Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik gimi után költöznek...

Akik gimi után költöznek albérletbe azok, hogy maradnak életbe, nem nehéz?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, gimi után és egyetem mellett végig dolgoztam, februárban diplomáztam. Most gyűlt össze annyi pénzem, hogy ideális a költözés. A számlákba nem kellett beszálnom és az egyetemet is a szüleim fizették, így sikerült viszonylag jól élnem. Van bennem egy érzés, hogy ez elég ciki, de nem értem aki gimi után egyből a sarkára áll, az hogy oldja meg az anyagiakat átlagos fizetésből?

2020. máj. 9. 17:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
94%

Általában azok az ismerőseim, akik albérletben laktak, vagy amiatt, mert a szülők besegítettek, vagy a szülők vettek nekik lakást (bár az mondjuk már nem albérlet), vagy a párjukkal éltek együtt, és így kettéosztották, vagy 5 év alatt végeztek el egy 3 éves egyetemet, és kitolták, vagy nagyon kevés bejárós órájuk volt.


Én 23 évesen vagyok hasonló helyzetben, mint te, olyan szakot végeztem, ami mellett kb. lehetetlen volt szabályos diákmunkában dolgozni, nyaranta dolgoztam, de nyilván albira az kevés volt. Most fogok diplomázni, és mostanra jött össze egy állandó meló, amiből el fogom tudni tartani magam, kinek mit dob a gép. De lényeg, hogy összejött. :)

2020. máj. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz az élet, de van akinek megadatott tanulni meg stb, az egy jó munkahellyel fent tudja tartani magát :)
2020. máj. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Sok lány ismerősöm talált magának egy kb 10 évvel idősebb barátot és hozzá költözött, páran pedig kaptak egy lakást a szüleiktől.

Van egy egyetemi ismerősöm, aki a kolit használja albérletként, de ő már mesteren van, jóval kevesebb órával, így bőven van ideje dolgozni is.

2020. máj. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A szüleim segítségével
2020. máj. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kerdesedre a valaszom: marhara nehezen. Rengeteg munka, a tanulassal elusztam, kozben a karrierepites sem ugy sikerult, ahogy szerettem volna, kisebb adossagok, stb. Most kezdek talpraallni-28eves fejjel:) szoval ne legyen rossz erzesed, szerintem az kene, hogy normalis legyen, hogy a szulok addig tamogatjak az otthon lakassal a gyereket, amig lehet (nyilvan nem az orokkevalosagig:)
2020. máj. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!