Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon súlyos lelki problémáka...

Nagyon súlyos lelki problémákat okozó betegségben szenvedek, de most lehetőségem nyílt megoperáltatni magam, azonban nem saját pénzből. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok, ginekomasztia nevű betegségben szenvedek, azaz a mellkasom hormonális problémák miatt fiatal koromban nőiessé vált, megnagyobbodott.

Azóta soha, senki sem látott levetkőzve, hatalmas komplexusom van miatta. Régebben annyira szenvedtem tőle, hogy az öngyilkosság kísérlete is megfordult a fejemben.

19 éves koromig senki sem tudott a problémáról, mivel ügyesen takartam magam, a ruhákat is úgy válogattam hogy ne tűnjön fel senkinek. Testnevelésre igazolást szereztem, így sosem kellett átöltöznöm. Ha orvosi vizsgálat volt az iskolában akkor aznap nem mentem be nehogy másokkal együtt kelljen levetkőznöm. Strandra sosem mentem ki 13 éves korom óta. 30 fokban is pulóverben járok mindenhová és azt hazudom hogy bőrbetegségem van.

Nem állunk túl jól anyagilag, de elmentem egy plasztikai sebészetre ahol azt mondták hogy cirka 500 ezer forintból tudnának úgy megoperálni, hogy kiváló eredményt kapjak véglegesen. A szüleim felajánlották hogy hitelből kifizetik a műtétet. Viszont nekem óriási lelkifurdalásom volna ez miatt, szegények így is úgy élnek hogy csak a legalapvetőbb dolgokat veszik meg.

Nekem semmi pénzem nincsen, egyetem mellett az albérlet minden pénzemet elviszi amit megkeresek.

belemennétek így a dologba?

köszönöm előre is a válaszokat


2010. júl. 31. 00:28
1 2
 1/15 anonim válasza:
a szüleid is látják, hogy nagy gondban vagy. beszélj velük kérdezd meg, hogy mennyi lenne a hitel törlesztője, ha úgy véled nem olyan nagyon sok, akár menj bele. én ezt csinálnám. de biztos visszafizetném egyszer a szüleimnek, ha lenne rá módom...
2010. júl. 31. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
fogadd el, légy nagyon hálás a szüleidnek, hogy képesek ekkora áldozatra érted és tegyél meg mindent, hogy később vissza tudd fizetni. ne hagyd elmenni ezt a lehetőséget, mert nem is sejted, hogy mennyi mindenben gátol téged lelkileg az a két mell :(
2010. júl. 31. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz tanácsot adni, de megpróbálom. Én a helyedben belevágnék, hiszen ahogy leírtad, a betegséged Téged nagyon kellemetlenül érint, ami a műtét segítségével megszűnhet. Én csak a saját szüleimből tudok következtetni. Ők se gazdagok, de a lehetőségeikhez képest minden megadtak nekem és a testvéreimnek, hogy nekünk jobb legyen (taníttatás, stb.). Valószínűleg Nekik is a Te boldogságod a legfontosabb. Az elsőhöz hasonlóan javaslom, hogy beszéld meg a szüleiddel, hogy tudjátok-e vállalni anyagilag. Nem tudom, hogy dolgozol-e most az egyetem mellett, de ha nem, akkor ha tudsz, vállalj el valami diákmunkát az egyetem mellett és akkor tudsz nekik segíteni a részletek fizetésében.
2010. júl. 31. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. TB nem támogatja egyébként vagy legalább nem járul hozzá? a kétgyermekes anyák hasplasztikáját is támogatják, amennyire tudom. ez éppúgy az élet minőségét javító beavatkozás.
2010. júl. 31. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Milyen magas vagy és hány kiló? Én közel 100 kg vagyok és kicsit nekem is nagyok a "melleim". Nem lehet neked is csak ez van?
2010. júl. 31. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

1. vagyok

ahogy keítra nem úgy túnik, mintha lenne rajta felesleg /bocsánaat a fogalmazásért.../ mert akkor vszínűleg nem titkolná.

2010. júl. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

*leírta

és még annyi h az orvosok is látják a betegségét...

(nem akarok bunkó lenni szal nem tom hogy fogalmazzak)

2010. júl. 31. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló problémám van, de nem nagyon zavar.
2010. júl. 31. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az Egyesült Államokban 15 millióan ginekomasztiások, de a többségük nem tud róla, vagy csak szégyenli magát.

Ez egy viszonylag gyakori betegség.

2010. júl. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

500 ezer forint nem sok pénz a mai világban... illetve elkölteni nem sok, megdolgozni érte igen...

Ha a szüleid felvesznek ennyi pénzt, akkor kb. 800 ezret kéne visszafizetniük. Nem tudom, hogy hány féléved van még a munkábaállásig, ezért két lehetőség van. Ha hamarabb kezdesz el dolgozni, mint ahogy lejárna a hitel, akkor átvállalhatod tőlük a maradékot és egy adóságrendező hitellel kifizetheted az eddig visszatörlesztett pénzt. A második lehetőség az, hogy mire elkezdenél dolgozni, addigra már 100%-ban törlesztették a kölcsönt. Akkor fel kell venned egy hitelt, hogy visszafizesd nekik.

DE!

A szüleidnek nem hiszem, hogy számítana a pénz a boldogságoddal kapcsolatban. Ha nincs rá mód, hogy visszafizesd nekik a pénzt, akkor sem fognak megharagudni, ebben biztos vagyok.

2010. júl. 31. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!