Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Baj, ha én nem akarom elkötele...

Baj, ha én nem akarom elkötelezni magam még egy jó pár évig? Ettől ki fognak nézni?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, még mindig olyan, mint kamaszkoromban. Úgy értem, szinte ugyanúgy nézek ki, habár nőiesebb lettem, ugyanazokon a dolgokon nevetek, ugyanolyan céljaim vannak, mint kamaszként. Egyedül az változott, hogy egyetemre járok, már szülői engedély nélkül járhatok bulizni és van munkám, amiből eltartom magam függetlenedve a szüleimtől. Szóval önálló lettem, de még ugyanúgy "gyerek aggyal" rendelkezem. Én olyan társaságban vagyok, ahol a legfontosabb a fiatalság élvezése, új dolgok kipróbálása, tapasztalatszerzés. Minden barátom így gondolkodik. Kicsit olyan, mintha álomvilágban élnénk, legalábbis én mostanában így érzem. Néha, mikor ülök a parkban, látom,a hogy nálam fiatalabb, 20-21 éves lányok már babakocsit tolnak vagy a kisgyerekükkel sétálnak. Én ebbe a szituba bele se tudnék gondolni. Ami aggaszt, hogy ismerkedem, flörtölök, randizom, nem vagyok egyéjszakás kalandokat kedvelő típus, de mondjuk úgy, hogy nem szeretem elkötelezni magam vagy komolyabb kapcsolatba bonyolódni. Szüleim nem, de idősebb emberek, ismerősök folyton kérdezgetik, hogy mikor házasodom meg, mert hogy az ő lányuk, meg fiuk már 20 évesen házasodott. Annyira fura és erről beszélgettem a szüleimmel, hogy most tényleg én gondolkodom hülyén és az a normális, hogy 19 évesen házasodik valaki és 22 éves korára már 2 gyereke lesz? Könyörgöm, még csak 23 vagyok, fiatal felnőtt, 20as éveim elején, miért kéne már az elköteleződésen gondolkodnom? Annyira nem értem ezt, hogy ez mióta "elvárás".
2010. aug. 2. 00:30
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%
Alapból kis faluban laksz és a szüleidnek max érettségije van?
2010. aug. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Honnan jött ez a következtetés? Fővárosban élek és tanárok gyereke vagyok.
2010. aug. 2. 00:36
 3/26 anonim ***** válasza:
80%
Én 21 vagyok és egyenlőre én sem szeretnék még babát meg házasságot.Évek óta van párom de még az összeköltözést se tudom egyenlőre elképzelni.Ugyanúgy gyerek agyam van szinte bár azért sok midnent másképpen látok.
2010. aug. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
És egyátalán nem baj hogy még nem szeretnéd(előző vgyok) nekem az ismerőseim 80%-a házas,gyereke van vagy valami hasonló.
2010. aug. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Az komoly. Én el sem tudnám képzelni, hogy tologassam a gyereket, meg háziasszony legyek ennyi idősen.
2010. aug. 2. 00:38
 6/26 anonim ***** válasza:
Fura a gondolkozása a környezetednek.
2010. aug. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
73%
Ne aggódj velem ez 31 évesen történik. :-))))))
2010. aug. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem neked van igazad, és azt nem értem aki 19évesen szül..hova rohan?:D Sok sikert a pörgéshez;)
2010. aug. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
57%
mondjuk én még csak 19 vagyok, de kizártnak tartom hogy az elkövetkező években családot alapítsak. az elkövetkező éveket úgy értem, hogy az elkövetkező 10 évben semmiképp...
2010. aug. 2. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Van egy 29 éves barátom, aki bejárta már a fél világot, izgalmas élete van, olyan, mint egy kamasz, de ugyanakkor saját egzisztenciával rendelkezik és esze ágában sincs lekötni magát, noha már a vele egykorú barátai 90%ának családja van. A begyöpösödöttek leszólják, de ő tökéletesen boldog ember. Én tisztelem őt az életviteléért és eddig azt hittem, engem még nem találnak meg a hülyeségükkel az emberek, mint pl. a házasságra való buzdítás.
2010. aug. 2. 00:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!