Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csak az lehet jó ember, aki...

Csak az lehet jó ember, aki házasságot, gyereket akar?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy a házas, gyerekes emberek többsége (tehát nem általánosítok) tűzzel-vassal üldözi azokat, akik nem vágynak sem házasságra, sem gyerekre. Gúnyolják, köpködik őket, biztosra veszik, hogy az élettársi kapcsolataik tönkre fognak menni, mert nem házasodnak össze és így tovább. Hogy egydül fognak meghalni, mert nem lesz aki rájuk nyissa az ajtót, holott az emberi kapcsolatok száma független kell, hogy legyen a fentiektől. Sokan vannak, akikre a saját gyerekeik rá sem néznek, vagy sokan vannak, akik majd megölik egymást, mert nem tudnak 5 percnél tovább egy légtérben megmaradni, mégsem válnak el, és persze rengetegen vannak, akik boldogok a házasságukban, boldogok a gyerekeik mellett...stb. De nem mindenkinek ugyanaz a célja. Nem mindenki ugyanabban teljesedik ki. A nem házasságban élők, a gyermektelenek miért tudják tiszteletben tartani azokat, akik házasságban élnek és gyerekeik vannak? Visszafele ez miért nem működik? Miért köpködik azokat, akik nem vágynak erre? Milyen alapon hiszik magukat többnek egyes emberek ez miatt?
2010. aug. 5. 11:17
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
60%
nem
2010. aug. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nem vagyok megesküdve a párommal, ég gyerekünk sincs, de én még nem tapasztaltam, hogy lenéztek volna, vagy kioktattak volna.

Ez magán ügy, hogy kinek milyen a családi állapota. Aki pedig azért bántja a másikat, mert nem úgy él ahogy az neki megfelelő volna az szégyellje magát!

2010. aug. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 Beatrix17 ***** válasza:
57%
Az ember alapjában társas lény.De vannak magányos farkasok is!Nincs ezzel semmi baj!Nem vagyunk egyformák-szerencsére!Ezért nem kell senkire köpködni!!Mindenki a saját bajaival foglalkozzon,ne mások életén csámcsogjon!!
2010. aug. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
45%
Még h nem általánosítasz... Én azt mondom mindenki törődjön a saját dolgával. Ha neked ilyen nézeteid vannak, ne foglalkozz mással, h mit gondolnak rólad. Te életed te döntöd el mi a jó neked, ennyi. Túl sokat adsz más véleményére sztem.
2010. aug. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%

Ezt embere válogatja úgy gondolom. van ahol összeházasodnak és ahogy mondod ragaszkodnak hozzá,és támadják az élettársi viszonyt, de lehet a háttérben az van hogy nem működik nekik és irigyek. Van ahol el sem válnak pl pont a gyerek miatt, de nem veszik észre hogy a gyereknek jobb ha ink nem veszekedni látja őket. Ismerek olyat ahol 20év élettársi viszony még mindig jól működött, és nem a papír fogja meghatározni hogy te milyen ember vagy! Általában a vallásos emberek szokták lenézni őket...mert a házasság szent...

Persze szép dolog is de nem mindenki vágyik rá, és nem mindenki tudja megfizetni sem!

Régen én sem akartam ilyet, de talán pár év múlva én is elgondolkodom rajta,és nem fogom lenézni akik nem ezt teszik!

20/L

2010. aug. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim válasza:
61%

Mindenki máshogy gondolja.

Vannak akiknek a házasság csak egy darab papír..másoknak pedig egy új élet kezdete...szerintem ez attól is függ,hogy kit hogyan neveltek a szülei.


Itt egy pl.: keresztanyukám és keresztapukám hosszú évekig éltek élettársi kapcsolatban.Úgy született meg az unokatestvérem is,hogy még nem voltak házasok.Tökéletesen megvoltak házasság nélkül is.

Aztán egyszer úgy döntöttek,hogy na akkor most összeházasodnak.


Szerintem undorító dolog,hogy vannak emberek,akik más emberek magánéletével foglalkoznak,nemhogy inkább a sajátjukkal tennék..

2010. aug. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
91%
Gondolkodtál-e azon, hogy kevésbé kellene függened idegenek vagy akár az ismerősök véleményétől? Esetleg azon, hogy Te magad is kevésbé kritikusan foglalkozz másokkal?
2010. aug. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
57%
30 évesen még nincs gyerekem és nem is vagyok házas még (komoly kapcsolatom van) azt vettem észre hogy az összes olyan ismerősöm aki szült és házas valahogy kakukktojásként kezel,és az az első kérdésük, hogy na mikor lesz már baba mikor lesz már esküvő.kifutsz az időből.. (egyébként szeretnék mind babát mind esküvőt,de még nincs itt az ideje) de azt vettem észre hogy ha esetleg valakinek nem ez lenne az életcélja na akkor azt ezek a nők lenézik. a pasik ezzel nem foglalkoznak.
2010. aug. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
56%
Azért mert nem értik hogy nem minden nő boldog a szaros pelánkák között.És Sokan inhkább ne szülnénk mert alkalmatlanok anyának,de még feleségnek is.Én majd akarok,de nem most előbb párommal kiéljük magunkat h ne a gyereket okoljuk h mennyi jót hagytunk ki miatta és persze anyagi biztonságot teremetünk előtte és nem segélyért az állambácsi nyakára szülök.
2010. aug. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
45%

Volt egy hasonló kérdés, mint ez, csak annak az volt kb. az értelme, hogy azt miért nem lehet belátni/elfogadni ha valaki abszolúte nem akar gyereket?

Először itt normálisnak hívható vita alakult ki, majd sárdobálás lett belőle. (Főként azok részéről, akik nem általánosítottak, de a gyereket csak sz.emétnek szüli egy nő) Le is vették a kérdést, nehogy erre a sorsra jusson ez a kérdés is, ugyanis alapvető bugyutaság megint. Fiatalon senki ne legyen olyan nagyszájú, hogy kijelenti : neki soha nem kell gyerek. 45 évesen, ha beír vki, hogy "na, kis tigrisem, idefigyelj nekem soha nem kellett gyerek, és nem is fog", akkor azt mondom, oké....tiszta sor. De ide fiatal lányok, nők írnak, magvas gondolatokkal a gyerekvállalás ellen, tapasztalat híján elméleteket gyártva.

A házasság meg szubjektív. Ebből még nem alakult ki soha nagyobb vita, pedig én sokat járok erre, elhiheted Kérdező.

2010. aug. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!