Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha letiltják, hogy elutazzak...

Ha letiltják, hogy elutazzak és érzelmileg zsarolnak, az ellen hogyan lehet védekezni?

Figyelt kérdés

Külföldre költöztem, de a család nem nagyon akarja engedni, hogy nyáron ha szabadságra megyek máshova utazzak mint haza.

Konkrétan azt mondják, hogy szerintük minden szabadnapom otthon, a faluban kellene töltenem velük.


Télen is, nyáron is.

Ha tudok félretenni pénzt, akkor azt arra kell félretenni, hogy hazajussak belőle.


Sajnos én viszont szerettem volna máshova utazni Európán belül. De azt nem támogatják. Meg azt mondják ez azt jelzi, hogy nekem már nem olyan fontos a falu, a közösség és a család.


Hogy jöhetek ki ebből jól?



2020. júl. 6. 09:52
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
99%
Ha ennyi kilométerrel messzebb sem tudsz felnőtt lenni, akkor akár otthon is maradhattál volna. Azért szórakoznak veled, mert MEGENGEDED nekik!
2020. júl. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést!

Önállóan, nagykorúként élsz külföldön és itthonról reguláznak, hogy mit csinálj?

Vagy családdal költöztél? Akkor meg miért az első személy(költöztem)?


"Sajnos én viszont szerettem volna máshova utazni Európán belül. De azt nem támogatják"


Milyen támogatást vársz?

Pénzt, vagy mit?

Na mindegy!

Ha nagykorú vagy, önálló jövedelemmel, akkor azt csinálsz amit akarsz!

2020. júl. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ők akarnák megkapni azt a pénzt, amit szerintük elutazgatnál. Azt hitték, azért dolgozol külföldön, hogy őket támogasd anyagilag. Tisztáznod kéne velük, hogy a keresetedet az költi el, aki megdolgozott érte, és arra költi el, amire neki tetszik.
2020. júl. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 TR75 ***** válasza:
100%

Azt mondod nekik, hogy ez a te életed.


[link]

2020. júl. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
94%

hány éves vagy? Feltételezem, hogy már nagykorú...


Csak úgy tudsz védekezni, ha negligálod a zsarolást.

Semmi közük hozzá, hogy egyáltalán szabadságon vagy-e, vagy máshol.

Majd utólag megírod nekik, hogy bocs, gyerekek, de Új-Zélandon voltam. Kész-passz.

2020. júl. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
91%

És ha azt mondod nekik, hogy "nyazsgem, márpedig én most külföldre utazom!" akkor mit fognak csinálni, nem szólnak hozzád egy hétig? Felnőtt ember vagy, az ilyet nem szabad hagynod, mert ez konkrétan egy beteges zaklatás!


Ha pedig saját jövedelmed van, fent tudod magad tartani nélkülük is, akkor végképp nem értem, miért kínzod magad azzal, hogy önként-dalolva egy ilyen család rabságában élsz? Én szóba nem állnék velük! Csak lengesd be nekik, hogy ha ezzel nem állnak le, lehet soha többé nem látnak téged! Nyugodtan diktálhatsz néha te is játékszabályokat.


Különben az ilyen rokonok nem szeretnek, csupán szeretnek téged tárgyként birtokolni. Ha valóban téged szeretnének, akkor örülnének annak, hogy ott vagy boldog, ahol éppen vagy, külföldön vagy otthon.

2020. júl. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

És kit érdekel, mit mondanak? Felnőtt ember vagy, nem igaz?

Nem is értem, miért kell tudniuk minden szabadságodról.

2020. júl. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Olyan vagy, mint egy távirányítós kisautó. Csak messziről nyomkodják a gombokat.
2020. júl. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Eleve rossz a megközelítésed! NEM védekezni kell, hanem kész tényeket bejelenteni.


Nehogy már pórázon akarjanak tartani egy felnőtt embert!

2020. júl. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
úgy tűnik, nem költöztél kellően messzire...
2020. júl. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!