Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintem van egy féltestvérem...

Szerintem van egy féltestvérem. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

33 éves nő vagyok. Szinte biztos vagyok abban, hogy apám egyik volt szeretőjének a 7 éves gyereke apámtól van.


Éveken át viszonyuk volt, aztán volt apámnak másik nője is (anyám a strucc-politikát választotta és úgy döntött, nem akar tudni ezekről). A lényeg: 7 évvel ezelőtt apám első volt-szeretőjének született egy gyereke. A nő ekkor már sok éve ilyen se-veled-se-nélküled kapcsolatban volt egy elvált, kétgyerekes férfival. Aztán megszületett a kisfiú. Azóta stabilan együtt vannak, össze is házasodtak.


Pénteken felmentem a nő FB adatlapjára (néha, morbid kíváncsiságból megnézem). És feltűnt, hogy a gyerek "apjának" erősen vágott álla van. Az előző házasságából született két gyereknek is, de a 7 éves kisfiúnak nem.


És ahogy végignéztem a gyerekről készült régebbi képeket is, egyszerűen földhöz vágott a felismerés, hogy az a kisfiú az én fiamnak ikertestvére is lehetne. Nem egykorúak a gyerekek, így eddig nem tűnt fel. De ha egymás mellé teszek a két gyerekről 1-1 fotót, amelyen mindketten két évesek, tejfölszőkék, akkor csak annyi különbség van a két gyerek között, hogy az egyiknek kék a szeme a másiknak meg barna. Az a pasas, aki neveli, egyszerűen nem lehet az apja. Egy kicsit sem hasonlít rá (a vágott áll nagyon árulkodó, de nem csak abban nem hasonlít). Ellenben az én fiamra, és rajta keresztül apámra megszólalásig hasonlít a kisfiú.


Alig alszom, mióta erre rájöttem. Mielőtt azzal jönnétek, hogy kamu, bár az lenne. Nem az. Lehet, nekem sem tűnt volna fel a hasonlóság, de így, hogy itt a fiam, és benne látom "az apámat kisfiúként" (rettentően hasonlít rá, nézegettünk gyerekkori képeket, megdöbbentő), meg látom azt a másik kisfiút is... Ha lenne 10 millióm, fel merném tenni arra, hogy apámtól van.


Ti mit tennétek? Én most nem tudom, mit gondoljak, hogyan érezzek, teljesen össze vagyok zavarodva. Tudtam, hogy apám nem egy szent, de erre nem számítottam. Nem tudom, hogy ő tudja-e, akarja-e tudni egyáltalán, nem tudom, hogy a nő férje tudja-e, akarja-e tudni. Mindenesetre nekem nincsenek kételyeim. Biztos vagyok benne, hogy az apámé a gyerek.


Érdekel, mit gondoltok. Én egyelőre annyit tudtam eldönteni, hogy senkinek sem szólok. Csakis azért, mert anyámat akarom védeni, aki 40 éve tűri apám nőügyeit. Persze, mondhatjátok, hogy miért nem vált el, miért hagyta... Én is tudom, hogy anyám is hibás ebben a történetben. De tény, hogy neki köszönhetem, hogy az vagyok. aki. Ő nevelt fel engem és a két húgom, mert apám sosem volt otthon, állandóan dolgozott. Szóval persze anyu is hibás, de rengeteget tett a családunkért. Apámmal ellentétben, aki csak a pénzt adta haza. És ezért meg szeretném védeni. Szerintem belerokkanna. Nem elég, hogy apám többször megcsalta, csinálnia kellett egy gyereket egy másik nőnek?


Nagyon ideges vagyok és szívesen elhordanám mindennek apámat meg kérdőre vonnám meg a nőt is. De anyu miatt szerintem hallgatni fogok.


Mit gondoltok? Ti mit tennétek? És köszönöm, hogy kiírhattam magamból. Borzasztó teher ez. Hiába vagyok harmincas családanya, most akkor is összedőlt a "családom", úgy érzem.


2020. aug. 2. 14:15
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
60%
Nekem is van egy féltestvérem (egy bátyám), amit 14 évesen tudtam meg. Idősebb tőlem 4 évvel. Mi tartjuk a kapcsolatot neten, de nem szoktunk találkozni. Nehéz volt feldolgozni ezt nekem is, de az idő segített. Szerintem apuddal beszélj erről, aztán majd eldöntöd a továbbiakat. Az a kiskrapek semmiről nem tehet, lehet érdemes lenne majd tartanod vele a kapcsolatot a későbbiekben.
2020. aug. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
72%
Hallgatsz! Anyukád miatt, a másik nő és a családja miatt meg mindenki miatt.
2020. aug. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
42%
Kamu, de ha eljátszunk egy ilyen eset gondolatával, akkor szigorúan tilos lenne egy idegen család életét örökre tönkretenni teljesen érthetetlen indokból.
2020. aug. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
91%
Már miért dőlt volna össze a családod? e
2020. aug. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
94%
Ez hülyeség. És hallgatnék a dologról. Tök fölösleges lenne a szar kavarni, és életeket szétcseszni.
2020. aug. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
94%
Nézd, kinek lenne jó, ha kiderülne, hogy a féltesód az a hétéves? Egy békés családban nevelkedik, amit ez az infó esetleg szétdúlna. Szóval a gyereknek nem. Anyukádnak nem. Apukádnak nem. Te lehet megnyugodnál egy kicsit, de megéri? Nem lenne jobb, ha beletörődnél, hogy a körülötted élő emberek úgy élték az életüket, ahogy, ennek olyan következményei lettek, amilyenek, és hagynád, hogy a dolgok menjenek a maguk újtán? Feltéve persze, ha igazad van. Ha nincs, akkor meg pláne, még hülyét is csinálnál magadból.
2020. aug. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
4%
szerintem igen, a feltestvered, kar is szépíteni a dolgot! ennek örülni kene :) bővült a család 😋 miért nem örülsz neki?
2020. aug. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
87%
Lehet, mindenki tud mindent, te meg felfújod a dolgot :)
2020. aug. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem hagyd abba ezt. Ne nyomozgass egy - számodra - idegen nő és egy hétéves gyerek után. Hagyd békén a családjukat. Nem tudhatod, mit okozol, ha ebbe belemész.
2020. aug. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem hagyd békén a másik családot, és törődj a magad életével és dolgával és a magad családjával.
2020. aug. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!