Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom tesojáéknak babájuk...

A párom tesojáéknak babájuk lesz. A párom lesz a keresztapa, keresztanyát viszont nem választottak, hanem majd ha a párom megházasodik ő lesz. (Ők sem házasok) Ez így rendben van?

Figyelt kérdés
2 éve vagyunk együtt, nem azzal van a bajom hogy nem engem választottak keresztanyának, viszont nekem ez nagyon kellemetlen.Hogyan menjek így a keresztelőre? Olyan mintha együtt várnánk hogy legyen felesége a páromnak. Többen is kérdezték hogy mi leszünk-e a keresztszülők, és megalázó számomra elmondani hogy csak a párom, keresztanya nem lesz. Ráadásul jó viszonyban vagyok velük ezért nem értem ezt a döntést hogy keresztanyát nem választottak.

2019. jan. 6. 12:04
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
19%
Én nem értem. Miért esik rosszul? Te akarsz a felesége lenni? Ha nem, akkor minek vagytok együtt?
2019. jan. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
33%
Hát én is pont ebben a helyzetben voltam,mint te. A párom tesojáéknak keresztelték a gyerekét,a párom lett a keresztapa a keresztanya pedig az apuka nővére,engem nem kértek fel. Rosszul esett de nem tudtam mit tenni.
2019. jan. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:
Szerintem még ez jobb helyzet hogy legalább választottak keresztanyát neki. De nálunk nem áll ott keresztanya, pedig a keresztapa nem szingli, én vagyok a párja, de így olyan mintha nem tartanák ezt hosszútávú kapcsolatnak
2019. jan. 6. 12:16
 4/49 Metionin ***** válasza:
82%
Pedig logikus, olyan keresztanyát akarnak, aki hosszútávú. Te csak az aktuális barátnő vagy, lehet hogy egy év múlva eltűnsz. Ettől függetlenül simán választhattak volna másik keresztanyát, a keresztszülőknek nem kell egy párnak lennie.
2019. jan. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
36%

Illetlenségnek gondolom a részükről ebben a formában.

Majd ha nektek lesz babátok, gondolom nem őket fogjátok választani. (Legalábbis én ezt tenném, ennyi..)

2019. jan. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
60%
Egyaltalan nem illetlensèg. Azt csinalnak amit akarnak. Egy aktualis baratnocskebol miert kellene kotelezoen keresztanyat csinalniuk??
2019. jan. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
41%
Ezzel csak az a gond hogy mivel párod a keresztapa,akkor is a ti közös kasszátokbol kell fedezni a kölyök szülinapjait,karácsonyokat,husvétokat,télapokat,keresztelési ajándékot,egyéb carságokat. Szerintem nyeld le a békát,nem tudsz mit tenni.
2019. jan. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
91%

Alapból csak egy értelmetlen színjáték az egész, ami miatt nem éri meg kiborulni. Adott két ember, akik össze sincsenek házasodva és úgy vállaltak gyereket, ami ugyebár sehogy sem fér össze a vallásos élettel. A keresztszülőség lényege a gyerek keresztényi hitre nevelése, ami ugyebár itt alapból nincs meg, tehát egy kabaré meg p.csacsinálás az egész.

Egy ilyen bohózat miatt felesleges megsértődnöd meg rossz viszonyt kialakítani velük.

De egy rendes, igazi keresztelőnél sem érteném meg, hogy mi esik ezen rosszul, hiszen egy 2 éves kapcsolat annyira friss, meg napjainkban szinte semmi, hogy érthető, hogy a szülők hosszú távra szeretnének tervezni, nem csak az öcsike aktuális csaját kérnék fel.

2019. jan. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
67%

Ha te ezen kicsit is kiakadtál, még te sem gondolod hosszútávúnak a kapcsolatotokat, hiszen elmondták, hogy majd ha megházasodik a párod, akkor lesznek keresztszülők, addig csak keresztapa van.


Igazuk van a szülőknek... elég hülyén nézne ki, ha van egy keresztapja a gyereknek, meg van egy keresztanyja, akihez kb. semmi köze, ha ti szétmentek (HA szétmentek).


Amúgy is hülyeség a keresztszülőség intézménye, ugyanúgy, mint a házasság intézménye, de ez már más tészta. :D

2019. jan. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
65%
Szóval két éve együtt vagytok,te nem vagy még a felesége tehát hivatalosan a családba sem tartozol,de kérjenek fel keresztanyának,hátha szétmentek 6hónap múlva és akkor lesz a gyereknek egy keresztanyja valahol akivel nem tartja a kapcsolatot.Szerintem teljesen rendben van,és jól döntöttek.A gyerekkori legjobb barátomnak most született meg nem régiben a kisfia,Én leszek a keresztapja a keresztanyja viszont nem az Én párom lesz,hanem az anyuka legjobb barátnője.Mégsem sértődtünk meg.Teljesen korrekt döntés.
2019. jan. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!