Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet feldolgozni a...

Hogyan lehet feldolgozni a gyerekkorban elszenvedett traumákat?

Figyelt kérdés

apukám kiskoromban meghalt,nem is emlékszem rá. anyuval maradtunk.. én és a bátyám.

mindig rendes kislány voltam,szófogadó,jó tanuló.

dicséretet sosem kaptam,nemigen volt kimutatva,hogy szeretve vagyok. soha nem voltam megölelve,én nem kaptam puszit, se születésnapi,se karácsonyi ajándékot... tudtam,hogy nem engedhetünk meg magunknak drága holmikat,bárminek apróságnnak örültem volna.


ahogy idösebb lettem,minden csak rosszabb lett. anyu nem dolgozott. nagyon sokat nélkülöztem,régi ruhákba jártam iskolába,rengeteg alkalom volt,hogy nem vittem magammal enni,mert nem volt mit...volt olyan is,hogy nem kaptam pénzt buszra,és gyalog kellett megtennem kb 4-5 km-t.

a bátyám amint tudott,lelépett. igy teljesen egyedul maradtam.

16 éves koromban már mentem suli mellett dolgozni,egyszüen rá voltam kényszerülve.

itt már végképp megromlott vele a kapcsolatom. nem is szóltunk egymáshoz,ha nem volt muszáj. iszonytosan haragudtam rá,hogy ő él a segélyből,amit apu után kaptunk ,nem dolgozott,és végig nézte,hogy iskola mellett állok be dolgozni..


ahogy telt az idő,mégrosszabb lett minden. tölem kért pénzt,sokszor adtam,de egy idö után sok lett,es en pedig mondtam,hogy menjen dolgozni.ilyenkor mindig felháborodott,hogy én ne mondjam meg,mit csináljon,ne turjam kifele a saját házából.

nem főzött,nem mosta ki a ruháit,nem takaritott,iszonytosan igénytelen lett..

Annyira szerettem volona elmenni,de nem volt lehetőségem. egyszeuen mar nem birtam elviselni sem őt,sem a sok bántó dolgot,amit mondott...bár inkább meg se szulettem volna,semmire kellő vagyok,takarodjak a házából,volt,hogy meg is ütött.

Amint megkaptam a diplomám,otthagytam. igaz,csak 25kmre volta,.de nekem az elég volt. beálltam dolgozni,megismerkedtem a vőlegényemmel..mondhatni normalis életem lett.

ma voltunk anyuhoz látogatóba,es csak ossze szorult a szivem. állandóan az járt a fejemben,hogy SOHA nem mennék vissza.. mindig csak felzaklat ez az egész...

jobb lesz majd idővel ? hogyan tegyem tul magam a regi dolgokon,hogy ne tegye tönkre a jelenem ?

köszönöm,hogy vetted a fáradtsagot es elolvastad



2019. júl. 14. 02:48
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ha úgy érzed, akkor tényleg soha ne menj vissza.

Én nem tartom "anyámmal" a kapcsolatot 2017 nyara óta, és nem hiányzik.

2019. júl. 14. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonymousreview60 ***** válasza:
55%
Te is tudod, hogyan: pszichológus.
2019. júl. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszerűen törődj bele, hogy neked ez jutott. Ne feledd, hogy ez csak a múlt, és neked a jelennek, de leginkább a jövődnek kell élni. Gondolj arra, hogyha lesznek gyermekeitek, akkor nekik nem ilyen sorsa lesz, mivel te már átmentél 1000 poklon, és nem szeretnéd, hogy ezt ők is megtapasztalják. Zsolti
2019. júl. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Talán ennek a nehézségnek köszönheted azt az erőt, amit szereztél, míg suli mellett dolgoztál, lediplomáztál, párt találtál és még fiatalon normális életed lett.

Ki tudja, de talán ha normális családban nőttél volna fel, még nem tartanál itt.Neked szerencséd volt, hogy ez adott egy löketet(mindennek muszáj a jó oldalát is nézni). Ha még felzaklat, ne menj többet hozzá. Változott egyébként anyukád azóta vagy ugyan ugy viselkedik? Elképzelhető hogy kicsit visszafogja majd magát, mert pénz, törödés az kellene neki. Bátyád jár hozzá?

2019. júl. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne a rossz dolgokat nézd, hanem a jókat: diplomás vagy, van munkád, vőlegényed, ha még jól is nézel ki, akkor már bőven van ok arra, hogy összességében jól érezd magad a bőrödben.

Anyád miatt persze hogy összeszorul a szíved, amit tehetsz, hogy soha nem mész hozzá, inkább te hívod meg nagyon ritkán, akkor fizesd minden költségét.

2019. júl. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
En szemely szerint azzal kezdenem, hogy a tajara sem neznek.
2019. júl. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sajnos sok olyan nő szül, aki nem anyának való. Lehet, hogy neki is nehéz sors jutott, azért lett ilyen, de ez nekem nem elfogadható indok.
2019. júl. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

3-as.

A legrosszabb ebben, hogy nem változott semmit. Ha a párommal látogatjuk,semmivel nem kínál meg, se egy kávét, sem egy tányér ételt nem adott még nekünk. Csak néha látogatják, bátyám is. Ilyenkor adunk neki pénzt, de fél óránál többet nem akarunk vele lenni. Állandóan csak panaszkodik, és ez lehangoló.

2019. júl. 14. 14:43
 9/9 A kérdező kommentje:

Egyébként nem tudom sajnálni. Bátyámat 17 évesen szülte, tehát még most is fiatal.

Eddig az volt a kifogás, hogy miattunk nem tudott "xy"-t elérni.. Ma már ezt sem mondhassa. Független nő. Kereshetne pénzt, olyan dolgokra költhetné, amelyek kedvesek neki... E helyett az otthol ülős siránkozást választotta.

2019. júl. 14. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!