Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha meg fog halni az ember...

Ha meg fog halni az ember jobb, ha előtte összeveszik a szeretteivel, hogy kevésbé hiányozzon nekik?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy valaki halálos beteg és tudja, hogy meg fog halni, esetleg öngyilkos lesz, de ezt a családja és a barátai nem tudják. Jó ötlet-e a szerettei fájdalmának enyhitese miatt, ha szándékosan megrontja a kapcsolatot a szeretteivel. Tudom, hogy ez elég furcsa hozzáállás, de ha valaki úgyis meghal és számára nem fontos az, hogy búcsúztassák a halálos ágyán, akkor nem jobb, ha eléri, hogy ne sajnálják?


Nyilván erre lenne sok mód. Pl. megcsalod és elhagyod a párodat, direkt össze veszel a szüleiddel, nem foglalkozol senkivel, esetleg kisebb mértékben meg is károsítod vagy átvered őket.



2020. máj. 26. 14:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
Ez egy oltári nagy baromság. Én sem voltam túl jóban apámmal mikor 50 évesen agyvérzést kapott és meghalt. Pedig azon voltam hogy apa-fia kapcsolat helyreálljon. Már soha nem tehetem helyre a dolgokat. Szóval az én véleményem szerint egyáltalán nem jobb.
2020. máj. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

Gondolj rám c. magyar film története.

Szerintem nagy butaság, borzasztó bűntudatot ró a hátrahagyott személyekre, lehet, hogy soha életükben nem bocsátják meg, hogy cserbenhagyták a haldoklót - akármilyen okból kifolyólag.

A haldoklónak is rossz, hogy nincs aki támogatja az utolsó időszakban.

2020. máj. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

Ezen már én is elgondolkoztam, illetve van erről valami film is, ahol egy csávó direkt utáltatja meg magát az ismerőseivel, mikor kiderül, hogy halálos beteg, vagy ilyesmi.

De szerintem a valóságban nem működne.

2020. máj. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Borzalmas dolog.

Főleg, ha a szeretteid pl nem fognak megutálni, visszavárnak, törekednek a háttérben a kapcsolat helyreállításán, agyalnak, h mit rontottak el, miért utáltad meg őket - és egyszer csak meghalsz, nem lesz lehetőségük helyrehozni a dolgokat, fogalmuk sem lesz, mit rontottak el, mérhetetlen tehetetlenséget és bűntudatot fognak érezni.


Jobb az, ha inkább minden szálat elvarr a haldokló, kibékül mindenkivel, szeretteivel tölt időt. Hiszen az élet természetes rendjébe tartozik a halál is, ami fájdalommal jár. Ezt nem kell tagadni, hanem meg kell élni a gyászolóknak is a fájdalmat, hogy fel tudják dolgozni és el tudják fogadni a szerettük halálát.

Ez természetes folyamat, ami után a sebek idővel begyógyulnak, de amit te kitaláltál, az mindennel szembemegy, és semmi megnyugvást nem adna és hagyna azoknak, akiket elvileg szerettél, és akik szeretnek.

2020. máj. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a lehető legrosszabb. Esetleg a hátrahagyottak még szarabbul éreznék magukat, tudva hogy csúnyán váltatok el legutóbb.
2020. máj. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
100%

Erre a válasz határozottan NEM!!

Pont, hogy ha összeveszel mindenkivel, felesleges feszültséget fogsz generálni. Ennek semmi értelme. Nem fognak ilyenek miatt megutálni, vagy kevésbé szeretni, ez hülyeség. Másfelől pont hogy arra kellene törekedni, hogy az utolsó időket békében, szeretetben töltsék el egymással. Én legalábbis ezt gondolom

2020. máj. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy az az általánosan elfogadott, hogy a szeretteinkkel kibékülünk és megbékélünk az életünkkel a halál előtt. Mindenhol azt sugallják, hogy ez a helyes. De, ha egy 30 éves fiatal ember van a halálán az nem természetes. Nem természetes a szüleinek, hogy el kell temetni a gyermeküket. Nem természetes, hogy a párjának, akivel családot készültek alapítani, vagy a barátoknak, akikkel még sok közös élmény lenne el kelljen gyászolni egy fiatalt. Ha tudja, hogy meghal 1 év múlva nem jobb ha inkább pl. bunkó a párjával, meg csalja, otthagyja aztán mire meg tudja, hogy beteg addigra már rég túl lépett rajta és az új párjával van? Nem jobb a szüleinek, ha inkább azt érzik, hogy furcsa, hálátlan volt a gyerekük, mint ha a szeretett gyermeküket veszítenék el?
2020. máj. 26. 15:24
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy nem jobb.
2020. máj. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
1,8 voltam
2020. máj. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem jobb. Bűntudatuk lesz, és egy életen át kínlódni fognak amiért nem voltak az idióta gyerekük mellett.
2020. máj. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!