Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megnyerhetem a pert a nevelőap...

Megnyerhetem a pert a nevelőapám ellen?

Figyelt kérdés
Anya egyedül nevel minket de a gyerek felügyelet közös vele. Csak a húgom vérszerinti gyereke. Ha anyával történne valami kerülhet hozzám a húgom úgyhogy van saját lakásom és külön szobát tudnék biztosítani neki jó környéken? Van munkahelyem is. Velem van a legtöbb időt a húgom nem akarnám, hogy ő nevelje látni akkor látja amikor akarja. (7 éves a húgom) a nevelőapám amikor velünk lakott bejött a fürdőszobába amikor fürödtem és amikor kiküldtem nem ment ki. Megütötte a nővéremet. Amikor összeesett az ajtónk előtt egy idős néni nem engedte, hogy kivigyünk neki vízet, mert állítása szerint ,,ha ma vizet adunk neki holnap visszajön kenyérért" én ételt nem sajnálok senkitől ahogy a családomból senki. Nyilván ki vittünk vizet és megvártuk, hogy jobban legyen a néni. Rengeteg húzása volt velünk szembe. Amíg itt lakott anyát lelkileg tönkre tette. Nem szeretném, hogy ilyen ember nevelje a húgom. De mivel az apja hozzá kerülne. Lenne esélyem egy vérszerinti apa ellen?

2020. ápr. 21. 19:49
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
31%
Néhány fontos dolgot nem írtál le. Nagykorú vagy? Van megfelelő jövedelmed, lakásod? Miért gondolod, hogy anyukáddal történik valami?
2020. ápr. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok
2020. ápr. 21. 19:52
 3/24 A kérdező kommentje:
Örököltem egy 3 szobás lakást, és van biztos munkám. Anyukám rákos és most a legrosszabb helyzetbe gondoltam bele. De nővérem 25 éves neki is van saját háza és munkája ő is magához venné csak ne éljen az apjával
2020. ápr. 21. 19:54
 4/24 anonim ***** válasza:
24%

Alapesetben egy gyereknek ha az egyik szülöje meghal, akkkor a másikhoz kerül, még akkor is, ha elváltak, kivéve, ha valamiért a kapcsoalttartástól is el van bírósági határozotattal tiltva. (Mert a gyerek testi vagy lelki egészségét veszélyezteti) Ez igen ritka esetben fordul elö.


Az, hogy te korban felnöttnek számítasz, vagy lakásod, nem indokolja, hogy nálad helyezzék el. Az sem, ha elmesélsz néhány bizonyíthatatlan esetet, ugyanis anélkül az egésznek semmi jelentösége sem lehet.


AZ egyetlen, amikor lehetne esélyed, ha mostantól kezdve minden ilyen történést hivatalosan dokumentáltatsz (ha verekszik, akkorr látlelet, stb).

Másrészt nem tudom, miért gondolod, hogy anyukád a közeljövöben meghal, szerintem nagyon furcsa, hoyg ezzel foglalkozol, kivéve, ha anyukád komoly beteg jelenleg.

2020. ápr. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Apád ragaszkodna ahhoz, hogy vele éljen a húgod? Lehet, hogy teher lenne neki és meg tudnátok egyezni a gyámság átadásában.
2020. ápr. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem írták, ha az egyik szülő meghal, a gyámsági jogot a másik szülő kapja. Abban az esetben vonják meg ha a szülő alkalmatlan lenne rá. Az, hogy nem ment ki a fürdőszobából nem ok. ( bíróságon a te szavad van az ő szavával szemben) Az idős hölgy esete sem kizáró ok. Így olvasva nem lenne nyert ügyed.
2020. ápr. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
76%

1-es, olvasd el, mindent leírt amit kérdeztél.

Ez amúgy egy nehéz ügy, valamivel bizonyítani kéne, hogy problémás a fickó, másképp hozzá kerülne.

Egy bizonyos kor felett a gyereket is meghallgatják, viszont egy 7 éves még nem dönthet.

2020. ápr. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogod megnyerni, hacsak nem tudod bizonyítani az alkalmatlanságát. Mivel közös a felügyelet ez eddig fel sem merült. Anyukátok remélem meggyógyul, és ez nem lesz aktuális kérdés.
2020. ápr. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvéddel talán. Nem egyszerű a dolog, mert gyámhivatali hozzájárulás is kell. Hiába panaszkodsz, ha nincsenek korábbi dokumentumok, határozatok, jegyzőkönyvek rendőrség vagy gyámhivatal részéről, akkor utólagosan nehéz alátámasztani a kérést.
2020. ápr. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Öngyilkos akart lenni vagy csak ezzel zsarolni anyukámat (meg van a beszélgetés bizonyítéknak) nem vigyázott soha jól húgomra nagyon sok sérülése lett mindig amikor visszahozta hozzánk (fénykép van róla, de mivel nincs orvosi jelentés nem hiszem, hogy sokat érne) Én felelősségteljesebb vagyok 19 évesen mint ő 45 évesen. Pszichopata, ezt egy családbarátunk mondta amit meséltünk neki és többször találkozott vele és ő pszichológus. Itt nem arra kell gondolni aki gyilkol... ha ezt bebizonyítom sokat dobna az esélyemen?
2020. ápr. 21. 20:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!