Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van még értelme kibékíteni a...

Van még értelme kibékíteni a családom és a párom?

Figyelt kérdés

A családom kezdettől fogva unszimpatikusnak tartotta a páromat. Hogy okkal, vagy oktalanul, döntsétek el ti. Szegény családból jött, nem voltak normális ruhái (ki voltak nyúlva, így értsétek) és abban az időben munkahelye sem. Ezenkívül visszahúzódó volt, nehezen oldódott. Így a családom azt a következtetést vonta le, hogy ő egy paraszt és biztos csak azért van velem, hogy megvárja míg én dolgozni kezdek és lehúzzon pénzzel.

A bátyám mikor hármasban találkoztunk rendszerint úgy beszélt mintha a párom ott se lenne, nem kérdezett tőle semmit soha, anyám pedig odaáig vetedett, hogy azt mondta, ha vele akarok maradni, készüljek fel arra, hogy talán a barátomnak el fog törni néhány bordája mert vannak ismerősei anyámnak akik elég érdekes emberek.


Szóval én első adandó alkalommal elköltöztem, a párommal albérletbe. Azóta nyilván neki is lett munkája és összeszedte magát a családi háttere miatti szarságok után.

Már több mint fél éve együtt élünk, és nagyon kellemes érzés úgy hazajönni, hogy nincs gyomoridegem. Mindketten nyugodt, békeszerető emberek vagyunk, sosem veszekedtünk vagy bántottuk egymást mióta együtt vagyunk.


Viszont anyám feljött azzal az ötlettel, hogy mi lenne ha mégis adna a páromnak egy esélyt, ha már ilyen régóta vele vagyok, és mikor bátyám hazajön külföldről találkozhatnánk vele, a baràtnőjével, meg így összeülhetnénk.


A párom hallani sem akar róla, azt mondja esetleg akkor ha bocsánatot kérnének tőle őszintén amiatt ahogy viselkedtek vele.


Ti belemennétek a helyemben?



2020. jan. 29. 08:57
1 2
 1/18 acelsziv ***** válasza:
100%
A párodnak igaza van. Minősíthetetlenül viselkedtek vele.
2020. jan. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a párod azt mondja, hogy nem, akkor tartsd tiszteletben. Én se találkoznék olyan emberekkel akik lenéztek, veréssel fenyegettek, levegőnek néztek.
2020. jan. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy igaza van és esküszöm én érzem magam szarul, hogy említettem neki, de mindig bennem van ez a "mégis a családom" érzés.
2020. jan. 29. 09:09
 4/18 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem a döntését érdemes elfogadni. Minősíthetetlen a viselkedésük. Téged vettek semmibe (illetve mindkettőtöket) amikor őt lenézték, veréssel fenyegették hogy "ennek hatására hátha meggondolod magad". A jövőbeni békülés lehetőségét nem kell kizárni, de ha párod nem akarja, nem kell eröltetni vagy forszírozni.
2020. jan. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%
A párodnak van igaza. Pedig én sem örülnék, ha olyat hozna haza a gyerek, akit az elején leírtál, senki sem örülne. De ez a viselkedés akkor is elfogadhatatlan. Mondjuk igaz, ők a családod, ha ő sem ad esélyt nekik, akkor azért ő sem különb, erre is gondolj.
2020. jan. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonymousreview60 ***** válasza:
58%

Az emberek- itt a család- jelentős mértékben korábbi - akár másé - tapasztalatok alapján viszonyulnak dolgokhoz. Ez az előítélet, ami egy védekező reakció. A párod ennek esett áldozatul, és mivel ő a kisebbség, és mert a család alapvetően előnyös szokott lenni, érdemes lenne nekj a családod számára egy lehetőséget adni. De azt is el tudom fogadni, ha nem ad. Ezt érdemes. L

Emellett én a helyében a családnak visszafogottan "megköszönném" a korábbi "kedvességet", és megkérdezném, hogy hasonló helyzetben ők mit várnának el a rokonoktól, mert akkor most én is azt.

2020. jan. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

A párodnak van igaza.

Vagyis lehetséges újrakezdés, lehetséges békülés, de csak bocsánatkérés után.


Olyan mondatok után, hogy "talán eltörik néhány bordája, mert vannak olyan ismerősei", ez a minimum. Ez a mondat pl. (ha bizonyítható lenne, hogy így elhangzott) bűncselekmény, ami miatt bíróság elé lehet állítani a fenyegetődzőt és mondjuk egy feltételes szabadságvesztést kaphatott volna anyukád.

Szóval ennek fényében csöppet se kér sokat a párod, hogy kérjenek bocsánatot tőle.


Mit tanácsolnék neked?

Egyelőre jegeld a témát. Várjatok még fél évet. Azalatt talán barátodban is halványulnak a sebek, ill. családod még erősebben látja, hogy jól választottál ővele.

A reális lehetőség az, hogy talán idén karácsonyra normalizálódik a helyzet.

Túlságosan szeretni sosem fogják egymást, erre azért számíts.

2020. jan. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%
A családod egy xar. Nem tudom mitől van "mégis a családom" érzésed. Ezektől aztán még pénz sem kellene, családi összeruccanas meg végképp nem. Nem ertem egyesek miért védik vehemensen a vérségi kötelékeiket, annak ellenére hogy car emberekkel vannak körülvéve.
2020. jan. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%
A parodnak van igaza. Ez nem igy mukodik, hogy majd akkor összeülünk, es jaj de jo lesz. Nem. Elobb megbanva a minosithetetlen viselkedesüket, eljonnek a parod küszöbehez, nem vendegsegbe meg ücsörögni meg udvariaskodni, hanem bocsanatot kerni, aztan odebb takarodnak, es majd ezek utan döntheti el a parod, hogy esetleg neha a jovoben hajlando velük szoba allni.
2020. jan. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%

A szüleid tényleg nem normálisak. Az én apám aztán tényleg egy érdekes ember, de soha nem vetemedett volna arra még ő sem, hogy bárkit megveressen azért, mert vele járok és ez neki nem tetszik. Pedig neki sem tetszett soha senki.

Én sem vagyok hajlandó találkozni a férjem szüleivel, azok után, amiket hallottam róluk, és ahogy rólam beszéltek, miközben nem is ismernek. Te is értsd meg, hogy a párodat nem érdeklik a szüleid, mert teljesen jogos. Az ilyen fenyegetések után én biztosan nem engedném őket a párom közelébe.

2020. jan. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!