Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értetnétek meg a...

Hogyan értetnétek meg a gyerekkel hogy az anyjával nem békülünk ki?

Figyelt kérdés
4 éves a gyerek már a terhesség előtt is rossz volt a kapcsolat, ami csak együtt járás volt, tehát nem éltek együtt. Most a férfi megnősül, nem a nő miatt történt a szakítás.A gyerek anyja olyanokkal tömi a kisfiút, hogy költözzön oda hozzájuk. Mit lehetne tenni ebben az esetben? Hogyan értetnétek meg egy 4 éves gyerekkel hogy apa meg anya nem fog együtt élni?
2014. okt. 27. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Hova költözzön a gyerek? Ha az apához, akkor a gyereknek ez lenne legjobb, mert az anya nem nevelné az apja ellen.
2014. okt. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
4%

Ha jól értettem, akkor a kicsi anyja azt akarja, hogy az apával legyen a közös bébi? És az apa ezt nem akarja?

Szóval dobálni akaarják ide-oda, mint egy tárgyat vagy egy elhasznált rongyot? Senkinek sem kell a pici, mostmár hogy vége a szerelemnek?


Ostoba, önző mocsadékok ezek az emberi lények. Fúj és ilyenkor kapok hányingert, hogy ehhez a fajhoz tartozom. Vágjátok fel az ereiteket! Cigányok nem viselkednek így. Undorító!

2014. okt. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Úgy látszódik rosszul fogalmaztam a gyereket biztatja hogy mondja az apának, hogy költözzön oda hozzájuk az ex nőhöz, és a gyerekhez. Valahogy meg kell értetni a gyerekkel, hogy ez nem kivitelezhető. De az ex nő egyébként jó anya, csak nem bír belenyugodni a szakításba.
2014. okt. 27. 16:37
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát kettes én meg a tahó, primitív emberektől vagyok rosszul. Hol olvastad hogy a gyerek nem kell senkinek 4 éves a gyerek az anyjával él. Az apa is foglalkozik vele.Hogyan értetnétek meg egy 4 éves gyerekkel hogy apa meg anya nem fog együtt élni? Ez volt a kérdés.
2014. okt. 27. 16:42
 5/7 anonim ***** válasza:
Majd rájön szegényke, ne gyötörd a kis fejét magyarázatokkal. Inkább tölts vele annyi időt, amennyi csak lehetséges.
2014. okt. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gondolom te vagy a férfi új párja. Üljön le az apa a kicsivel és egyszerű szavakkal mondja el neki. Azt is tegye hozzá, hogy anya rosszul tudja, nem fognak összeköltözni, de ettől még nagyon szereti és foglalkozni fog vele. Meg fogja érteni.
2014. okt. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp úgy kell elmondani a kicsinek, hogy az anyuka becsülete ne sérüljön a szemében, azaz nem szabad éreztetni vele, hogy anya hazudik. Amit korábban írt valaki, hogy anya rosszul tudja, az szerintem egy jó megoldás, a lényeg, hogy a gyerek ne haragudjon senkire, de tisztában legyen vele, mi a helyzet. Az apa jelét se mutassa annak, hogy lenne ilyen szándéka, tehát ne menjen bele semmiképp olyanba, hogy ott aludjon egy-egy éjszakát a gyerek miatt, vagy hasonlókba, mert a kicsi még azt is reménysugárnak hiheti. Legyen egyértelmű, hogy ő ott nem fog többet lakni, anyával nem szeretnek együtt élni, de a gyereket attól még ugyanúgy szereti.
2014. okt. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!