahhoz kicsit többet kéne együtt lenni. Március 2. hete óta össze vagyunk zárva, és jól bírjuk. Előtte is együtt laktunk már, és tényleg minden olyan természetes vele.
2020. ápr. 29. 00:13
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
30%
En leszek az unnepronto: anyukadnak igaza van..
2020. ápr. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
73%

Titeket az élet is egymásnak teremtett! :D nagyon sok boldogságot és sok gyereket kívánok erőben egészségben! Éljen az ifjú

Pár ! :))

2020. ápr. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 FoxtrotLidérc ***** válasza:
91%

Jó hallani ilyen történeteket is, bár magát az eljegyzést még kicsit talán korainak érzem. Akárhogy is, ezt a második esélyt mindenképpen ki kell használni - gyűrűvel vagy anélkül. Max ha nem működik mégsem, akkor megpróbáltátok, és nem lesznek kérdőjelek életetek hátralévő részében.


Én tiszta szívből kívánom, hogy megmaradjatok egymás mellett! Kívánok nektek sok boldog évtizedet egymás oldalán! :)))

2020. ápr. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
34%
Egy kicsit most irigyellek a problémáid miatt.
2020. ápr. 29. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
34%

Nagyon nehéz dolog úgy véleményt alkotni, hogy valaki lelkivilágát ne bolygasd meg. Tehát neked az volt a bajod, hogy nem kaptál több f.@szt, ezért szakítottál. Az általad leírt szövegbe lenne kivetnivalóm a 7 év nem közel 10 év kihagyás. Nem tudok veled egyetérteni kérdező. Jó pár évvel ezelőtt felrúgtál egy kapcsolatot, mert az volt a bajod, hogy elköteleződtél, utána összejöttél ezzel, aztán azzal. Csodálkozol, hogy anyukád ezt ellenzi? Később mi lesz a bajod? Együttéltek 3-4 évet és félredugsz, mert már unod az 1et? Ne adj isten egy gyerekkel együtt kilépsz a kapcsolatból?


De összességében azt mondhatom megtalálta a zsák a foltját, mert a barátod is adta ehhez a derekát. Én biztos nem jöttem volna újra össze veled.

2020. ápr. 29. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
96%
Korainak tűnik, ilyen előzmények után, de alaposan, nagyon alaposan érdemes átbeszélni a múltbeli szakítás körülményeit, azzal kapcsolatos érzéseket, az okot és hogy ezen ok teljesen megszűnt -e.
2020. ápr. 29. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
30%

”Ez tényleg így volt, de aztán 18 évesen "bekattantam", hogy én még élni akarok, minden barátnőm "végigkavarta" a gimit, nekem meg már szinte egy élettársam van“


Szóval a barinőid voltak a “szent“ példa, hogy k.rvàlkodj? Holnap barinők kútba ugranak, te is kipróbálod? Nemhogy büszke lettél volna a tartásodra...mostani párodat meg becsüld meg, bár nem tudom hol helyezkedtek el a “ranglétrán” kinézetre, de nálam tuti nem könyörögted volna vissza magad. pfffúúújjjj

2020. ápr. 29. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
9%

Talán az anyagiakkal való bánásmód(od) miatt nem bíznak meg benned? Ebben az esetben már nemcsak az érzelmek dominálhatnak a rokoni kör ellenkezése kapcsán.


Unokát nem szeretnének még egy jó ideig "dajkálni" vagy mi lehet a valódi oka a tiltakozásuknak...?!


Mennyire vagy HÁZIASSZONY TÍPUS? (A várható utód miatt tettem fel ezt a kérdést elsősorban...)

2020. ápr. 29. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
23%

Nagyon nehéz bármit is írni. Neked kell tükörbe nézned! Bár írásodra nézve szerintem nem vagy az típus, aki képes hosszú ideig elköteleződni.

1.Pár éve a semmiből a fiatalságod ”””kihasználása””” miatt hagytad el az igazi párod.

2.Majd anyaként a gyermek és a házimunka minden figyelmedet leköti, és besokallsz

3. Ezután pedig a klimax, a legrosszabb, ilyesfajta nőknél, mint te jönni fog a kapuzárási pánik. Gyakorlatilag mindegy lesz, csak jöjjön valaki.


Hidd el, mi nagyon jól ismerjük ezt a nőtípust. Retteg mindenféle hosszútávú elköteleződéstől.

2020. ápr. 29. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
71%

Atyaég mennyi rosszindulatú ember van itt.

Egyébként a gyerekkori szerelemből nem lehet kijózanodni. A többi elmosódik, de az első megmarad.

Mivel köztetek még megvolt a szikra, helyes döntés volt, hogy adtatok egy újabb esélyt, bármi is legyen a végkifejlet.

Sokak mellett úgy megy el az élet, hogy nem veszik észre, hogy együtt kellett volna menniük. Évekkel később teszik fel maguknak a kérdést, hogy mi lett volna, ha...

A szüleid pedig egyszerűen csak türelemre intenek, nem biztosak benne, hogy letisztult érzelmek irányítanak Titeket.

2020. ápr. 29. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!