Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy 21 éves ember, akit még...

Egy 21 éves ember, akit még mindig a szülei irányítnaka, és elvárja, hogy mindent a szülei intézzenek el neki, fel fog nőni valaha?

Figyelt kérdés

Egy barátnőmről van szó,egyetemi csoporttársam is egyben,szinte képtelen önálló döntést hozni,minidig a züleitől kérdi telefonon,mit tegyen,képes napokig siránkozni dolgokon,a dolgokat még gyerekesen fogja fel,eljött fősulira azért,hogy a neve mellett legyen majd valami,ha az egyetemet elvégzi,de ő azt hitte,hogy az egyetem is olyan lesz,hogy szinte semmit se fog kellenie csinálni,és úgy meglesz a diplomája,most meg nekem siránkozik,hogy honnan szerezze meg ezt vagy azt a jegyzetet,könyvet stb...

Szemorvoshoz kellett volna már rég mennie,mert rossz a látása,romlik egyre jobban,de nem ment el,mert a szülei munka miatt nem tudtak vele menni,most én szedtem rá,hogy menjen egyedül.

Mindig azt,kérdi,ha adódik valami probléma,hogy mi lesz,ha az anyjáék megtudják,pl.randizott egy pasival.de dobta a pasit,mert félt,mi lesz,ha megtudják a szülei,hogy pasija van.

Rengeteget beszéltem vele ezekről a dolgokról,de nem hajlandó változni.


2011. okt. 30. 17:06
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
bocsánat,irányítanak
2011. okt. 30. 17:07
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Tudunk valamit arról, hogy a gyerekkora hogy nézett ki? Nem a szülei nevelték önállótlanságra?
2011. okt. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
szülei nevelték ilyennek
2011. okt. 30. 17:23
 4/23 anonim ***** válasza:
91%
hú ez baziismerős... én is ilyen vagyok..és ez kérlek akkor fog változni, ha lesz pénze saját lakásra...csak ugye ahhoz diploma nélkül (sőt diplomával IS) minimum egy csoda kell ...
2011. okt. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
albérletben lakik,csak hétévégén jár haza,de a 2 hónap alatt sem változott az önállótlansága
2011. okt. 30. 17:32
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
És ha tudnád, még hány ilyen életképtelen ember van a világon... szomorú :(
2011. okt. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk 2 hónap nem egy nagy idő több évhez képest. Amúgy nem tudom hogy most az ilyen szülőket utálnom kéne, vagy ez végül is kialakul úgy hogy 2 ember kell hozzá a gyerekben is van valami meg szülőben.


Nem tudom őt bántották e szülei, lelki dolgokra gondolok vagy elhanyagolták. Mert engem igen, habár önálló vagyok mert suliba is már kiskoromtól egyedül jártam meg ide oda. De nincs meg az az önbizalom ami kéne, eltudok intézni ezt-azt fü,. Csinálom dolgokat, de mindig ott van fejemben hogy de jó érzés lenne szólni anyukámnak én meg csak lefekszek. Tehát semmi elégedettség. Azt hiszem valahol én is ilyen vagyok igazából csak "küzdök" ellene. Meg rásegített talán hogy apám meghalt. De nincs barátnőn, lakásom, igaz pénzem se lenne rá, de nincs is kivel összeköltözni.


Áh azt hiszem én csak szimplán hülye vagyok...:( nem önállótlan. Az csak többé-kevésbé, mert azért nem mindent én csinálok.

2011. okt. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom is ilyen volt! :D

A szerelem csodákra képes ;)

2011. okt. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
akkor költözzön külföldre...úgy nem nehéz önállótlannak maradni, ha két hetente be kell számolnia az életéről...
2011. okt. 31. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
93%
Segits rajta. Mondd el neki, hogy ne engedje, hogy a szülei irányitsák többé. Álljon a sarkára, ha kell, velük szemben. De mivel igy nevelték, nagyon nehezen fog megállni a saját lábán, ezért segitsd te, hisz a barátnőd, a te dolgod, hogy a szülei helyett rávezesd az önállóságra, lassan-lassan, csak fokozatosan. menj el vele könyvért, jegyzetért, aztán meg küldd el egyedül. És igy tovább. Lassan-lassan megszokja, hogy ő is képes rá. Meg tudja csinálni.
2012. márc. 27. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!