Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz családfő vagyok, amiért...

Rossz családfő vagyok, amiért nem zavar hogy meghíztunk?

Figyelt kérdés

Az utóbbi két évben kicsit meghízott a család. Vagyis feleségem az, aki a legkevesebbet, rajta csak annyi látszik, hogy teltebb lett. Viszont én és a két kamasz fiúink sokat híztunk.

Az történt, hogy régen nagyon sokat kellett nélkülöznünk. Nagyon nem ment a szekér. Leginkább biciklivel közlekedtünk mindenhova, autónk nem is volt, és az ételen is spórolni kellett sokszor. Így mind nagyon vékonyak és fittek voltunk, de inkább szégyelltem magam amiért nem tudok biztosítani a családomnak. Soha nem mentünk nyaralni, a fiúkat sportáborba küldtük ha volt rá módunk, hogy mégse érezzék, hogy nem volt gyerekkoruk.

De két évvel ezelőtt fordult a kocka, befutott a vállalkozásom és végre pénz állt a házhoz. Emelkedett az életszínvonalunk, csordultig telt a hűtő és a kamra. Nem kellett többet éhesen lefeküdni. Legtöbbször addig ettem míg már fájt a hasam. A fiúkat is buzdítottam, hogy egyenek, most már lehet amennyit csak szeretnének. És igen is jó volt látni, hogy azért teszik le az evőeszközt mert már nem fér be több, nem azért mert elfogyott az a kevéske, ami volt. Utána még jöhetett desszert ha kértek. Párom nagyon szeret főzni ránk most, hogy van miből. Lett autó, 2 is. Mindenhova azzal megyünk mert végre megengedhetjük magunknak. Sporttábor helyett együtt mentünk nyaralni.

A hirtelen jött jólétben gyorsan pocakot eresztettünk. A kis pocak óta meg elismerem jó kövérek lettünk. Én 51 kilót híztam, a fiúk is mindketten 35-40 körül, feleségem egyedül csak 15-öt.

De engem ez mind nem zavar, sőt kifejezetten büszkének érzem magam, hogy nem kell nélkülöznünk és ilyen jó anyagi helyzetbe kerültünk. Örülök, hogy akkor is ehetek még ha már nem vagyok éhes. Jó érzés. És az is jó érzéssel tölt el, hogy egy kiadós vacsora után a fiúk még majszolhatnak este valamit, hogy jóllakva tele hassal feküdjenek le aludni. És annak is, hogy párom megengedheti magának, hogy kevesebbet dolgozzon és lazítson kicsit.

Egyedül apósom az, aki mindig fejemhez vágja, hogy hogy nézünk ki, és hogy nem szégyellem magam? Hát nem, de akkor megkérdezlek titeket is.



2020. jún. 16. 23:56
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
85%

Gondolom az nem lesz jó érzés,ha emiatt bántják a fiúkat. Ha nem nyaralni mentek majd hanem kórházba az elhízás okozta betegségek miatt. Gondolom az is jó lesz majd,hogy a fiúk nem lesznek esetleg magabiztos felnőttek és van rá esély,hogy a nők is kihasználják majd őket. Nyilván az is jó érzés lesz majd nekik,hogy ne adja Isten nem latja a papa az unokáit....

Szívemből mondom,hogy örülök,hogy rendeződtek a dolgok. Tudom,hogy milyen nélkülözni,de most már kiélveztetek és fogjatok hozzá a sporthoz és az egészséges ételekhez

2020. jún. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
80%

Igénytelen lettél,-ez a mentalitás az elmaradott országokban dívik, hogy aki kövér, az gazdag- főleg, ha 2 év alatt 51 kilót felszedtél. A hízlaló hozzávalók az étkezésed legolcsóbb részei.

Remélem trollkodsz..

2020. jún. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen megértelek, és gratula az elért sikerekhez. :)

Viszont hosszú távon nem tesz jót ez az egészségeteknek, jó lenne figyelmesebben táplálkozni, többet mozogni. Azt is lehet együtt, meg mostmár pénz miatt is több a lehetőség valami jó kis hobbira amiben esetleg fiúk örömüket lelik. :) Vigyázzatok magatokra!

2020. jún. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
88%

Ez ugye vicc es adatot gyujtesz? :-)


Amugy jol eleresztettetek magatok. A hutot es a kamrat egeszeges etelekkel tedd tele. Jofele salataval es natur grillezetthusszelettel is teleehetitek magatokat es kaloriaban es egyeb karos anyagban a negyede mint egy jofele mukajanak.

Egyebkent csak bealltal a jofele elhizott magyarok taboraba. Nezz szet az utcakon nem latsz sovany embert mar...hahaha

2020. jún. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
96%

Elsőnek teljesen igaza van. Tudom milyen az amikor a sok rossz után anyagilag helyreáll az ember és csomó mindent megengedhet magának.

Megértem hogy jó érzés dőzsölni meg jól bezabálni mindenféle jóból.

De itt lenne az ideje életmódot váltani az egészséges irányba és közösen belekezdeni egy sportba és szépen lassan lehet fogyni közösen a családdal.

