Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez normális? Vagy van más is?

Ez normális? Vagy van más is?

Figyelt kérdés

A múltról van szó. Egyik barátom a fülembe ültette, hogy lehet vmi trauma ért kiskoromba amiről nem tudok. Deh nem hinném.


A szüleim elváltak 6 éve kb. Amiatt mert az apám burokban tartott minket. Senkihez nem mehetünk át, még a keresztszüleimhez se, csak vele. És nem jöhetett hozzánk se senki. Elvoltam szigetelve. A szüleim sokat veszekedtek, én meg nem szóltam szinte senkihez, nemrég mesélték hogy féltek már hozzám szólni. Olyan kis elesett voltam.

Aztán vki szinte kirángatott minket onnan és azóta barátságosabb vagyok.


Szerintetek normális volt az a reakció tőlem, hogy beguboztam? Vagy más is történt amire nem emlékszem.


A válaszokat előre is köszi.



#család #múlt #trauma #elesettség.
2017. dec. 29. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Hát egy ilyen apa mellett én sem viselkedtem volna másképp. A reakciód normális, a helyzet viszont nagyon nem volt az. Jól tettétek, hogy kiléptetek.
2017. dec. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, örülök is, mert amikor visszagondolok mindig sírva fakadok.

És az a baj, hogy el lett cseszve a gyerek korom, mert minden percben a 4 fal között voltam 😔

2017. dec. 29. 17:11
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen normális "Ha ilyen a világ, ilyenek az emberek, ilyenek az emberi kapcsolatok, ilyenek az emberek egymással , akkor én nem kérek belőle" Ezzel védeni akartad mag. "Ha egyedül vagyok, biztos nem bánt senki sem; mert nem mondom el a véleményemet, akkor abba pl senki nem fog tudni belekötni, és akkor én nem sérülök, nem sérülhetek". Ez ilyen önvédelmi cucc. Mert érzékeny vagy. Lehet, hogy alapból nem voltál ennyire, de most az vagy. Vannak ilyen emberek. Ez egyébként nem baj, hogyha valaki ennyire érzékeny, csak tudatosítsa magában, hogy az élet egy játék, egy színdarab, semmit nem kell komolyan venni, mellre szívni, mert mindenki csak teszi a dolgát, a maga szerepét játssza, hogy olyan megtapasztalásokat adhassunk egymásnak, amikben születésünk előtt megegyeztünk egymással. Amúgy ne aggódj, az ez van, nem számít, lecarom, ődóga hozzáállások pl jók. Meg a 180 fokos fordulat. Szomorú vagy, de teszel egy 180 fokos fordulatot, és nem a problémáidat nézed, akkor felfedezed, hogy ott nyílik egy virág, és hogy az milyen fain.
2017. dec. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, normális. Amit leírtal, az bőven elég "trauma".
2017. dec. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#3 Köszi

#4 Így 14 éves fejjel nem tűnik traumának, mivel alig emlékszem bármire is. Csak a pofonokra, meg a erre amit leírtam. 😔

2017. dec. 29. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!