Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, mennyire fogadnátok...

Szülők, mennyire fogadnátok el a gyereketek választottját ilyen esetben? Hogy tekintenétek rá?

Figyelt kérdés

A barátommal nem régóta vagyunk együtt, összvissz 6 hete. Viszont az előéletünkről azt tudni kell, hogy lényegében együtt nőttünk fel, mert a családjaink jóban vannak, a nővére a legjobb barátnőm kisovis korunk óta, úgy jártam egy időben hozzájuk, mintha haza mennék. De már nem vagyunk gyerekek, én 24 vagyok, ő 22. Az évek alatt eltávolodtam tőle is, a barátnőmtől is, a családtól is. Nem szándékosan, de az egyetemmel megnyílt előttem egy másik világ, az utóbbi 4-5 évben rengeteget utaztam, többször éltem külföldön is huzamosabb ideig és keveset voltam otthon.

Ő sokkal nyugisabban élt, hétköznap Budapesten volt és suliba járt, hétvégente hazajárt. 16 éves kora óta barátnője volt, mindenki úgy gondolta, hogy 1-2 éven belül házasság lesz a vége és jönnek az unokák. Aztán jöttem én a képbe... Elhagyta miattam a lányt, otthon még csak a szakításról tudnak, de eléggé felháborodtak. Vagyis nem ez a jó szó, hanem inkább sajnálják a lányt. Ő nehéz családi háttérrel rendelkezik, a szülei szörnyen viselkedtek vele egész életében és a barátom családja volt neki "a család". Rendes és szorgalmas lány volt, ez tény és való. Én is ismerem, velem is mindig kedves volt, de a barátom mondta, hogy a végére a kapcsolatuk egyszerűen kihűlt. Már csak éltek egymás mellett és rutinszerűen csináltak mindent. Nem volt jó a kapcsolatuk. Szeretne hazavinni a barátom úgy, mint a barátnőjét, de félek a reakcióktól...


Én ennek a lánynak a szöges ellentéte vagyok. Nem vagyok kis szorgalmas házitündér, aki a bolognaihoz még a tésztát is maga csinálja. Sem olyan, akinek az egyetlen vágya, hogy feleség legyen, aztán szüljön 3-4 gyereket és otthon legyen velük. Mert a barátom családja ilyen, vagyis az anyukája. Mondta mindig, hogy ő már 15-16 évesen is arra vágyott, hogy feleség ("-né") legyen, 18 évesen már kisbabát akart és hogy neki azóta van értelme az életének, amióta anyuka. Otthon van közel 25 éve és neki ezzel teljes az élete. Azért szerették ennyire a barátom exét, mert ő ugyanígy gondolkozott. Párszor beszélgettünk, és sosem értette, hogy miért akarok megtanulni egy 5. idegennyelven is, miért akarok külföldön tanulni, vagy hogy nem vágyom komoly kapcsolatra. Mert hogy ő alig várja, hogy lediplomázzon valahol és aztán lehessen gyereke, de hogy igazából ha már 18 felett terhes lenne, akkor is megtartaná. Szóval én nagyon nem ez vagyok.


Ezért is félek az újbóli bemutatástól, mert mikor szakítottak, anyukám is azzal hívott fel, hogy a barátom kidobta azt a szegény lányt, pedig ilyen jólelkű barátnőt még egyet nem fog találni. És hogy ez a lány főzött, mosott, takarított otthon, egyetem mellett dolgozott is és a család már arra kötött fogadást, hogy 1, vagy 2 év múlva lesz esküvő.