Apósodnak teljesen igaza van hogy hogy néztek ki, mert ha van pénz akkor inkább egészséges ételekre kellett volna költeni és odafigyelni magatokra, de nyilván az is érthető hogy kegyetlenül ki voltatok éhezve. Apósod jót akar mert nyilván tudja hogy egy ilyen mértékű elhízás mivel jár, főleg hosszútávon köszön majd vissza ha nem változtattok ezen. Pont most kéne fittnek kinéznetek mert telne erre is meg arra is ami lehet mozgás, egészséges életmód rengeteg egészséges kaja van a világon amit otthon is megtudtok csinálni és valószínű anyagilag is belefér hogy megvegyétek. Amit régen a magyarok megszoktak alap kajákat meg azt hogy mindent kenyérrel esznek erről kellene sürgősen leszokni! Én is gyerekkoromban ehhez szoktam de amikor megtudtam hogy ez így mennyire nem jó, mert csak hizlal és normális tápanyag nem kerül be, mert hiába lakok jól, az nem azt jelenti hogy megfelelően vagyok táplálva mert alig esz energiám fejlődni. A gyerekeidnek ameddig még kisebbek 16 év alattiak addig kellene inkább minőségi kajákkal tömni hogy normálisan fejlődjenek és a sport táborokat is megtarthattátok volna egész nyugodtan.

Persze tudom hogy élvezted hogy van mihez nyúlni és jut erre is meg arra is, ebben igazad van, de most hogy 2 éve így kidőzsöltétek magatokat ideje szépen leállni és új életmódba kezdeni akár holnaptól! Vacsora utáni nasikat el kell felejteni! Ez a hízás fő oka. meg nem is kell nasizni mindennap, felesleges, telehassal sem jó aludni, igaz üressel sem, de evés után minimum 2 óra teljen el alvás előtt, ez a normális. A szervezetnek is ez lenne jó. Persze lehet nasizni, mert miértne lehetne, csak ésszel kellene és mértékkel.


meg gondolom te sem szeretnél az elhízás miatt kórházba kikötni és utána egy rakás gyógyszert szedni amire 15-20 ezer forintod elmegy csak arra havi szinten! Sajnos sok ilyen embert ismerek akik kövérség miatt betegek lettek és szednek gyógyszert és mi pénzeket ráköltenek basszus...

Én is szedek gyógyszert szerencsére nem olyan vészes árban és csak egyet, de az nekem mondjuk az egy régi idegösszeomlás miatt van de csak remélem hogy ennél több nem lesz. Ezért teszek érte én is.


De rajtad áll, csak jó lenne ezen elgondolkodni. Örülök hogy jóra fordult minden, nem sajnálom tőled, nem irigyellek mert nekem sincs okom panaszra (szerencsére) csak oda kell figyelni a saját érdekedben és persze a párod meg a gyerekek érdekében is.

2020. jún. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
90%
Ez csak kamu, a jobban megírt fajtából, de attól még kamu.
2020. jún. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim válasza:
80%
Hasonló volt a szitu nálunk.Mi ettermekbe,kfc, meki stb kezdtünk jarni.unalombol is kajálni. Különben en is szívesen főztem mindennap mindenféle finomat. de nem szedtunk össze ketten sem 50 kilót.parom 18 kilot én 7 ot 3 év alatt . De engem rettentően zavar a kövérség.szinte minden betegség abból szarmazik. Megcsak a levegő vetel sem olyan mint vekonyan.Raadasul a látvány..... A ruharol meg ne is beszéljünk. Időben kelett volna megallni, és most nem kellene belefogni egy nagy éhezős dietaba. Mert innentől kezdve nagyon nehéz leesz megutalni a kaját. Teljes életmódot kell váltani. Ne az étel legyen az örömotok. Egyetek meg barmit de mértékkel!
2020. jún. 17. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
89%

51 kilót fölszedni az nagyon durva. Akkor most te 110-120 kg körül lehetsz? A gyerekek meg kamaszként 85-90 kg körül?


Én nem tudom, hogyan éltetek előtte, de én kisgyerekkorom óta annyit eszem, amennyi belém fér, de 6-8 kg-nál nagyobb ingadozásaim sosem voltak, és most 47 évesen 180 cm-hez vagyok 72 kg. Úgy, hogy semmi időm nincs sportolni. Úgy, hogy soha nem kellett az élelmen spórolnom. Úgy, hogy sosem érdekelt, mi számít egészséges ételnek egyesek szerint, én azt eszem, ami nekem jól esik.

Majd jön a magas vérnyomás, a cukorbetegség, aztán járhattok orvostól orvosig. A gyerekeid pláne, ha már kamaszként ilyen elhízottak. Ne légy erre büszke!

2020. jún. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
90%
Az ilyen kérdésekért regisztráltam. XD
2020. jún. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 lencsefőzelék ***** válasza:
87%

Gratulálok! :D

Van, aki azért él, hogy egyen, és van, aki azért eszik, hogy éljen. Ezexerint ti nem az utóbbiak közé tartoztok.

Azt azért elárulom, hogy tele gyomorral nem jó lefeküdni, legalább 2-3 órát hagyni kellene neki, hogy megeméssze a kaját. Éjjel a gyomornak is pihennie kéne, nem emésztenie... És ha ennyit híztatok, az azt is jelenti, hogy a belső szerveitek elmozdultak a helyükről, ami előbb-utóbb rendellenes működéshez fog vezetni. Nem baj, most úgyis szabadítottak fel kórházi ágyakat szép számmal.

2020. jún. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!