Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy illik egy esküvői meghívá...

Hogy illik egy esküvői meghívást visszautasítani? Az,hogy elfogadom a meghívást majd nem megyek el sajnos nem opcio

Figyelt kérdés

2020. máj. 16. 21:19
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
73%

Mi a baj, miért nem akarsz?

Mert ha konfliktus van vagy ilyesmi, mondhatod hogy azért nem...

Ha más miatt, hát nem tudom. Jó lenne tudni a körülményeket.

Így hogy nem tudom, azt javaslom mondjad azt, hogy nem tudsz ott lenni személyes okok miatt...

2020. máj. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
82%
Engem egyszer meghívott egy lány, akit jóformán nem ismertem, nem is értettem miért hívott meg (egy helyre jártunk sportolni). Megköszöntem, hogy meghívott és mondtam, hogy nem tudok menni, külföldön leszek. Nem voltam, csak nem volt kedvem magyarázni neki, hogy nem is ismerlek és nem érdekel az esküvőd.
2020. máj. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
89%

A nagy igazság az, hogy hazugság nélkül nem működne a társadalom.

Azt mondják itt, hogy légy őszinte ?

Ha az vagy, akkor megsértődik.

Ha jól hazudsz, akkor megértően elfogadják.


Na de mi van, ha csak illemből hívtak el, de valójában örülnek, ha nem mész el.

Ha őszinte vagy, akkor megsértődnek.

Ha jól hazudsz, akkor megértően elfogadják és még örülnek is.


Konklúzió: Kell egy jó hazugság és akkor mindenki jól jár.


Igazából ilyenkor az a legjobb, ha először közlöd velük, hogy tudom is én milyen halaszthatatlan teendőd van, de megpróbálod áttenni egy másik napra, majd később közlöd, hogy sajnos nem tudtad áttenni , mert nem tőled függött, így kapásból más lesz a hibás mindenben.

2020. máj. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
5%

Miért kellene hazudni? Hiszen magyarázkodni sem kell. 'Nem érek rá' bőven elég. Ebben benne lehet az is, hogy külföldön leszek, pedig tényleg nagyon szívesen mennék az esküvőre (egyik legjobb barátnőm esküvőjénél én pont három hétig Amerikában voltam, és az már vagy egy évvel előbb le volt foglalva, mint ahogy értesültem, tehát nem volt mit tenni, de azt tényleg sajnáltam), vagy pedig otthon kell a TV-t néznem, mert még az is jobb, mint az esküvő.

Egyszerűen nem kell hazudni, hanem nem kell semmit mondani. Nem jó, és kész. De gratulálok, és legyetek boldogok. Hidd el, nem is fogja érdekelni, lesz ezer másik vendég, egymillió dolga addig meg ott... El is felejti majd, hogy meghívott, és nem mentél el.

2020. máj. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
84%

Aki egy kicsit civilizáltabb (Erasmus definíciója szerint: viselkedésében jólnevelt) az tudja, hogy ha formális eseményre hívják, akkor arra a formális udvariasság szabályai szerint kell reagálnia.


Ebbe pedig inkább belefér egy eléggé átlátszó kifogás is udvarias körítéssel, mint csak faragatlanul azt mondani, hogy "nem érek rá", elfogadható mentséget sem keresve.

2020. máj. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
26%
Semmi faragatlan nincs abban, hogy "nem érek rá". Egész egyszerűen NEM ÉREK RÁ, és kész. Ez a tény, a valóság. Ahhoz senkinek semmi köze, hogy miért. Nem tudom, miért lenne jobb hazudni valami átlátszót, mint megmondani az igazat.
2020. máj. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
92%
Már megválaszoltam: “ Aki egy kicsit civilizáltabb (Erasmus definíciója szerint: viselkedésében jólnevelt) az tudja, hogy ha formális eseményre hívják, akkor arra a formális udvariasság szabályai szerint kell reagálnia.”
2020. máj. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
5%
Szerintem te minden vagy, csak nem civilizált, szóval te ne mondd meg, ki faragatlan, és ki nem. :)
2020. máj. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
95%

Hát nem tudom.... Én meghívtam pár éve a lagzimba a gimis iskolanővért, mert közel kerültünk egymáshoz annak idején (anorexiás voltam, lényegében a suliban ő támogatott, ő méricskélt, lelkizett velem, ilyenek). Utána is találkoztunk párszor, amikor már az egyetemre jártam. Rá 4 évre esküvő, lagzi, kapott ő is meghívót. Amikor mondta, hogy nagyon örül, és szívből gratulál, de nem tudnak ott lenni a férjével, mert akkorra esik a külföldi nyaralásuk, mélyen legbelül hittem is, meg nem is. Nyilván lehetett egy udvarias, formális kibújás a dolog alól, hiszen a rokonaim-ismerőseim közül nem ismer senkit (anyával beszélgettek kétszer talán még a gimis éveimben).

Bocsánat, hogy ilyen bőven írtam le, szóval csak azt akarom mondani ezzel, hogy nekem ez így százszor jobban esett, mint egy "nem érek rá" odaböffentése.

Erre gondolhatott az a hozzászóló, aki a formális udvariasságról írt.

(Mondjuk nem tudjuk, mi az oka a kérdezőnek, bármi oka lehet, annak megfelelő lehet a visszautasítás is.)

2020. máj. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy ki hol tanulta a protokoll-t , de a "NEM ÉREK RÁ" ez esetben úgy gondolom nem elegendő.

Ehhez kell valami magyarázat is, és annak a magyarázatnak igencsak elfogadhatónak kell lennie.

Először is a "nem érek rá" az igen parasztos kifejezés ilyen esetben.

Ez nem egy mozi meghívás.

Minimum a " Köszönöm szépen a meghívást, de sajnos nem tudok részt venni..... " Értelem szerűen függ attól, hogy barátom az illető, vagy éppen a legtávolabbi rokonom, vagy a 5-ik szomszédom.

Az ismeretségi fok döntő abban, hogy mit válaszolsz és, hogy vajon tényleg nagyon várnak az eseményre, vagy csak illemből hívtak meg. Ha illemből hívtak akkor sem elegendők például a következők:

Sajnos nem tudok elmenni, mert....

- aznap lesz utoljára leárazva a Tesco-ban a kutyakonzerv.

- aznapra szól egy mozijegyem


Az, hogy odadobok egy "nem érek rá" szöveget , mindenféle magyarázat nélkül, az semmilyen esetben nem elfogadható.

Írják itt többen, hogy nem kell hazudni ?

Ha csak annyit válaszolok, hogy nem érek rá, miközben ráérnék, akkor az nem hazugság ?

Ha ezt a hazugságot megtoldom egy másikkal, ami egy oda illő magyarázat, akkor legalább nem fognak parasztnak gondolni.

2020. máj. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!