Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy illik egy esküvői meghívá...

Hogy illik egy esküvői meghívást visszautasítani? Az,hogy elfogadom a meghívást majd nem megyek el sajnos nem opcio

Figyelt kérdés

2020. máj. 16. 21:19
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

Én is tudom, hogy az e fajta meghívás egy ,,nemesebb" választ érdemel.

Pontosan ezért volt a kérdésem az,hogy hogy illik visszautasítani?

Arra gondoltam, hogy azonnal mondjak nemet, vagy fogadjam el és később mondjam le,...ezért írtam azt is le hogy semmiképpen nem opció az, hogy elfogadom és aztán szó nélkül még sem megyek el. Ezt a kötekedők kedvéért írtam le még egyértelműbben.

Az ok ami miatt nem mennék el az részben elhangzott másiktól.

A menyasszonyon kívűl senkit nem ismerek, a munkámat a kialakult helyzet miatt elvesztettem már február elején és mint tudjuk azért egy esküvőnek-lagzinak vannak költségei több szempontból is.

Nem érzem azt, hogy amikor megkapom a meghívót egészen egyszerűen őszínteségirohamot kapjak és azt mondjam ,hogy erre nekem nincs pénzem. Senki ne mondja nekem azt, hogy ilyenkor nem alap elvárás az ajándék, vagy a boríték...és kényelmetlenül is érezném magam üreskézzel odaállítani.

Illetve nincs kivel mennem egyedülálló vagyok.

2020. máj. 17. 18:31
 22/25 anonim ***** válasza:
81%

Ezt pedig nyugodtan elmondhatod. Sajnos nem állok úgy anyagilag. Ha erősködne (valószínűleg csak udvariasságból), akkor erősködj te is, hogy, á, nem, nem, ilyen nem lehet csinálni, nem lenne képem így odamenni. Nem muszáj pont akkor ezt megmondani, mikor megkapod a meghívót, egy picit később is lehet, hogy átgondoltad a dolgot, és ez sajnos nem fog beleférni. Persze ne felejts el sok boldogságot kívánni, ilyenek.

Meg azt is mondhatod, hogy nem is vagy olyan nagy társasági típus, kényelmetlnül éreznéd magad.

2020. máj. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
62%

A hazugságba, hogy ide megyek meg oda, csak belezavarodik az ember. Nem mindenki, de sokaknál elképzelhető. Van akinek az arcán is meglátszik, hogy hazudik, annyira zavarba jön, nem mindenki született hazudozó.

De lemondani minél előbb illik. Ha nem akarod rögtön akkor, mikor megkapod a meghívót, akkor egy héten belül.

2020. máj. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan mondd el, hogy köszönöd a meghívást, a legjobbakat kívánod nekik, de nem tudsz elmenni. Ezt nem kell ragozni, hogy nem érsz rá, vagy nincs pénzed ajándékra.

Manapság még azt is meg kell érteni, ha valaki a járvány miatt nem akar nagy létszámú összejövetelre menni, legalábbis, ha nem közeli rokon.

Nálunk akkor volt egy lakodalom, amikor házfelújítás közepén voltunk, és a lakodalom 600 km-re volt tőlünk. Unokatestvérem lánya ment férjhez. Ráadásul a feleségem eleve nem szereti a nagy összejöveteleket. Ezek így együttvéve döntötték el a kérdést: ajándék, utazás költsége, minimum 3-4 nap kiesik otthon, feleségem ódzkodása, ill. hogy nem olyan közeli rokon.

Nyilván, ha nagyon akartuk volna, meg tudtuk volna oldani, de inkább udvariasan kitértünk előle.

2020. máj. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


Azért gondold végig, hogy érdemes-e udvarias kifogást találnod.

(Amennyiben lagzira hívott a menyasszony. Ha esküvőre szólt csak a meghívás, akkor ígérheted, hogy ott leszel. Akkor sincs semmi, ha nem mész el. Utólag gratulálsz.)


Aki lagzira hívott, annak fontos vagy most is, akkor is ha pár éve voltatok egymással jóban levő kolléganők, vagy még régebben iskolában barátnők.


Oké hogy vannak költségek, de alkalmi nyári ruha, cipő máshova is jó, meg jó esetben van is egyik vagy mindkettő. Olyan 20 ezer borítékba, 5 ezer menyasszonytáncba barátnőként bőven elegendő.


Ilyen helyen tök jó ismeretségeket köthetsz, ami szakmailag is lehet hasznos, vagy magánéletileg szórakoztató (ha nincs kedved kalandhoz, akkor is élvezheted, hogy kicsit körül rajonganak, ez kis önbizalmad adhat).


Az ne feszélyezzen, hogy most nincs munkád. Ha felsőfokú végzettséged van, akkor különben is simán mondhatod, hogy most szabadúszóként pl. fordítói munkát végzel, cikkeket írsz érdekes helyekről, termékektől online magazinokba. Ha meg valaki a részleteket firtatja valaki, akkor mondhatod kedvesen, viccesen, hogy köszi konkurencia nem kell, ezért legyen ennyi elég nekik.

Ha meg középfokú végzettséged van, akkor vendéglátásban simán elhelyezkedhetsz.

2020. máj. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!