Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megengednéd a 16 éves lányodna...

Megengednéd a 16 éves lányodnak a tetoválást?

Figyelt kérdés
Van pár barátja, hozzátenném, már mind elmúltak 18 évesek, akiknek van tetkójuk. Nyilván, hogy neki is megtetszett a dolog,rájött, hogy akkor már neki miért ne lehetne egy olyan. Mikor bejelentette, majdnem lehidaltam, mondom "Nem, dehogy fogod elcsúfítani magad, legalábbis nem az én beleegyezésemmel". Én nyitott szülő vagyok, de ő a karjára akar tetováltatni valami mintát, mert hogy az milyen szép stb. Először hisztizett, aztán lehiggadt, azt hittem, túllépett rajta. Most viszont a gépen a dokumentumok között rengeteg mintát találtam elmentve, aztán látta is, hogy megláttam és mondta, hogy akkor is csináltat, tud egy helyet, ahol nem kell szülői beleegyezés. Hát mondom remek. Ráadásul megy 2 napra a Szigetre is, akár ott is csináltathat, amennyire rá van állva a témára. Olyan mérges vagyok, eddig még le is nézte azt, akinek tetoválása van, most meg teljesen megváltozott a véleménye éss mindenáron akar a karjára. Ti élből elutasítanátok a gyereketek eme ötletét vagy elgondolkodnátok rajta? Én attól félek, hogy ha tiltom, elmegy valami olyan helyre, ami még csak nem is biztonságos. Mert milyen az a hely eleve, ahol kiskorúaknak csinálnak. Segítsetek légyszíves.
2010. aug. 5. 15:02
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
50%
én 16 éves korától meg fogom engedni neki... ez biztos.. 32/nő
2010. aug. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
42%

Mekkora lenne a tetkó? Azt nem írtad le.


Én nem engedném meg! Ha a 18. életévét betöltötte, utána azt csinál, amit akar! De addig semmiképp!

2010. aug. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim válasza:
18%
Nem, de még 70 éves korába se.
2010. aug. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:
Azt azért hozzátenném, hogy ha nagykorú lenne, azt mondanám, csináljon, amit akar, de most az milyen, hogy én engedélyezem neki, hogy hülyeséget csináljon. Ha megbánja 2 hét után, akkor meg én leszek érte a felelős. Most ez pillanatnyi elmezavar nála, de nem akarnék ebben részt venni.
2010. aug. 5. 15:05
 5/53 anonim ***** válasza:
100%
Mit akar magára tetováltatni? :S
2010. aug. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
0%
Egyáltalán nem engedném meg. Az én lányom 17 éves, és piercing-et szeretne. Mondtam neki, hogy amíg itt lakik addig nem lehet neki. Ha majd elköltözik, és nem kell látnom minden nap, akkor lehet.
2010. aug. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
23%

Jézus, inkább tetoválást engedd, minthogy a szigetre menjen.. érdekes a gondokodásod. Te tudod mik vannak ott? áh..

Amúgy mondd meg neki, hogy 16 évesen korai. Még sokat fog változni, nőni, súlyingadozás ebben a korban és elcsúnyulhat. persze nem törvényszerű.

2010. aug. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
100%
nem utasítanám el, megbeszélném vele és elmennék vele oda, ahol kérik a szülői beleegyezést...mindig jobb egy tetkó egy igényes helyről, mint valami sufnitúning vacak, amit esetleg nem megfelelő festékkel vagy nem esetleg nem megfelelően sterilizált eszközzel csinálnak
2010. aug. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:
Hát ilyen nagyméretű mintákat láttam én azokon a képeken, még csak nem is kicsit. Most azért az egy 16 éves lány karjára elég durva. Főleg, hogy nem is olyan stílusú, akinek ez jól állna, ahhoz túl visszafogottan öltözik.
2010. aug. 5. 15:07
 10/53 anonim ***** válasza:
100%
Na de mit akar megára tetováltatni? Mert erre nem válaszoltál...
2010. aug. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!