Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vannak olyan gondolataim...

Miért vannak olyan gondolataim, hogy ártanék a szeretteimnek?

Figyelt kérdés
Pl. ha valaki háttal van, akkor arra gondolok, hogy fejbe verném egy tárggyal, vagy ha egyedül vagyunk valakivel, senki más nem lát, akkor megfojtanám az adott személyt, vagy egyéb módon ölném meg. Miért gondolok ilyenekre? :( Elmebeteg vagyok? :(

2017. szept. 30. 16:16
 1/7 TR75 ***** válasza:
35%
Kényszergondolatnak hívják az ilyesmit. Elég gyakori.
2017. szept. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miért történik ez? Én soha nem akarnék ártani senkinek, de félek, hogy egyszer elveszítem az önuralmamat, és ez a "másik énem" olyat tesz, amit örökre bánni fogok :(
2017. szept. 30. 16:53
 3/7 anonim ***** válasza:
20%
Jujj, ez félelmetes 😖
2017. szept. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 TR75 ***** válasza:
87%

A kényszergondolat lényege, hogy akaratlanul jön, általában zavarba ejtő, undorító, félelmetes, streszt és szorongást okoz. Viszont amúgy ártalmatlan, tehát nem fogod megtenni. Zavaró tud lenni nagyon, ez okozza a feszültséget. Nézz utána a google segítségével.

Keress meg egy pszichológust.

2017. szept. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk érdemes azért erősen pszichológust felkeresni.


Inkább ne becsüljük le a dolgokat.

Ő segít megérteni a dolog hátterét, és kontrollálni, hogy tényleg ne is próbáld ki ezeket a gondolatokat.


Egyébként nem vagy elmebeteg ettől, senki nem fog hülyének nézni, ne aggódj. Ismerd meg magad, és keress fel valakit, én azt mondom.

Semmit nem veszítesz.

2017. okt. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%
Uhh:/ Nekem is vannak néha ilyen gondolataim. Nem valami jó...:(
2017. okt. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Nekem is voltak ilyen gondolataim gyerek/fiatal felnőtt koromban, bár nem gyakran, mert elnyomtam őket. Akkor gonosznak és félőrültnek gondoltam magam. Azóta tudom, hogy a családom (szinte) észrevétlenül érzelmileg bántalmazott igen keményen, úgy hogy én magam sem voltam ennek tudatában. Megpróbálták elhitetni hogy én vagyok gonosz és elmebeteg, és én el is hittem majdnem, holott ők azok, csak a lelki kínzásom által ők "levezették" a gonoszságukat és "elmebajukat" és ezáltal nagyon normálisnak tudtak tűnni a felszínen, míg én aki nem voltam az, tűntem elmebetegnek (ajánlott utánanézned a "Nárcisztikus anyá"- nak). Rájöttem hogy sem ők sem én nem fogunk megváltozni és nekem ez így elviselhetetlen és látszólag nekik is, de ők mégsem akarták volna megszakítani a kapcsolatot??? Mióta megszakítottam velük a kapcsolatot, teljesen jól vagyok.
2017. okt. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!