2020. júl. 5. 12:27
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
74%
Nem venném komolyan a kapcsolatot. Idősebb vagy nála, belemásztál a kapcsolatába. Eddigi tapasztalataim alapján ennek sosincs jó vége. Ismerek olyan pasit aki világéletében így cserélt baratnőt, már megvolt az új amikor a korábbit dobta. A nő meg mindig örült magának, hogy a pasi őt választotta a másik helyett. 1-2 év múlva meg ő lett ugyanígy lecserélve.
2020. júl. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Nem másztam bele egyáltalán! Találkoztunk egyszer ő is baráti társasággal volt, én is. Beszélgettünk, nosztalgiáztunk, utána írt, ott folytattuk. Valami elindult ott akkor, de én sosem voltam senkinél második. Itt sem. Beszélt a kapcsolatáról, a problémáikról, hogy minden egyes családi eseményen előjön a "hol van már a gyűrű és a baba?" kérdés, meg hogy nagy volt rajta a nyomás emiatt minden oldalról és ő huszonévesen még nem akar egy családról gondoskodni, hanem élni szeretne. A barátnője meg már 18 éves kora óta babát akart. Szóval itt már ezzel is gond volt, nem az én személyem tette ezt tönkre.


Mondtam neki akkor is, hogy ne miattam szakítson, hanem maga miatt.

2020. júl. 5. 12:45
 3/28 anonim ***** válasza:
85%
Miért nem mondja a barátod a szüleinek hogy xy az j barátnője, szeretné hazavinni? Miért neked kell ezen idegeskedned? Ha bármit is komolyan gondol veled, álljon a szülei elé és mondja meg ki vagy, aztán a reakcio fényében eldöntitek, akarsz-e hozzájuk menni mint a barátnője.
2020. júl. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
75%

Igenis belemásztál a kapcsolatba csak nem erőszakosan.

Sose értettem hogy valaki hogy tud valakivel együtt lenni ha éppen több éves kapcsolatból lép ki az illető. Fel se tudja az előző kapcsolatát dolgozni.

Félre ne érts nem téged hibáztatlak hanem a fiúd. Ha ennyire két külön világ volt az előző párjával akkor miért maradt vele eddig? Miért hülyítette?

2020. júl. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
36%
Az a kérdés, a barátod hogyan vélekedik rólad, hogy te más vagy, mint az exe, neki inkább olyan lány kell, mint te, és lehet, ezért nem működött közöttük a kapcsolat? Vagy csak fellángolás vagy a részéről?
2020. júl. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
43%

Figyi lehet első találkozáskor úgy kéne hazamennetek hogy barátilag, hogy eszetekbe jutott a régi barátság találkoztatok, aztán szépen egyértelműsítitek hogy összetartoztok, ott előttük jöttök össze.


4-es akkor mászott volna bele a kapcsolatba, ha rámászott volna a gyerekkori barátjára, és addig kereste volna míg nem szakít a lánnyal, itt erről szó sincs, szimplán a sors összehozta őket újra egy-egy baráti társaság találkozójakor. Ha szerette volna a lányt a gyerekkori barátja akkor ez a találkozó sem sarkalja arra, hogy szakítson vele. A szakítás ténye valószínűleg már jóval előbb megfogalmazódott a srácban, mint hogy találkozott volna a régi gyerekkori barátjával.


Amúgy meg lehet mindig is titkon élete szerelme volt a kérdező, és a kérdező is most ért meg a vele való kapcsolatra, de nem mászott bele a srác kapcsolatába, hiszen jelezte, hogy miatta ne szakítson, nem adta alá a lovat,nem ő kereste a találkozó után, magyarán szólva nem mászott a srác nyakára, hanem szabadon engedte, inkább azt kell nézni hogy két embernek igazi kapcsolata legyen mert máskülönben elhidegül egy idő után vagy ellentétek lesznek, ha nem igazi.

2020. júl. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
40%
A srác lehetőséget adott az exének hogy olyan férfit találjon aki hasonló mint a lány, mert a leírói részben a srác szöges ellentéte a lánynak.
2020. júl. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
12%
6-os, 7-es vagyok.
2020. júl. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
50%
Ha valaki a szöges ellentéte minek hülyíti? Nem most derült ki, hogy a csaj lagzit és gyereket akar hanem jó 4 éve, ha nem több. Már rég megadhatta volna a lehetőséget a lánynak, hogy hozzá illőt találjon. De inkább gerinctelen volt, várt négy évet és kidobta másért. Álom pasi
2020. júl. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
72%
Azért az irreális elvárás, hogy a tiniszerelemből házasság legyen minden esetben
2020. júl. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!