Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerek, anyagiak, másnál hogy...

Gyerek, anyagiak, másnál hogy működik?

Figyelt kérdés

Úgy hozta az élet, hogy munkanélküli lettem a vírus miatt. Életemben egyszer voltam munka nélkül, amikor még nem volt párom.


9 éve vagyunk együtt, van egy 3 éves gyerekünk.


Eddig úgy volt, hogy a gyerekre teljes egészében én költöttem. Születése óta. Most, hogy nincs munkám, és fogytán a kis félretett pénzem, kellene a gyereknek nyárra szandált venni, de nem tudok most 10 ezer ftokat kifizetni, mégis tőlem várja a párom, hogy megvegyem.

Pedig ő alap esetben is több, mint 2x annyit keres, mint én.


Másnál ez hogy működik?


2020. jún. 7. 12:49
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
65%

Mi megbeszéltük, hogy beadunk x összeget minden hónapban (nagyjából előre kikalkuláltam mennyi a rezsi). Ebből egy bizonyos összeget teszek félre ún. megtakarításra, egy másik borítékba nyaralásra, a maradékból fizetem a rezsit, kaját intézzük a bevásárlásokat (pl. tisztítószerek) és a gyereknek a ruházkodását. Saját ruházkodásainkat magunknak fizetjük. De pl. férjem van, hogy magától is ad a gyereknek pénzt ruhára. Nekünk ez nagyon bevált, minden évben nyaralunk, és a megtakarítás is szuper, hogy amikor elromlik valami (pl. most a cirkónkban egy panel potom 70 eFt) nem gond, hogy honnan legyen rá pénz. Amikor úgy éreztem, hogy nem elég a beadott pénz, átbeszéltük és onnantól emeltünk a beadandón.

Férjem testvéréék (két gyerekkel) ugyanazt az elvet követték, amit a kérdező. A csaj költött a gyerekekre, a pasi a rezsit és a lakással kapcsolatos dolgokat fizette, autót tartott fent de láthatóan nem működött, állandóan pénzzavarban voltak, nem beszéltek meg soha semmit, hogy mibe vágjanak bele nem jártak nyaralni gyakorlatilag rá is ment a kapcsolatuk (pedig összességében majdnem kétszer annyi volt a nettó bevételük, mint amennyit mi havonta beadunk összesen). Soha nem mennék bele hasonló költségvetésbe, a mienk szuperül működik, bárki mással is csak ilyen feltételekkel élnék együtt. 49/N

2020. jún. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
77%
11-es vagyok, természetesen amikor munkahely váltásban voltunk (esetleg munkanélkül is), soha nem volt kérdés, hogy addig szűkebbre vettük a költekezésünket és egy fizuból éltünk! Ez sem okozott gondot.
2020. jún. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
85%

Tehát mondjuk te keresel 200at ő 4et, a kislánynak pedig meg kell nézned, hogy ekkora fizetésből milyen drága cipőt, ruhát mikor ha együtt kezelnetek a pénzt megvehetnetek a Dragabat is?

Ha nincs pénzed a kislány a legolcsóbb Párizsit eszi amikor vehetnek közösen is jó minőségű felvágottat is?

2020. jún. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
72%
11-es! Miért kell ezzel a borítékokkal variálni, meg hogy ki mit fizet és mit tesz félre. Akkor már miért nem közös kassza? Ott egyértelmű, hogy mennyi van és mennyiből lehet gazdálkodni.
2020. jún. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
93%

Egy normális családban a gyerek dolgai eleve közös kasszából vannak fizetve. Soha életemben nem hallottam még ilyenről, hogy egyik szülő úgy gondolja neki nem kell fizetnie a gyerek cuccait. Legfeljebb ott, ahol elváltak és az egyik szülő leszarja a családot. Még ott is ahol a szülők külön kasszán vannak, a gyerek dolgai az mindig közös.

Te is aztán jó embernek szültél gyereket...

2020. jún. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
88%
Mi az hogy az apa nem fizeti a gyerek kiadásainak a felét? Megmondanád miért maradtál egy ilyen pö.cs mellett?
2020. jún. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
90%

Megmondanam neki hogy egy hónapban költöttem eddig a gyerekre átlagosan x összeget (saccolnék valamit) ezt beszoroznam 36tal és a felet megkérném hogy haladéktalanul utalja at a számlámra + innen minden gyerek körüli kiadást felezünk.

Ha nem tetszik neki vagy nem hajlandó akkor válás, onnantól majd a bíróság kötelezi, hogy havonta utaljon.

2020. jún. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
7%

Érdekes válaszok ám!


máskor meg mindig lejön, hogy egy nevelő/mostoha szülőnek nem kell fizetnie semmit a nevelt/mostoha gyerekének, még akkor sem, ha csak 1 szülő van a képben.

2020. jún. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Itt közös a gyerek, ezért nem is értem, miről beszélsz.
2020. jún. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

A 17-es nem is mond hülyeséget, jobban járnál, ha elválnál tőle, mert akkor havi x összeget kötelező jelleggel a gyerekére kellene költenie...

Brutál amúgy, hogy ilyen helyzet egyáltalán előfordulhat. 2x el kellett olvasnom a kérdést, mert elsőre azt hittem, félreértettem és nem közös a gyerek. Bár ez még úgy is meredek lenne.

Azért érdekelnének a részletek. Kajára pl hogy költötök? Minden bevásárlás alkalmával felesben fizettek, de amit a gyerek eszik, azt te fizeted pluszban? Vagy ha a férjed vesz egy zacskó chipset, amit egyedül eszik meg, akkor azt lemínuszoljátok a te részedből és ő annyival többet fizet? Ergo vezetitek, ki mit és mennyit eszik?

Kriminális, hogy mik vannak 😃

2020. jún. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!