Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik gimi után költöznek...

Akik gimi után költöznek albérletbe azok, hogy maradnak életbe, nem nehéz?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, gimi után és egyetem mellett végig dolgoztam, februárban diplomáztam. Most gyűlt össze annyi pénzem, hogy ideális a költözés. A számlákba nem kellett beszálnom és az egyetemet is a szüleim fizették, így sikerült viszonylag jól élnem. Van bennem egy érzés, hogy ez elég ciki, de nem értem aki gimi után egyből a sarkára áll, az hogy oldja meg az anyagiakat átlagos fizetésből?

2020. máj. 9. 17:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%

Nincs ebben semmi ciki!

A proliknál divat az, hogy 18 évesen, amikor már nem kapnak a gyerekre segélyt, csupasz seggel kivágják otthonról: csinálj, amit akarsz. EZ a ciki, meg hogy próbálják ezt normálisnak beállítani! Pedig nem az, hiába ők vannak többen!

Tisztességes értelmiségi családban az a normális, hogy eltartják a gyereket, amíg elvégzi az iskolát, és megélhetést talál. Mégis milyen szakember lehet valakiből, ha be sem jár az egyetemre, mert gürizik valahol?! Nyilván ha extrém dolgokra vágyik, akkor menjen el nyáron dolgozni, és vegye meg magának.

2020. máj. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem ők lehet, hogy tudnak magyarul, így könnyebb nekik...


"maradnak életbe"???

"beszálnom"???

"a sarkára áll"???

2020. máj. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Sokakat ugyanúgy támogatnak anyagilag szülők pl a lakhatásban vagy vesznek neki lakást, örökölt egyet stb. Egyébként azt nem nevezném valami nagy önálló életnek, ha anyu-apu fizeti az albit és/vagy rezsit, kajapénzt ad, netán még főz, takarít is a gyerekre.
2020. máj. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, nagyjából úgy, hogy az előző írja. A szülők fizetik az albit vagy legalább egy részét (+diákmunka) vagy egyenesen lakást vesznek nekik és még főznek is rájuk (ők általában hangoztatják hogy már önállók).

Nyilván nem mindenki így csinálja, főleg itt a gyakorin ahol mindenki 10 éves kora óta eltartja magát a saját fizetését, de akikre a kérdező gondol, azok többnyire úgy csinálják amit fentebb írtam.

2020. máj. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Szuloi segitseget kaptam.

De nem penzt a fenekem ala, hanem sokkal jobbat: munkatapasztalatot. Apam kivitt kulfoldre, es ossze tudtam szedni a zsetont egy sajat lakasra. Alberlet nelkul meg vigan lehet eldegelni atlagoz fizubol is.

Bar tudom, az enyem a ritkabbik verzio.

2020. máj. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

Én itthon nem bírom, de én sosem éreztem otthon magam az ithoni közegben.

Vidzont az albérletben nagyon profuktívnak és tettrekésznek éreztem magam.

2020. máj. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Én 19 évesen költöztem el otthonról, mert csak messze találtam munkát. Először csak egy szobát béreltem egy albiban, 8-14 ig dolgoztam egyik helyen irodai adminisztrátor voltam és vállaltam egy másik munkát is 16-20ig, adatrögzítőként egy másik helyen. Tudtam félre rakni, amikor a fő munkahelyemen előléptettek akkor tudtam egyedül élni már, bár szűkösen voltam.

Viszont annyi volt a hátrány, hogy nem tudtam jelentkezni egyetemre egy darabig. Szerencsére a főnököm látta bennem az akarást, így a cég fizette az egyetemi tanulmányaimat később, amit azóta már el is végeztem.

Hát nem volt könnyű, főleg egyedül, szülői támogatás nélkül.

2020. máj. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%
Sokan felveszik a szabadfelhasználású diákhitelt is és eladósodnak egy fél életre.
2020. máj. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 19 éves koromban költöztem bpre albi+ suli+ munka. Kva nehéz volt mert nem adtam fel de sokszor akartam, sokat sírtam h ez nekem nem megy egy életképtelen xar vagyok. Nem volt szülői részről sose egy fillér támogatásom se.


Ne add fel!!!

2020. máj. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%

Diákhitel + ösztöndíj + a nyarakat dolgoztam végig, suli mellett nem ment volna.

Nem mondom, hogy arany élet volt, volt olyan február (ugye akkor se diákhitel se ösztöndíj a félév kezdete miatt), hogy a kötelezők kifizetése után 6000 Ft-om maradt a hónapra. Na, akkor volt olyan, hogy 5 zsemlét osztottam be egy hétre, és volt olyan nap, amikor mást nem is ettem mellé. :D

De túléltem, és utólag már csak egy poénos emlék ez is. Általában azért nem volt ennyire gáz. Persze, a csóró egyetemista fíling megvolt, hogy soha semmire nincs pénz (szórakozás vagy egyéb luxus), de mégis azt mondom, azok voltak a legszebb évek. :)

2020. máj. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!