Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti erre nem buknátok ki? Hogy...

Ti erre nem buknátok ki? Hogy értetnétek meg velük? Többi lent.

Figyelt kérdés

Üdv!


Egyetemista vagyok, de mivel zárva tartanak az intézmények, itthon vagyok vidéken. Távoktatás van nálunk is, sokkal nehezebb így készülni, mint alapból, annyi előnye van, hogy otthon lehet az ember. De zh-k, vizsgák előtt elég húzós. Mellette gyakornok vagyok egy vállalatnál és dolgoznom is kell home officeban, egyszerre két helyre segítek be, olyan munkákkal kell foglalkozzam, amikkel ezelőtt soha, betanításokon voltam. Szóval jelenleg felváltva tanulok-dogozom..


Nagyon jó a kapcsolatom bátyámmal, de neki nem sikerült még sajnos munkát találnia. Lassan egy éve végzett. Így ő itthon volt/van végig és így van ideje, segít ha mondjuk édesapám kéri. Persze én is besegítek, ha időm engedi.


De kapom az ívet édesanyámtól, hogy semmit(!) nem csinálok mióta itthon vagyok és ez annyira nevetségesen idegesítő, hogy az arcába tudnám nevetni, hogy van-e fogalma arról miket "nem csinálok". Nem érzem igazságosnak, hogy annak kellene most sürögni forogni otthon, aki mellette tanul és dolgozik is, mikor testvéremnek most tengernyi a szabadideje, de ugye ő férfi, én meg nő vagyok és amint nem a konyhában kujtorgok, "semmit" nem csinálok. Azon kívül, hogy napi számban órák hosszat dolgozom, aztán este nekiülhetek a tananyagomnak.. Tényleg mindig segítek, ha megkér apróságokra, de nem tudom hogy elmagyarázni, hogy nagyon sűrűek a napjaim és iszonyat stresszes vagyok, nem mellesleg nagyon rosszul esik, hogy bennem látja meg a szálkát. Nincs bajom a családdal, jól megvagyunk, de ez nekem iszonyat rosszul esik.. Ti mit tennétek?



2020. máj. 6. 15:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Én így elmondanám ezt neki, ahogyan leírtad.
2020. máj. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
36%

ajánld fel, hogy cseréljetek feladatokat :)

írj listát a napi teendőidről és hagyd elöl, hogy biztos meglássa.

beszélj a bátyáddal, ha ez a hozzáállás a családodban (a férfi a minden) akkor talán ő tud hatni a szülőkre.

2020. máj. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
14%
Nézd, nincs igazad. Attól hogy te otthon tanulsz és dolgozol,még a házimunkából ki kell venned a részed. Más saját háztartást vezet emellett, sokan gyereket is nevelnek.
2020. máj. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szegény :( dettó hasonlóképp voltam én is csak középsuliba. Hazaértem egyből kitakarítani a házat, mosogatni, mosást bedobni,télen a kályhára figyelni három szobában, aztán tanulni.


Bezzeg a drága bátyám felkelt délben, gépezett, direkt a kuka mellé dobta ( még a mai napig is) a kávézaccot direkt kupit csinált. Bezzeg ha nem csináltam, mert sok volt a tanulni való bejött anyám a szobába és üvöltözött h miért nincs összepakolva... Mondom, mert tanulom " az rá ér utána is"


19 évesen húztam is el onnan, rá 8 évre elköltöztek kisebb lakásba na ott már látt anyám h a kisfia miket művel aztán panaszkodott nekem , én meg hozzávágtam h bezzeg amikor én mondtam anno nem hitte el...


Mondd el neki, hogy mit csinálsz értse meg, hogy annyit nem tudsz segíteni mert így nem jó.

2020. máj. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

#3

Azért azt te se gondolod komolyan hogy pattogjon mikor a másik meg mozdul egésznap.

Oké, hogy sokan most gyerek mellett kb ugyanezt csinálja, de hagy ne a kérdező menjen már le pl reggel 8-kor a boltba úgyhogy pl 9kor kezd az órája ha a bátyja meg otthon ücsörög.

2020. máj. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
* meg se
2020. máj. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
61%
Beszélj bátyáddal, hogy segítsen be többet, mert nem bírsz
2020. máj. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
7%

5!


Ne, ne menjél le boltba, de nyugodtan elmosogathat, kitakaríthat vagy főzhet valamit. Gondolom enni azért csak leül, csak elvárja hogy tisztaság legyen körülötte.

2020. máj. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonymousreview60 ***** válasza:
92%

Én is kibuknék. Kérdező: Anyád tuti nem számítógépes munkát végez, végzett, ezért amit nem lát munka, az nincs. Ültesd oda a anyádat, hogy nézze meg mennyit lopod a napot.

A feladatokat teherviselőképességgel arányosan kell szétosztani, és ha a kérdezőnek napi 6-8 órája elmegy a tanulással és még 3-4 a részmunkaidővel, miközben egy egészséges ÉS munkanélküli fiú((!) = erősebb)testvér van otthon, akkor bizony a kérdezőre hangyf@ßnyi házimunkát illik kiszabni.

2020. máj. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
78%
A bátyád egy semmirekellő élősködő, anyád meg egy beszűkült paraszt. Esélyed sincs...
2020. máj. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!