Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi tegyek, hogy javuljon a...

Mi tegyek, hogy javuljon a helyzet?

Figyelt kérdés
A húgom és én már külön családban élünk. Mindkettőnknek van kapcsolata, gyerekek, stb. Szinte napi kapcsolatban voltunk, segítettük egymást ahol tudtuk. Pár évvel ezelőtt a húgom és az élettársa megkért hogy segítsek nekik. Ők nem tudtak volna áruhitelt felvenni, így bízva a tesómban felvettem helyettük. Pár hónap múlva újra megkértek, s mivel az elsőt is rendesen fizették újra megtettem. Soha nem kellett aggódnom, hogy esetleg átvágnak vagy sz... hagynak. Tavaly nyáron a húgom szólt, hogy szeretnék rendezni az anyagi helyzetüket és a több apró hitelt kiváltanák egy naggyal. Persze ehhez is az én segítségem kellett. 1.000.000 Ft-ról lett volna szó. Havi 20.000 Ft-s törlesztéssel. Gondolkodási időt kértem és végül úgy döntöttem ezt nem teszem meg neki. A fő okom az volt hogy közben elváltam egyedül nevelem két pici gyerekem a jövedelmem így is épp hogy eléri a 100.000 Ft-t. Nem mertem kockáztatni. Nagyon megharagudtak rám, azt nem részletezem, hogy milyen sms-ket kaptam. Persze bosszúból ezért nem fizették a két előre felvett áruhitelt sem. Havi 11.000 Ft. Mondanom sem kell ez a havi kiadás nagyon padlóra tett. Mégis ő van rám megsértődve, nem beszél velem, mondván, hogy én hogy kicsesztem velük stb. Nekem ez nagyon fáj, hogy a húgomban ekkorát csalódtam. Tudom hogy hülye vagyok, de nagyon hiányzik, mégis úgy érzem neki kellene bocsánatot kérni.
2010. júl. 29. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:

NEked van igazad, a jelenlegi hozzáállásukból is la´rszik, hogy ha nekik probléma lett volna a nagyonn kölcsön törlesztése, akkor azzal ia magadra hagytak volna, mert nekik úgy jobb.

Eleve újabb kölcsönt CSAK akkor vettem volna fel nekik, ha az elözö már teljesen ki van fizetve, ha egyáltalán belementem volna abba, hogy én veszek fel kölcsönt más helyett - és ha nem fizet, akkor rajtam marad az egész. Ilyen helyzetbe ugyanis akkor is kerülhetsz, ha a másik fel teljesen becsületes, csak éppen bajba kerül és nem képes tovább fizetni.

Remélem, nem sokáig kell a testvéred tartozását fizetni, és nem nagyon kerülsz emiatt bajba.

A testvéred inkább hálás lehetne, hogy az eddigieket elvállaltad. Viszont ha nekik állandóan újabb külcsönökre van szükségük, akkor elég rosszul bánnak a pénzzel. HA ez igy menne tovább, akkor egy idö múlva TE teljesen le lennél adósodva miattuk. Az egy nagyon rossz ötlet ugyanis, hogy felveszek újabb hitelt, hogy a régieket ki tudjam fizetni - ezzel ugyanis egyre nö az adóság, és a végén már nem lehet kilábalni belöle.


Bocsántot a testvérednek kell kérnie, meg a meglévö tartozásokat is kifizetnie.

2010. júl. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ebben az esetben hülyeség várni hogy ö menjen hozzád. Igen is keresd fel ha lehet csak is úgy hogy a párja ne legyen ott.

Mond el neki részletesen higgattan hogy az áruhitellel mit válaltak miért nem veszel fel nkik még több hitelt.

Ha félsz hogy ott szóhoz sem jutsz (ez álltalában így van) akkor írj le mindent elöre vagy pontokban és így álljatok neki a beszélgetésnek.


èn nagyon áruhitel ellenes vagyok elkébzelni nem tudom hogy valaki miért nem tud tv-re spórolni, vagy ha már bele vág akkor felnött módjára gondolkodni.ja és ,miért nem tud saját maga felvenni hitelt?


èn itt azt látom a hugod párja nagyon befolyásolja.


Mond el nekik mindenki addíg nyßújtozkodik míg a takarójuk ér.

2010. júl. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ismerős a szitu, csak nálunk fordítva volt, a nővéremben csalódtam. Nálunk nem voltak kisebb áruhitelek, mi már eleve azzal nyitottunk, hogy kell egy nagyobb hitel, amivel a kicsiket kiváltja. Volt egy terv, egy ötlet, segítettem. A végén már nem úgy sült el, ahogy előtte hónapokon keresztül beszéltük. Nagyon rosszul esett, pláne, hogy még a férjére akarta fogni az egészet.

Mivel én nagyon nehezen veszítem el a jóindulatom, ezért, ha megtörténik, akkor azt már nem lehet visszahozni.

Vele minimálisra (vagy inkább semmilyenre) váltottam kapcsolattartásilag, a gyerekeknek természetesen mindig vagyok és leszek is, ők nem tehetnek róla.

2010. júl. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy ez egy akkora szemét inkorrekt ki.bäszás veled szemben, hogy ha ebből kenyértörésre kerülne nálad a sor, abban is igazad lenne.

Sajnálom, hogy ez történt, főleg, hogy szereted a húgodat. Én is a béke híve vagyok, utálom szítani a tüzet de ebben az esetben, ne haragudj, hogy ezt írom de én borzasztóan leírnám a húgomat, bármennyire fájó is. Az is lehet, hogy egyszer még normalizálódna a hangnem de soha nem bíznék meg benne többet. Nem tudnék.

2010. júl. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elmész a húgodhoz,néhány kemény legénnyel,elhozod azt amit az árú hitelből vettek,megtartod,vagy eladod.Ha úgy is te fizeted a részletet!Jól tetted hogy nem vettél fel több kölcsönt,mert csak ki használtak!
2010. júl. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!