Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a . "Jóban...

Mit gondoltok a . "Jóban rosszban, egészségben betegségben. "-ről?

Figyelt kérdés

Az emberek belegondolnak ebbe egyáltalán mikor összeházasodnak ?

Van ennek jelentősége egyáltalán ?

Olyanokat olvasni apróságokért, vagy normális problémák miatt az ember itt kérdi elváljon e vagy mi legyen. .. rosszban ...


2011. ápr. 10. 16:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

a barátnőm 25 éve házasodott templomban. A férje egy agresszív állat, folyton üvöltözik vele, már nem is normális. Mikor megkérdeztem, hogy miért nem válik el, azt válaszolta: Megfogadtam,hogy egészségben, betegségben, szegénységben és gazdagságban sem hagyom el.

Látod ilyen emberek is vannak még.

2011. ápr. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Igen belegondolnak, föleg akik komolyan gondolják, és nem válnak el minden csip-csup probléma miatt.
2011. ápr. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 kisnita ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok vele, hogy aki megfogadja -tehát házasságot köt- az tartsa is be. Szerintem sokan ezért is nem házasodnak össze "csak" együtt élnek, túl sok nekik ez a kötöttség.

Mi is együtt élünk, de ha arról lenne szó én megfogadnám, így hogy "csak" együtt élünk ígyis ugyan úgy érzek, szóval nekem ilyen szempontból nem tabu a házasság.

2011. ápr. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16:36 - önsorsrontók?
2011. ápr. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha a házastársak szeretik egymást, akkor az a természetes hogy jóban rosszban együtt. Mindenhol így kellene hogy működjön!Az ember akit szeret, azt betegen is szereti!Sajnos van olyan aki csak a jóból veszi ki a részét, ha baj van akkor lelép.
2011. ápr. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Én komolyan gondolom.
2011. ápr. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok házasságpárti, de kapcsolatban is ugyanúgy törekszem ugyanerre. Ha két ember szereti egymást, akkor ez evidens szerintem..

Viszont amit az első hozzászóló élt, az mártírság, nem házasság. Ha a férj üti-vágja az asszonyt, akkor azzal már megszegte szerintem azt az esküt, amit a templomban tett..

2011. ápr. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem épp a fordítottja van. Sokan azért, mert házasságban élnek, azt hiszik, hogy tehetnek "rosszat", és "egészségtelent", akkor is mellettük marad a másik.


Ugye egy betegségben szerintem alap, hogy kitartok a másik mellett. HA azt nem magának okozta. Pl. ha mondtam neki, hogy kevesebb szalonna, pia, de nem teszi, és ennek ellenére mondjuk szívinfarktust kap, lehet, hogy otthagyom, mert szeretem, de ezek szerint őt nem érdekli, hogy én aggódom érte, és még sok-sok évig együtt akarok vele lenni.

A rossz meg... hát az a baj, hogy a rossz mindenkinek más, nincs definiálva az esküben.

2011. ápr. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen komolyan gondolnám ha oda kerülne a sor. Ha szeretek valakit azt mindenestül szeretem.
2011. ápr. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én komolyan gondolom...

De azt a rosszat már ne a párom idézze elő (pld. agresszió, alkohol stb). Az egészség, betegség az pedig tiszta sor.

Nálam még a megcsalással verné ki a biztosítékot...

Összes többi esetben kitartanék és ki is fogok tartani mellette...

2011. ápr. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!