Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Néha miért bánnak velem a...

Néha miért bánnak velem a családtagjaim úgy, mintha én egy tehetetlen, önállótlan már-már a szellemi leépülés felé tartó ember lennék?

Figyelt kérdés
A konkrét eseteket pár sorban vázolom. Ha a férjem nincsen itthon - kórházi kezelés, vagy egyéb okok miatt - olyan részletességgel magyaráz el egyszerű tennivalókat, mint egy öt éves gyereknek. Én ki tudom vinni a kukát, nem felejtem el, csak azért, mert ezt ő szokta csinálni. Be tudom zárni a kerti kaput, még akkor is, ha meg kell kicsit húzni befelé. A lombot össze tudom gyűjteni. Nem vagyok sem lusta, sem nyafogós. Vannak betegségeim, de attól én még mindent el tudok látni. Takarítok, sütök, főzök, rendezem a kertet. Szellemileg sem vagyok leépülve, én sokat olvasok, online sok mindent el tudok intézni az interneten is. Nem vagyok buta. Sok mindenhez hozzá tudok szólni, ha társaságban vagyok. A lányom - egy stresszes napon - úgy kezelt egy bankautomatánál, mintha még soha nem csináltam volna hasonlót. Igaz ellenkező irányba indultam el, mert ahol használni szoktam, a bolt bal oldalán található az automata. Telefonszámlát akartam befizetni. Odaáll mellém, és minden egyes lépést elmagyarázott, majd megjegyezte, hogy ebben a korban már nem olyan friss az ember agya. Már nagyon régóta használom az automatát, nem szorulok segítségre. A szemem nem a legjobb, ezért közel kellett hajolnom a billentyűzethez. Csak ennyi nehézséget okozott a művelet. A számítógépet régóta használom, sok mindent meg tudok rajta csinálni, ismerem az Microsoft office programokat is. Nem értem! Vagy mégis? A saját fontosságukat, "felsőbbrendűségüket"akarják ezekkel éreztetni velem? Nem könnyű ezeket tolerálni, mert hiába mondom, hogy képes vagyok rá, újra és újra előfordulnak hasonló esetek.

#anya-lánya kapcsolat #a fontoskodó férj #a családfő #lekezelő partner
2017. okt. 27. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ad vissza nekik mikor ők felejtenek el valamit amit amugy tudniuk kell .pont olyan lassan stb hátha észre veszik magukat.
2017. okt. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Hány éves vagy?
2017. okt. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nekem is az első pár sor után az ugrott be, hogy a férjed nyilván azt hiszi, nélküle megáll a világ,ráadásul ha kórházba is kell mennie, nyilván Ő is szeretné fontosnak érezni magát, hogy Ő most hiányzik otthonról - ezzel akár leplezve a betegség miatti félelmét, stb.

A lányod meg egyszerűen csak segíteni akart - szerintem.

2017. okt. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Említettél valami betegséget magadnál is, miről van szó? Illetve mennyi idős vagy? Nem lehet, hogy ezek miatt van?


Ezeket szerintem amúgy folyamatában kell leállítani. Nem utólag megbeszélni, hanem ha érzékeled ezeket, rögtön szólni érte. Pl. megkérni a lányodat az automatánál, hogy lépjen odébb, ne álljon így mögötted, mindjárt végzel.

2017. okt. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy olvastátok, és válaszoltatok. Igen lehet, hogy a férjem most azt hiszi megáll az élet itthon, az is benne van, hogy az ő félelmei miatt túlozza el a dolgokat. Le szoktam állítani elég hamar őket, de nem mindig veszik észre magukat. 64 éves vagyok, a pajzsmirigyemmel vannak bajok, és annak járulékos nyavalyái is nehezítik az életemet. El fogok gondolkodni mindenki válaszán, és talán le is fogok nyugodni.
2017. okt. 28. 13:50
 6/6 anonim ***** válasza:
A pajzsmirigy milyen járulékos próblémákat okozhat?
2022. júl. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!