Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék szerencsésebb,...

Hogyan lehetnék szerencsésebb, ha amúgy egész életemben szerencsétlen voltam?

Figyelt kérdés
A családom is mindig olyan szerencsétlennek tartott. Gyerekként nem találtam igaz barátokat, csak arra voltam jó hogy segítsek, ki voltam közösítve az iskolában, sokszor egyedül ültem, és nem is szólt sokszor hozzám senki, vagy ha igen, akkor is csak gúnyból. Felnőttként is egy nagy nulla vagyok, nem sikerül munkát találnom, még mindig a szüleimmel élek, és tartós párkapcsolatot sem akar tőlem egy férfi sem. Ha valakivel kapcsolatban voltam is, sem sikerült megtartanom, mert egy idő után már ott hagytak.
2020. szept. 2. 12:24
 1/6 anonim válasza:
69%
Ne ilyennek lásd magad!Keresd a jó dolgokat az életben és magadban aztán azokat erősítsd. Hidd el javulni fog..de szívesen segítek is :)
2020. szept. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%
Ha csak ülsz és várod a csodát nem is lesz változás. Mindent amiket felsoroltál tenni kell érte.
2020. szept. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Szia! Először is az önbizalmadon kell csiszonlod egy kicsit. Hidd el minden ember megérzi hogy nincs önbizalmad és ezért pártolnak el mellőled. A suliban is ezért kötöttek beléd mert nem voltál/vagy magabiztos és mindig egy biztos pontnak számítottál akit mindig és mindenhol lehet bántani. Nagyon fontos hogy higgy magadban különben egy olyan embernek fogsz látszódni akit mindenki eltiporhat. Legyél nyitott a világ felé és fordulj érdeklődéssel az emberek iránt, hiszen az emberek azért szeretnek egymással beszélgetni mert érdeklik egymás véleményei, tapasztalatai, tanácsai stb. Szintén nagyon lényeges az hogy vidám legyél! Ne látszódjon rajtad az hogy szomorú vagy, ne láttasd másokkal azt hogy téged lehet bántani. Állj ki magadért és ha valaki beszól akkor szólj vissza, hogy veled így nem beszélhet senki sem! Kinek képzeli magát hogy alsóbrendűnek hisz téged! Most mondok neked valamit, amit az én édesanyám mindig mond nekem ha azt érzem hogy nem birok felállni. Ha elesel, van elég eszed ahhoz hogy kigondold hogyan kell felállni, van elég erőd ahhoz hogy feltudj állni és van két kezed amiknek segítségével feltudsz állni. Ezt soha ne felejtsd el! Ne foglalkozz azzal hogy mások mit gondolnak, csak tedd azt amit jónak látsz! Ne érdekeljen semmi, ne keseredj el ha hibázol hisz az emberek hibákból állnak, és tanulnak. Senki sem tökéletes. Valószínüleg a gyermekkorodból marad meg ez a komplexus. Változtass a kisugárzásodon, állj mindenhez pozitívan mert ezért nincsen munkád. Mindenki egy olyan alkalmazottat próbál találni aki segítőkész, kedves és derülátó. Mindenhol vannak szar alakok akik csak abból élnek hogy téged elszomorítsanak és ha már az ő életük nem olyan érdekes, vidám és gondtalan akkor a tied se legyen az. Amint a sarkadra állsz minden férfi visszafog téged sírni, mert egy magabiztos és vidám lány/Nő lettél. Bármi van, nuggodtan írhatsz ha esetleg tanácsra lenne szükséged! Remélem tudtam neked segíteni.
2020. szept. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Akinek sokat mantrázzák hogy béna, szerencsétlen, az előbb-utóbb valóban olyan lesz, egyszerűen beég a fejébe, és elhiszi amit mondanak. Gyerekkorban totál szét lehet így lőni egy ember egoját, kihat az egész életére. Rá kéne jönnöd, hogy ez nincs így, ők csak gyengíteni akartak, visszatartani. Ha felismered az erősségeidet, előnyeidet, sikerül összekalapálni az önbizalmadat, és olyanokkal körülvenni magad, akik támogatnak, erősítenek, akkor ki lehet törni ebből az "átokból". Valószínűleg mindenhez úgy állsz hozzá, mert úgyse sikerül, úgyse lesz, úgyis béna vagyok, én nem kellek senkinek, na aki ilyen negatívan gondolkodik, ennyire pesszimista (persze gyerekkorból jön ez az egész, de vedd észre, hogy csak bántani akartak, és ez nem így volt, töröld ki a fejedből ezeket), addig semmi nem fog menni, amíg nem állsz hozzá pozitívan. Önbizalomerősítés, határozottság. És meg lesz a gyümölcse. Takarítsd ki az életedből, akik ártanak és visszahúznak. Nincs szükséged rájuk. Éld az életed, legyél boldog!
2020. szept. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, először is nincs olyan, hogy "szerencse" és "szerencsétlen", a szerencsejátékok is jól megszervezett, átgondolt algoritmusok alapján működnek. Szóval nem kell azt gondolnod, hogy szerencsétlen lennél.

Viszont valószínűleg nem vagy boldog. Ezen az állapoton viszont lehet ám változtatni, pl. ha átgondolod, mennyien éheznek naponta a bolygón, hány ember küzd súlyos betegséggel, és hány helyen van fegyveres konfliktus vagy természeti katasztrófa, szóval ha ezt átgondolod, akkor megláthatod, hogy igen is van okod örülni. Nem adtak el emberkereskedőknek, nem dobtak bombát a házadra, nem rombolta porrá otthonodat a földrengés.

Először is meg kell tanulni örülni és halásnak lenni azért, amid már van, és ha öröm, boldogság és megelégedettség fog sugározni belőled, akkor munkát is könnyebben találsz, és a társkeresés is jobban fog menni, mert szerintem sokan szeretnek a vidám és boldog emberek társaságában lenni:))

2020. szept. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A második válaszolóval értek egyet. Mindenért tenni kell, de keményen. És igen, olyan dolgok is vannak, amiket csak el kell fogadnunk és abból kihozni a legtöbbet amink van.

Az, hogy nem sikerült munkát találnod, csak annyit takar a valóságban, hogy tólságosan válogatsz. (A páromnak családi okok miatt nem lett meg a 8 általánosa sem, és rgyébként roma is, mégis mindig talál magának munkát. Ez nem a szerencsén múlik, hanem, hogy ha valaki dolgozni akar, akkor elfogadja, azt amit kap. Igen, volt hogy takarított, és volt, hogy gyorsétteremben doglozott, de jelenleg például a magyar postánál dolgozik...)

Azt pedig, hogy nincs párod... hát és akkor? Élvezd a szingliséget. Kényeztesd magad. Mindenben meg lehet találni az apró örömöket. De ha te a negatívumokra fokuszálsz a pozitívumok helyett, akkor sosem leszel boldog. Ugyanis mindig lesznek negatív dolgok az életedben. Mindenkiében vannak. A legapróbb pozitivumokra is fokuszálj rá, sőt nagyítsd fel. A negativumokat meg hát persze, vedd észre, hisz az életed részei, de ne hagyd, hogy lehúzzanak.

Szívd fel magad és tégy meg mindent saját magadért. Hajrá! Menni fog!

2020. szept. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!