Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha ellentmondó precedens...

Ha ellentmondó precedens nélkül olyan visszajelzéseket kapok, hogy rövid idő után is megragadó az intellektusom és a világnézetem, egyedi a stílusom, és szerencsések lehetnek velem a barátaim, akkor mi lehet az oka, hogy nincs egy barátom se?

Figyelt kérdés

Sokféle közösségben kapom meg a fentebb felvázolt jellemzéseket, rengetegen mondják, hogy szimpatikus vagyok nekik, stb. Mégis, pár hét vagy pár hónap után kihullanak az emberek, akikkel elkezdek ismerkedni, ismerkedési színtértől függetlenül. Méghozzá azok is, akik a felsoroltakat mondják. Sőt, gyakran előfordul, hogy ha egy fórum adott részlegében szóba kerülök, akkor a szétválás után is ilyen állításokkal ír le az illető, úgyszólván "mégse kellek".


Nem azt a célt szolgálja a kérdés, hogy az adott hiány betöltéséért kilincseljek. Csak miután szüntelenül ugyanezt tapasztalom, most már szerfelett érdekel, hogy mi baj lehet velem; ezek fényében miért kopnak le az emberek mindig. :/


18



2019. jún. 29. 01:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Hú, voltam ilyen helyzetben. Akárhova kerültem (akár élőben, akár neten), megkaptam, hogy milyen okos vagyok, milyen jók a meglátásaim, mennyire jó vagyok ebben és abban. Aztán, valahogy egy idő után mégsem rám voltak kíváncsiak vagy velem akartak foglalkozni.

Fogtam magam és változtattam. Bunkóbb lettem, nemtörődömebb és azt mondtam, amit hallani akartak, nem azt, ami egyenes lett volna. Láss csodát: Hirtelen jobban érdekeltem az embereket.

Lehet, hogy simán túl normális vagy. Az itthoni közegben erre nincs igény.

2019. jún. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A benyomások alapján átlagnál okosabb emberekről volt szó, ellenkező esetben én lettem volna, aki behúzza a kéziféket. Örültem is, hogy találtam olyan platformokat, ahol többet találtam belőlük... de mégse vagyok vele előrébb.
2019. jún. 29. 02:06
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem csak nagyképű vagy, mint az első válaszoló is. Menet közben kiderült az igazi énetek, ennyi.
2019. jún. 29. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
63%
Nekem elég sznobnak és arrogànsnak hangzol nem lehet hogy ez az oka? Valamint az íràsodban semmi természetesség nincs tuti vagy hússzor àtszerkeztetted és külön figyeltél hogy a legbonyolultabb szavakat hasznàld. Nem elég ha okos vagy kell lennie karakternek is vagy az emberek gyorsan ràd unnak
2019. jún. 29. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
58%

#2: Az átlagosnál okosabb nálad mit takar? Ha tényleg azok, szerintem nyugodtan megkérdezheted őket, hogy mi a helyzet.


#3: Ja. Manapság, ha valakinek rendben van az önismerete, akkor hozzávágják, hogy nagyképű. Fck logic.

2019. jún. 29. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

Kedves Kérdező!


Ha érdekel a válasz mélységében, nézz utána a pszichológián belül a csoportdinamikának.

2019. jún. 29. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálam ugyanez :)

A megoldás? Kérj tőlük vmit amit megtehetnek érted, hogy elérj vagy megvalósits vmit. Neki is jó mert örül h örömet okoz szivesen, neked is jó mert haladsz, örülsz is h szivesen segitenek, tiszta haszon mindenkinek :) ja és eleve a neked nyújtott segitség nekik visszajön mástól más formában, ugye a karma.

2019. jún. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell bunkóznak vagy kamusnak lenni, ahhoz, hogy barátjozzanak veles. Viszont: az a nyelv, amit itt a kérdésnél, és a kommentben is használsz, nagyon modoros. Ha a való életben is tényleg így beszélsz, az olyan távolságtartó, hogy nem is mernék közeledni egy felszínes barátságnál jobban. Egyrészt azért, mert hűvösnek érezném a személyedet, aztán azért sem, mert tuti azon görcsölnék, hogy én is olyan szépen és okosan fejezzem ki magamat, ahogyan te, és persze azt gondolnám, hogy ez nekem nem sikerül és nem szeretnék ezzel szembesülni, kevesebbnek érezni miattad magamat. Ez lehet egy ok mások részéről is, akár.

Szóval legyél lazább! Pacsi!

2019. jún. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Faxagyerek vagy teso, iszol egy sört?
2019. jún. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%

A legtöbb magyar ember fél és irigy jobb esetben azokra, akik értelmesek, vagy egyértelműen nem a legaljához tartoznak. Ez a jobbik eset. A rosszabbik az, amikor mindenféle provokáció nélkül támadnak, mert a náluk bármiben jobbnak a puszta létezése is a legnagyobb sértés nekik. Erre számtalan példát láthatsz ezen az oldalon is. Ilyen, amikor a felfuvalkodott ember valódi értékkel kerül szembe, és nem tud vele mit kezdeni, ezért azonnal le akarja magához rántani a sárba.


Nem-magyaroknál ezt csak nagyon ritkán tapasztaltam.


Ha esetleg van kedved beszélgetni, én kíváncsi lennék, hogy mit értesz az az egyedi világnézet alatt. Feltételezem ez nyilván valamilyen filozófiai-vallási-politikai világnézetre utal.


22

2019. jún. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!