Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családból való kikerülés trauma?

Családból való kikerülés trauma?

Figyelt kérdés
A családból való kikerülés mindig traumát okoz. A traumának milyen menyilvánulási formái vannak ? És mit tegyünk hogy ezt atraumát enyhítsük ?
2020. máj. 1. 13:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
Miért okozna traumát?
2020. máj. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
77%
Nem. Miért okozna? Az élet teljesen természetes velejárója, hogy az ember saját egzisztenciát teremt magának, és leválik a szülőkről. Én pont azt nem tartom normálisnak, hogy egyesek napi kapcsolatban maradnak a szülőkkel még a különköltözés után is. Félreértés ne essék, nem teljesen megszakítani kell velük a kapcsolatot, de maximum heti 1-2 hívás, látogatás bőven elég. Nem lesznek velünk életünk végéig a szüleink, meg kell tanulni nélkülük is talpon maradni mind anyagilag, mind "lelkileg".
2020. máj. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%

"A családból való kikerülés mindig traumát okoz. "


Ez az állítás nem igaz, a kérdésed értelmetlen!

2020. máj. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Normál esetben egyáltalán nem okoz traumát sőt, nálam megkönnyebbülés volt amikor végre a saját lábamra állhattam.
2020. máj. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Nem trauma, mivel azzal, hogy más lesz a helyrajzi számod mint eddig, attól még nem kerültél ki a családból, ugyanúgy a család tagja maradsz.

Ráadásul ebben a világban napi szinten lehet tartani a képi kapcsolatot is, meg lehet beszélni minden apró-cseprőt, akinek erre igénye van.

Ami a költözésben problémás, az főleg kényelmi szempont, hogy most már nem mos, főz rád anyukád és magadnak kell feladnod a csekkeket. De ezt nevezik felnőtté válásnak, amin mindnyájan átesünk, anno a szüleink is. Csak rajtad múlik, hogy mennyire lesz szoros vagy laza a kapcsolat ezután.

2020. máj. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
ez egy feladat kérdése. amire én sem igazán tudok válaszolni azért is tettem fel hátha
2020. máj. 1. 14:21
 7/14 anonim válasza:
100%
Én egy másfél hónapja hagytam el a családom és egy másikba mentem. Ezelőtt amíg otthon voltam az egészségi állapotom rettentően rossz volt az otthoni légkör miatt. Amióta eljöttem minden rendbe jött. Emelett onnantól, hogy eljöttem egy hétig sírtam kb de azóta csak a környezetemre és a jövőmre tudok gondolni és azt akarom alakítani és már szinte teljesen elfelejtődött a múltam.
2020. máj. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az a válasz, hogy a feltett kérdésben megfogalmazott állítás nem igaz.
2020. máj. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ez nem arra vonatkozik, amikor bántalmazott gyereket kiemelnek a családból? Szóval gyermekvédelmis tananyag?
2020. máj. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
igen igen az a tananyag
2020. máj. 1. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!